Advert
Advert

Arçelik’e E-atık Kahramanı Ödülü!

Arçelik A

Arçelik’e E-atık Kahramanı Ödülü!
Bu içerik 657 kez okundu.
Arçelik A.Ş., İstanbul Elektrik ve Elektronik Atık Zirvesi’nde AEEE Yönetmeliği’nden doğan yükümlülüğünü yerine getirmek için Eskişehir ve Bolu’da kurduğu iki geri dönüşüm tesisi ve AEEE Yönetim Sistemi’nden dolayı ‘E-atık Kahramanı Ödülü verildi.  Arçelik A.Ş., Eskişehir ve Bolu’daki geri dönüşüm tesisleri ve e-atık yönetim sistemi ilgili yaptığı çalışmalar sonucunda İstanbul Elektrik ve Elektronik Zirvesi’nde ‘E-atık Kahramanı Ödülü’nü aldı. Zirve, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı‘nın katılımıyla Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) ve Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) tarafından 5-6 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’de bir ilk olarak e-atık yönetimi konusunda emek verenleri desteklemek ve konunun bilinirliğini artırmak için verilen ödülü, Arçelik A.Ş. adına Enerji ve Çevre Yöneticisi Fatih Özkadı aldı. DOĞAYA DÖNÜŞ BAŞLASIN Arçelik A.Ş., ‘Doğaya Dönüş Başlasın’ sloganıyla hayata geçirdiği Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Kontrolü Yönetmeliği kapsamındaki Türkiye’nin en büyük yenileme hareketini 2014 yılında başlatmıştır. AEEE değiştirme kampanyasında, Arçelik ve Beko bayileri ile yetkili servisler tarafından müşterilerden toplanan AEEE’ler geri dönüştürülmek üzere lisanslı tesislere gönderildi. AEEE Yönetmeliği kapsamındaki sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla Bolu ve Eskişehir’de 2014 yılında iki geri dönüşüm tesisi kuran Arçelik A.Ş. yaptığı çalışmalar ile sektöre öncülük ederek, sektöründe hem üretici olup hem de bu alanda tesis kuran tek şirketi oldu.
Arçelik ödül arçelik A.Ş. Fatih Özkadı e-atık yönetimi Doğaya Dönüş Başlasın stanbul Elektrik ve Elektronik Zirvesi E-atık Kahramanı Ödülü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı