Advert
Advert
Advert
Advert

Borusan, 7. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

Borusan Grubu’nun bu yılki Sürdürülebilirlik Raporu’nun temasını çalışanların bireysel sürdürülebilirlik uygulamaları oluşturdu.

Borusan, 7. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı
Bu içerik 1834 kez okundu.

Borusan Holding, yedinci Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Uluslararası standartlarda hazırlanan raporda faaliyetlerin sürdürülebilir kılınması için yapılan çalışmalar, hedefler ve elde edilen sonuçlar hakkında ayrıntılı bilgi bulunuyor. Yapılan çalışmalar Strateji ve Yönetim, Ekonomik Performans, Çevresel Performans ve Sosyal Performans başlıkları altında değerlendirildi.

2009 yılından bu yana düzenli olarak hazırlanan raporun bu yılki teması “Ekolojik Borusanlı” oldu ve Borusan çalışanlarının bireysel olarak gerçekleştirdikleri sürdürülebilirlik uygulamalarının altı çizildi. Evde deterjan yapımı ve atık yağların toplanmasından, artık yiyeceklerin hayvanlara verilmesine; evde, şehir ortamında damla sulama yöntemiyle bahçecilik yapmaktan, kefir, yoğurt ve tarhana yapımına kadar Borusanlılar’ın benimsedikleri sürdürülebilir yaşam tarzı, raporda yer aldı.

Uluslararası standartlarda hazırlanan sürdürülebilirlik raporlarıyla iş dünyasının bu konudaki öncü kuruluşları arasında yer aldıklarını vurgulayan Borusan Holding CEO’su Agah Uğur şunları söyledi: “Faaliyetlerini sürdürülebilirlik doğrultusunda gerçekleştirmek Borusan’ın her zaman önceliği oldu. Sürdürülebilir olmak, çevresel etkimizi azaltmanın yanında, yönetimimizi kurumsal yönetim ilkelerine uygun yapılandırmaktan şeffaf ve hesap verebilir olmaya, paydaşlarımızla değer yaratan ilişkiler kurmaktan sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeye kadar uzanan geniş bir yelpazede ele alınır. Borusan, bütün şirketlerinde iyi kurumsal vatandaş kavramını hayata geçiren bir gruptur.

Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürdürülebilirliği bütün yönleriyle kurumsal kültürümüzün ayrılmaz bir parçası yapmak ve Borusanlılar’ın bu yaklaşımı adeta nefes almak gibi doğal bir refleks haline getirmelerini sağlamak için çok çalışıyoruz.”

RAKAMLARLA BORUSAN

  • Yenilenebilir enerji yatırımlarıyla 2015 yılında yaklaşık 473 bin ton CO2 salınımını engelledi.
  • Eğitim, kültür-sanat, çevre, insan hakları ve kadının güçlendirilmesine yönelik çalışmaları ile 1000’e yakın gönüllü Borusanlı, iyiliğe 6500 saat ayırdı ve grup bu projelere 12 milyon dolar seviyesinde kaynak ayırdı.

Raporun tamamı http://www.borusan.com.tr/Assets/Media/PDF/Surdurulebilirlik2015/index.html linkinde yer alıyor. 

Borusan Holding Sürdürülebilirlik Raporu Agah Uğur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…