DAF 366
Renault Trucks (386)
Haber detayı LOGO ALTI 1 (THERMO KİNG 241)
spot altı (IVECO 47)

2015’te 6 yeni ürün pazara sunduk, 2 bin 250 adet otobüs sattık

2015’te 6 yeni ürün pazara sunduk, 2 bin 250 adet otobüs sattık

Temsa, düzenlediği basın toplantısı ile 2015 yılını değerlendirdi, 2016 hedeflerini paylaştı. Feriye’de gerçekleştirilen basın toplantısına Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Satış Direktörü Murat Anıl, Yurtiçi Otobüs Satış Müdürü Baybars Dağ, Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan katıldı.

2015’TE TÜRKİYE’DE 8 BİN 400 ADET OTOBÜS SATILDI

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, basın toplantısında 2015 yılında Temsa’nın pazara yönelik yürüttüğü çalışmalar ve pazarda yaşanan gelişimi aktararak başladı. 2015 yılının zorlu bir yıl olduğunu belirten Dinçer Çelik, “Seçim süreçlerine, dünyadaki ekonomik dalgalanmalara ve pazarlarda yaşanan olumsuzluklara rağmen, Türkiye otobüs pazarı, yılı tüm segmentlerde  büyüyerek  kapattı ve 2015’te Türkiye de yüzde 30’u aşan büyüme ile 8 bin 400 adet otobüs satıldı” dedi.

TÜRKİYE’DE SEYAHAT OTOBÜSLERİNİN BÜYÜK ORANDA 2+1 OLACAĞI ARTIK NETLEŞTİ

2015 yılında Temsa’nın müşterilerine ilk olarak Safir VIP 41+1 koltuklu otobüsle buluşturduklarını söyleyen Dinçer Çelik, “2+1 segmentinin otobüs pazarında giderek yükselen bir trend olmasında Temsa’nın bu pazarın ihtiyaçlarına yönelik en uygun araçları sunmasının da önemli bir katkısı olduğu muhakkak. Önümüzdeki süreçte de Türkiye’de seyahat otobüslerinin büyük oranda 2+1 olacağı artık netleşti, siparişler böyle geliyor. Safir VIP 41+1 koltuklu aracımız müşterilerimiz tarafından büyük bir beğeni topladı. Sektörün tüm lider firmalarının filosunda yerini aldı. Safir 41+1 aracımızın lansmanını Tourmalin, Safir Plus, Maraton, MD7 ve Avenue iBUS izledi” diye açıklama yaptı.

MARATON, İSTANBUL MARATONU’NDA KOŞTU

Yıl içinde esen Temsa rüzgarıyla Safir Plus yepyeni yüzü ve gelişmiş onlarca özelliğiyle sektöre heyecan kattı. Ancak asıl fırtına Maraton ile koptu” diyen Dinçer Çelik, şehirlerarası yolcu taşımacılığında üst segment ürünümüz olan Maraton’un lansmanını görkemli bir etkinlikle gerçekleştirdiklerini kaydetti. Dinçer Çelik, “Maraton ilk koşusunu İstanbul Maraton’unda yaptı. Temsa ekibi olarak hem yeni aracımız Maraton hem de biz, yüz binlerle tanışma fırsatı bulduk. Bunun mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

AKILLI OTOBÜS DEVRİNİ AVENUE iBUS İLE BAŞLATTIK

Maraton’dan sonra Ar-Ge ekibiplerinin büyük bir başarısı olan ve ‘Akıllı otobüs devri Temsa ile başlıyor’ dedikleri Avenue iBUS araçlarının lansmanını Transist Fuarı’nda gerçekleştirdiklerini kaydeden Çelik, sektörde en yenilikçi, teknolojiyi en iyi uygulayan şirket olduklarını, bunu kendilerinin değil tüm sektörün söylediğini ifade etti.

10 FUARA KATILDIK

2015 yılı içerisinde ayrıca yurtdışı etkinlerde de otobüsleri yabancı müşterileri ile buluşturmaya devam ettiklerini ifade eden Dinçer Çelik, “Busworld Kortrijk Fuarı’nda 2’si yeni 7 ürünümüz ile yer aldık” dedi. 2015 boyunca ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve daha bir çok ülkede 10 civarında fuara katıldık ve araçlarımızı, yeniliklerimizi müşterilerimizle buluşturduk“ dedi.

ŞEHİRLERARASINDA YÜZDE 25 PAZAR PAYI ELDE ETTİK

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, 2014 yılına göre turizm ve şehirlerarası otobüs pazarında yüzde 25 büyüme yaşandığını belirterek, “2014 yılında 1073 adet büyük otobüs satışı gerçekleşirken bu sayı 2015’te 1340 adete ulaştı. Bu pazarda Temsa’nın payı ise yüzde 25 olarak gerçekleşti” dedi.

MİDİBÜS PAZARINDA YÜZDE 29 PAZAR PAYI

Midibüs pazarında ise 2015 yılında yüzde 30 artış yaşandığına dikkat çeken Çelik,  Temsa’nın payının yüzde 29 olduğunu belirtti. 27-29 koltuklu midibüs segmentinde ise 2014’te olduğu gibi 2015’te de yüzde 43 ile yılı lider tamamladıklarını belirtti.

ŞEHİRİÇİ OTOBÜS PAZARINDA YÜZDE 23 PAZAR PAYI

Özellikle bazı ihaleler sebebiyle, şehir içi otobüs pazarında 2014’e göre ciddi büyüme olduğunu açıklayan Dinçer Çelik, “2015 yılında şehiriçi otobüs pazarı diğer segmentlerin üzerinde büyüme gösterdi. 2014 yılına göre yüzde 82 civarında büyüyen bir pazar oldu. 2015’te pazar 1650 adete ulaştı. Temsa olarak yine lideriz ve payımız yüzde 23 oldu. Ayrıca Temsa’nın en önemli özelliği yakıt tasarrufu, işletme maliyeti ve teknolojik yeniliklerdir” dedi.

2010’DAN BU YANA 4 BİN 750 PRESTİJ SD SATIŞI YAPTIK

2010-2015 yıllarında toplam 4 bin750 adet Prestij aracının Türkiye’nin 67 iline satışının gerçekleştiğini de aktaran Dinçer Çelik, personel taşımacılığında tercih sıralamasında her zaman öne çıkmasından mutluluk duyduk. Prestij SD aracımızın en çok bulunduğu il 1.366 adet ile İstanbul. İstanbul gibi zorlu bir trafik koşullarının bulunduğu şehirde işletme avantajları ile kullanıcıların, konfor düzeyi ile taşınan personelin mutlu olduğunu görmek bize sevindiriyor. Prestij yine yakıt tasarrufunda açık ara lider oldu. E6 yeni Prestij SX ise ilave pozitif özellikleri ile geliyor.

2010’DAN BU YANA 1360 SAFİR SATTIK

Safir araçlarından 2010~2015 yıllarında 1.360 adet satıldığını ifade eden Çelik, “Safir aracımız, Türkiye’nin tamamına hizmet götürecek şekilde satılmış durumda. Şehirlerarası ve turizm otobüs pazarında, sahip olduğu düşük yakıt tüketimi ile işletme sürecinde sağladığı avantajlar ve sunduğu konfor sayesinde, sürekli tercih edilme başarısı gösteren Safir aracımız ile gurur duyuyoruz” dedi.

83 SERVİS VE 10 BAYİ SATIŞ AĞI

Satış sonrası hizmetlere yönelikte bilgiler veren Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, yurtiçindeki servis sayılarının 83 adete ulaştığını, bayi satış ağının ise 10 adet olduğunu söyledi. Pazarda elde ettikleri başarıda servislerin ve satış bayilerinin çok önemli katkıları olduğunu vurgulayarak, “Onlar Temsa ailesinin birer bireyi ve bizim gelecekte de elde edeceğimiz başarılarda çok önemli katkılar sağlayacaklar” dedi.

SON 3 YILDA PAZAR PAYINI EN ÇOK ARTIRAN ŞİRKETİZ

Temsa’nın tüm çalışanları ve iş ortakları ile birlikte çok önemli başarılara imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Dinçer Çelik, “Son 3 yıldır en çok pazar payını arttıran şirketiz. Sizlere ifade ettiğim gibi ürün segmentlerinde sürekli olarak hem pazar payımızı büyütüyoruz, hem de satış adetlerimizi bir yıl öncekine göre sürekli artırıyoruz. Tabii ki bu uzun bir süreçte, yoğun bir emek harcanarak elde edilen bir başarı” dedi. 

HER SEGMENTTE ÜRÜNÜ OLAN TEK ŞİRKETİZ

Temsa’nın önemli bir farklılığının ‘her segmentte ürün sunabilen tek şirket olması’ olduğunu vurgulayan Dinçer Çelik, “En fazla ürün çeşidi olan ve ürün lideri olan bir şirketiz. Ayrıca işletme sürecinde kullanıcıya sunduğu avantajlarla da müşterilerine en düşük maliyeti sağlayan lider bir şirket haline geldik” diye konuştu.

AR-GE İÇİN BÜTÇEMİZİN YÜZDE 4’ÜNÜ HARCIYORUZ

Ar-Ge merkezinde 180 kişilik bir ekiple çalıştıklarını ve sektörün en yenilikçi ve girişimci şirketi olduklarını belirten Dinçer Çelik, “Bütçemizin yüzde 4’ünü Ar-Ge harcamalarına ayırıyoruz. Pazarı ve müşterilerimizi dinliyor ve ürünlerimizi bu yönde geliştiriyoruz. Tedarikçilerimizle ve üniversitelerle yaptığımız ortak projelerle ve istihdam ettiğimiz uzman kadrolarla Ar-Ge’miz de büyüme devam ediyor, teknoloji şirketi olma yolunda ilerliyoruz” dedi. 

2016’YA TEMSA HIZLI GİRİŞ YAPTIK

2016 yılına 2015’te olduğu gibi hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “2015’e sektörün lider firmaları Metro Turizm ve Kamil Koç şirketlerine teslimatlar yaparak adım atmıştık. Bu yıl da yine sektörümüzün lider firmaları arasında yer alan Pamukkale Turizm’e teslimat yaptık. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne Avenue LF18 araçlarımızın teslimatını gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte de birçok firmaya teslimatlarımız devam edecek” dedi.

2016’DA 9 YENİ ÜRÜNÜMÜZ OLACAK

2016 yılında da yoğun bir lansman programları bulunduğunu belirten Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “2016 yılında 9 yeni ürünü pazara sunacağız.  Temsa, 2016 yılı sonunda 25 ürünle pazarda yerini alacak. Temsa, ürün gelişiminde lider marka olmaya devam edecek” dedi.

ABD PAZARI

2010 yılında girdikleri ABD pazarında 700’ü aşkın otobüse ulaştıklarını ve yıl içinde bu rakamın 1000’i aşacağına inandıklarını belirten Dinçer Çelik, “ABD pazarına yönelik bu yıl hem hedeflerimizi hem ürün gamımızı büyütüyoruz.  9-12 Ocak tarihleri arasında ABA Fuarı’na katılarak ürünlerimizi sergiledik. 31 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında da otomotiv endüstrisinin en önemli fuarları arasında yer alan UMA Fuarı’na katılacağız. Bu fuarda TS35 E serisi yeni otobüsümüzü de tanıtacağız ve toplam 3 farklı otobüsle fuarda yerimizi alacağız“ dedi.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık