Advert
Advert

Arkas Line karbon salınımını yüzde 17 azalttı

Arkas Line, gemilerinde yakıt tasarrufu sağlamaya yönelik adımlar sayesinde, 2011 yılından beri karbon salınımını yaklaşık yüzde 17 oranında azalttı.

Arkas Line karbon salınımını yüzde 17 azalttı
Bu içerik 866 kez okundu.

Clean Cargo Working Group’un (CCWG) 2013 yılından beri üyesi olan Arkas Line, raporlama yaptığı Avrupa-Afrika ve Intra Europe hatlarında 2011 yılından beri karbon salınımını yüzde 16,8 azalttı.

CCWG’nin konteyner taşımacılığı ticaret hatları için her yıl hazırladığı rapora göre Arkas Line, karbon salınımında 2015 yılında 93,10 g/TEU-km’lik performansıyla bir önceki yıla göre yüzde 4,73 oranında iyileşme sağladı. Arkas Line bu başarısını, opere ettiği konteyner gemilerini “economic speed” denilen hızda çalıştırarak elde etti. Böylece şirket hem gemi başına günlük 20 ton yakıt tasarrufu sağlıyor hem de karbon salınımını azaltıyor.

Ayrıca Gemi Enerji Verimliliği Yönetim Planı’na uygun olarak şirket filosundaki tüm gemilere belirli periyotlarda sualtı tekne ve pervane temizliği yapılıyor. Bunun yanı sıra gemi tiplerine göre trim optimizasyon programları da kullanılıyor.

Çevreye karşı sorumluluk bilinciyle hareket eden Arkas Line’ın 2020 yılı için belirlediği hedef ise karbon salınımını yüzde 20 azaltmak.

Clean Cargo Working Group (CCWG) Arkas Line karbon salınımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa'da Tesla Kamyonu İlk Sipariş Eden Lojistik Firması Belli Oldu
Avrupa'da Tesla Kamyonu İlk Sipariş Eden Lojistik Firması Belli Oldu
Glokal DAF İkitelli servisi hizmete girdi
Glokal DAF İkitelli servisi hizmete girdi