DAF 366
Renault Trucks (386)
Haber detayı LOGO ALTI 1 (THERMO KİNG 241)
spot altı (IVECO 47)

Alman devi Düzce'de fabrika açtı, ticari araçlara yılda 35 bin aks üretecek!

Alman devi Düzce'de fabrika açtı, ticari araçlara yılda 35 bin aks üretecek!

Yıllık ortalama 1 milyar 42 milyon Euro’luk satış hacmi ve 3 bin 200’ün üzerinde istihdam kapasitesiyle, treyler, çekici ve otobüsler için aks bağlantılı sistemler ve bileşenlerinin lider üreticilerinden SAF-HOLLAND, Düzce’deki yeni üretim tesisinin kapılarını açtı. Tesisin açılışı; SAF-HOLLAND CEO’su Detlef Borghardt, EMEA Bölge Başkanı Alexander Geis ve SAF-HOLLAND Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu’nun ev sahipliğinde kamu ve özel sektörden üst düzey katılımla gerçekleşti.  

SAF-HOLLAND ürün ailesi, treyler ve semitreyler için komple aks grupları, treyler ayakları ve king pin gibi kritik ürünlerin yanı sıra çekiciler için beşinci teker, ağır kamyon ve otobüsler için havalı süspansiyon sistemleri gibi çözümleri kapsıyor.

KOMŞU PAZARLARA TÜRKİYE MERKEZLİ İHRACAT HEDEFLİYORUZ

2020 yılı stratejileri doğrultusunda Türkiye’nin kendileri için önemine değinen SAF-HOLLAND CEO’su Detlef Borghardt açıklamasında; “SAF-HOLLAND olarak 2020’ye kadar belirlediğimiz büyüme stratejimizde yeni pazarların önemi büyük. Dünya geneline bakıldığında, sunduğumuz her ürün grubunda ilk üç tedarikçi arasında yer almaktayız. Avrupa’da aks sistemlerinde genel pazar payımız yüzde 40’ların üzerindedir. Türkiye’deki araç üretimine bakıldığında ise yüzde 25’lik bir pazar payına sahibiz. Türkiye’deki pazar payımızı arttırabilmek, müşterilerimize daha yakın olmak, ürün ve hizmetlerimizi hızlı sunabilmek, orta vadede de komşu pazarlara Türkiye merkezli ihracat yapmak üzere yeni tesisimizi faaliyete geçiriyoruz. Türkiye, bizim için Avrupa ve Ortadoğu pazarları arasında önemli bir köprü ve bu bölgede yaptığımız yatırım doğrultusunda büyük fırsatlar görüyoruz” dedi.

YENİ FABRİKA İLE TÜRKİYE’DEKİ ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRILACAK

Taşımacılık sektöründe yükselen maliyetlere dikkat çeken SAF-HOLLAND EMEA Bölge Başkanı Alexander Geis, yaptığı açıklamada; “SAF-HOLLAND olarak    ürünlerimizin tasarım ve üretiminde kalite ve dayanıklılık açısından yüksek  mühendislik becerisine sahibiz. Müşterilerimizin içinde bulunduğu rekabetçi    koşullar ve ihtiyaçları doğrultusunda kaliteden ödün vermeden, daha hafif ve bakım gideri düşük ürünler üretiyoruz ki bu da yakıt tüketimini ve kilometre başına maliyeti azaltıyor. Türkiye’de aks sistemleri ile üretime başlayacağız. Uzun vadede üretim yelpazemizi genişleterek çekici araçlar için beşinci teker gibi ürünlerin de üretimini Türkiye’de gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Eş zamanlı olarak  Türkiye’deki satış sonrası hizmetler ve servis ağı yapılanmamıza da yatırım    yapmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

35 BİN AKS ÜRETİMİ YAPILACAK

Yeni fabrikaları ile ilgili detaylı bilgi veren SAF-HOLLAND Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu konuşmasında; “10 bin metrekaresi kapalı, 3 bini açık  olmak üzere toplam 13 bin metrekarelik bir alan üzerine fabrikamızı kurduk. 90’lı yıllardan bu yana ülkemizde ürünleri kullanılan ve 2011 itibariyle Türkiye’de resmi olarak   faaliyete geçen SAF-HOLLAND’ın ekonomiye şimdi de üretici olarak katkı      sağlamasından büyük mutluluk duyuyoruz. SAF-HOLLAND Grup’un yüksek kalite standartlarında üretim yapacağımız tesisimizde orta vadeli planlarımız dahilinde hedefimiz, iki yıla kadar 35 bin adet aks üretmek. Türkiye’deki pazar payımızı arttırarak komşu pazarlara ihracat yapmak ana hedeflerimiz arasında.           Fabrikamızı, başta Ortadoğu olmak üzere, Afrika, Rusya, Güney Afrika ve hatta ihtiyaç halinde Orta Avrupa’ya ürün sağlayacak bir merkez haline getirmeyi planlıyoruz” diye açıkladı.

SAF-HOLLAND HAKKINDA…

Ticari Ağır Vasıta sektöründeki araç üreticilerinin önde gelen iki tedarikçisinin (Almanya’da SAF, A.B.D.’de HOLLAND) 2006 yılı sonunda birleşmesi ile doğan Almanya merkezli SAF-HOLLAND Grubu, özellikle kamyon ve treyler üreticilerine global bazda hizmet vermektedir. Kökleri 19.yüzyıla kadar uzanan bu iki şirket birleşmeden sonra da AR-GE geleneklerine bağlı kalarak teknolojik anlamda pazar liderliklerini sürdürmüş, grup sinerjisinden faydalanarak rakipleri ile arayı daha da açmıştır. SAF-HOLLAND bugün çok sayıda patent ile korunmakta olan en ileri teknoloji ve yüksek kaliteye sahip ürünlerin yanı sıra küresel bazda yaygın servis ve yedek parça hizmeti de sunmaktadır. Treyler ve semitreyler için komple aks grupları, park ayakları ve king pin gibi kritik ürünlerin yanı sıra çekiciler için beşinci teker, ağır kamyon ve otobüsler için havalı süspansiyon sistemleri gibi sistemsel çözümler ana ürün gruplarını temsil etmektedir. Araç üreticilerinin (OEM) servislerinden bağımsız olarak kurulan servis ağı, tüm SAF-HOLLAND kullanıcılarına yurt çapında yedek parça ve servis hizmetlerine kısa yoldan   ulaşma imkanı tanımaktadır.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık