Advert
Advert
Advert
Advert

Araç lojistiğinde hızla büyüyor, “Sürücü Akademisi” kurarak nitelikli sürücüler yetiştirecek

Araç lojistiğinin önemli kuruluşlarından biri olan Avusturya merkezli Hödlmayr, Türk iştiraki Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. öncülüğünde 2017 yılında Türkiye yatırımlarını artıracak.

Araç lojistiğinde hızla büyüyor, “Sürücü Akademisi” kurarak nitelikli sürücüler yetiştirecek
Bu içerik 2777 kez okundu.

İstanbul’da kendi şubesi ile 6 yıldır faaliyet gösteren Avusturya merkezli Hödlmayr Nakliyat, 2017 yılında yatırımlarını artırmayı hedefliyor. 65 çalışan ve yaklaşık 36 özel araç taşıyıcısına sahip olan Hödlmayr Türk iştiraki Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret, 2015 yılında 8.6 milyon euro ciro elde etti.

2016’nın Türkiye faaliyetleri için zorlu bir yıl olduğunu söyleyen Hödlmayr Nakliyat Genel Müdürü Hande Gaye Çarıkçı, ekonominin yeniden hız kazanmasıyla faaliyetlerinde iyileşme görüldüğünü ve şirketler grubu yöneticilerinin geleceğe dikkatli ve iyimser baktıklarını açıkladı. Bu sayede de yatırımlarını artırma planlarının bulunduğundan söz eden Çarıkçı, “Bu zorlu piyasa ortamına rağmen bu yıl da bir önceki yılın seviyesini yakalayabiliriz gibi görünüyor. Bunu hiç şüphesiz müşterilerimizle olan şeffaf, devamlı bilgi alışverişine ve  iletişimimize borçluyuz. Olası zorlukların üstesinden gelmenin en iyi yolu, sadece sürekli diyalog ve tutarlı iş birliğidir. Hödlmayr grubunu olarak başarı reçetemizi bu koşulları yerine getirmemize bağlıyoruz” diye konuştu. 

GAYE ÇARIKÇI: “OTOMOTİV SEKTÖRÜ TÜRKİYE’DE YÜKSEK POTANSİYELE SAHİP”

Doğuş Otomotiv ve Borusan Otomotiv gibi Türkiye’nin en büyük otomobil ithalatçıları ve satıcılarının Hödlmayr İstanbul iştirakinin müşterileri arasında yer aldığını dile getiren Çarıkçı, hedeflerinin pazar payını genişletmek olduğunu kaydetti. Türkiye’deki otomotiv piyasasının en umut verici sektörlerden biri olarak kabul edildiğini ifade eden Çarıkçı, sektörün Türkiye’de yıllık 1,4 milyon adet araç üretimiyle yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Orta vadeli hedeflerinin pazar payını yüzde 15’e çıkarmak olduğunu aktaran Hödlmayr Yönetim Kurulu Başkanı Johannes Hödlmayr, Kasım ayı sonunda lüks  araçlara getirilen özel tüketim vergisi zammının yeni bir belirsizlik faktörü olduğunu dile getirdi.

“NİTELİKLİ SÜRÜCÜLERİN İŞE ALINMASI KONUSU ÖNEMLİ, SÜRÜCÜ AKADEMİSİ KURMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİK”

Sürekli bir büyüme için yatırımlara devam edilmesinin bir zorunluluk olduğunu bu nedenle önümüzdeki yıl filolarını genişleteceklerini kaydeden Çarıkçı, “Önümüzdeki yıllarda karşılaşacağımız diğer önemli bir konu ise; nitelikli sürücülerin işe alınmasıdır. Araç taşımacılığında faaliyet gösteren sürücüler, sıradan taşımacılık koşullarının ötesine uzanan birtakım koşulları sağlamak zorundadır. Diğer bir deyişle; yükleme, indirme ve yeterli araç güvenliği konularına hakim olmalıdır. Bu nedenle, uzmanlık eğitimi ve mesleki eğitim büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, bir iş ortağımızla birlikte bir sürücü akademisi kurmak için harekete geçtik" diye konuştu.

Araç lojistiği araç taşımacılığı Hödlmayr Nakliyat Gaye Çarıkçı Sürücü Akademisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan     0000-00-00 Peki ne zaman faliyete girecek bu akademi ve ne koşulda kimler nereye ve nasıl müracat edebilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…