Site sol MERCEDES 299
DAF 366
Renault Trucks (386)

70 Öğretim Elemanı Alacak! Aralarında Lojistik ve Sivil Havacılık MYO Da Var!

70 Öğretim Elemanı Alacak! Aralarında Lojistik ve Sivil Havacılık MYO Da Var!

Beykoz Üniversitesi iki fakülte, bir yüksekokul ve iki meslek yüksekokuluna alacağı 70 yeni öğretim elemanı ile akademik kadrosunu güçlendirecek.

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, üniversitenin öğrencilerine uygulama ağırlıklı, bilgi ve becerilerini geliştirebilecekleri, çok disiplinli yaklaşımlara açık, çok yönlü uluslararası kalite standartları ile desteklenen bir öğrenme ve üniversite ortamı sunacağını belirterek, “Biz öğrencileri ve çalışanları için mutluluk, özgürlük, hoşgörü ve başarı merkezi olmak, hizmetlerimizde mükemmelliğe ulaşmak ve böylelikle öğrenen, öğrendikleri ile öğrenmeye ve topluma değer katan, yenilikçi uygulamaları ve başarıları ile yurt içi ve dışında saygınlığı olan örnek bir üniversite olmak istiyoruz. Öğrencilerimizin, öğrenme alanları dışında 21. yüzyıl yetkinlikleri olarak ifade edilen yetkinlikleri kazanmalarını sağlamak, demokratik ve özgür düşünen, geniş ufuklu bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlayacak eğitim ve öğretim programlarını yapılandırmak öncelikli hedeflerimiz. Bunun için akademik kadromuzun gücü çok önemli” dedi.

 İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu’nda görev yapmak üzere 70 öğretim elemanının Beykoz Üniversitesi ailesine katılacağını belirten Durman, “Üniversitemiz uygulamalı eğitime önem verecek. Ünlü eğitim bilimcisi John Dewey’in ‘Eğitim hayata hazırlık değil; hayatın kendisidir’ sözünü motto olarak belirledik. Öğrencilerimizin sadece bilmek için değil, uygulamak için öğrenmeleri gerektiğine inanıyoruz. Akademik kadromuz da sektör ile iç içe bir şekilde ders içeriklerini oluşturacak, bölümlerin tasarımında da iş dünyasının ihtiyaçlarından faydalandık” dedi. Beykoz Üniversitesi 15 gün içinde başvuruları alıp, akademik kadrosunu güçlendirecek.

Üniversite bünyesinde İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak üzere dört fakülte, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu olmak üzere iki yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü bulunduracak. İlk öğrencilerini 2017-2018 akademik yılında alacak olan Beykoz Üniversitesi, fakülte lisans bölümlerinde tüm öğrencilerine yüzde 100 burs, yüksekokul ve meslek yüksekokulu programlarında ise yüzde 100 ve %50 burs verecek. 

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık