Advert
Advert

"100 milyon eurodan fazla yatırım yaparak 2 yeni Ro-Ro gemisi alacağız"

Bu içerik 2238 kez okundu.

Alternative Taşımacılık, 2 adet Ro-Ro siparişi daha vererek özmal filosunu genişletmeye devam ediyor. Ro-Ro’ların ilkinin 2017, ikincisin ise 2018 yılı başında teslim edilmesi planlandı. 2013 yılında kurulan Alternative Taşımacılık, kendine ait Ro-Ro’ları Hatche, Paqize ve Qezban dışında kiralık olarak da filosunda yer alan Ayshe ve Fadiq ile müşterilerine hizmet veriyor. Alternative, mevcut özmal filosunu büyütmek için Flensburger Schiffbau-Gesellschaft (FSG) ve Siem Group’a 2 adet Ro-Ro siparişi verdi.

Yüksek teknolojiye sahip her biri 240 treyler kapasiteli Hatche, Paqize, Qezban, Ayshe ve Fadiq isimli 5 Ro-Ro’luk filosuna son olarak 280 treyler kapasiteli Meleq isimli bir gemi ilave ediyor. Flensburger Schiffbau-Gesellschaft (FSG) ve Siem Group ortaklığı ile yapımı devam eden Ro-Ro, 2017 yılı başında Alternative’e teslim edilecek.

100 MİLYON EUROYU AŞAN YATIRIM

Alternative Taşımacılık Direktörü Eşber Horasan son yatırıma ilişkin şunları söyledi: “Henüz çok genç bir şirket olmamıza rağmen hızlı bir büyüme ile yolumuza devam ediyoruz. Tam kapasite hizmet veren 5 Ro-Ro gemimiz ile 2015 yılını 94 bin ünite taşıyarak kapattık. Bu 5 Ro-Ro’dan 3’ü bize ait, 2’si ise kiralık. Şimdi artan talepleri karşılayabilmek için 2 yeni Ro-Ro siparişinde bulunduk. Yeni Ro-Ro’larımıza yaptığımız 100 milyon euroyu aşan bu yatırımımız ile müşterilerimize, sektöre ve ülkemize olan güvenimizi ortaya koyuyoruz. Meleq adını vereceğimiz Ro-Ro, filomuza 2017 yılı başında katılacak. 2018’de ise filoya dâhil olacak diğer gemimizin adını da Fadiq koyacağız, mevcuttaki kiralık gemimizin yerini almış olacak. Genişleyen filomuz ile bu yıl içerisinde hizmet vermeye başlayacak Yalova Ro-Ro Terminali’ni kullanarak hem bölge ekonomisine katkı sağlayacak hem de uluslararası karayolu taşımacılığına operasyonel avantajlar getireceğiz. Yalova RoRo Terminali’nin hizmete girmesiyle sektöre yeni rotalar kazandırmak adına da adım atmış olacağız.”

Alternative Taşımacılık Eşber Horasan Ro-Ro Flensburger Schiffbau-Gesellschaft (FSG) sipariş yatırım Yalova Ro-Ro Terminali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa'da Tesla Kamyonu İlk Sipariş Eden Lojistik Firması Belli Oldu
Avrupa'da Tesla Kamyonu İlk Sipariş Eden Lojistik Firması Belli Oldu
Glokal DAF İkitelli servisi hizmete girdi
Glokal DAF İkitelli servisi hizmete girdi