Advert
Advert
Advert
Advert

E-ticaret için 185 milyon dolar yatırım yapacak

DHL Express, ABD’de giderek büyüyen e-ticaret sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak iki yıla yayılan 185 milyon dolarlık bir yatırım planı açıkladı. Teslimatlarda hız, etkinlik ve verimlilik artışı sağlayacak yeni yatırım, ABD’ye gönderim yapan Türkiye e-ticaret sektörü oyuncuları için önemli fırsatlar sunuyor.

E-ticaret için 185 milyon dolar yatırım yapacak
Bu içerik 936 kez okundu.

DHL Express, yeni yatırımlarıyla küresel anlamda hızla büyüyen e-ticaret sektöründeki fırsatlardan Türkiye’deki genç girişimcilerin de en etkin şekilde yararlanmasına destek oluyor.

ABD’DE ARTAN E-TİCARET HACMİNİ DESTEKLEYECEK YENİ YATIRIM PLANI

Türkiye’deki e-ticaret sektörü için en önemli pazarların başında gelen ABD’de zaman taahhütlü gönderilerin ve e-ticaret hacminin artışına bağlı olarak yeni bir yatırım planı açıklayan DHL Express, 2016 ve 2017 yılı boyunca 185 milyon dolar yatırım yapacak. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen yatırım kapsamında işgücünün artırılması, yeni teknolojik çözümlerin hayata geçirilmesi ve tesislerin büyütülmesiyle birlikte hanelere yapılan e-ticaret gönderilerinin teslimatında verimlilik ve etkinlik artışı bekleniyor. Bu yatırım tüm dünyada çevrimiçi perakende satış yapan şirketler için de müşteri memnuniyetini artıracak önemli bir kazanım anlamına geliyor.

TÜRKİYE’DEN ÇIKAN E-TİCARET GÖNDERİLERİNİN YAKLAŞIK YARISI ABD’YE

DHL Express Türkiye verilerine göre, 2016 yılında Türkiye’deki e-ticaret sitelerinden yurtdışına giden gönderilerin yaklaşık yarısı ABD’ye teslim edildi. İhracat açısından oldukça zorlu bir yıl olmasına rağmen, ABD’ye yönelik e-ticaret gönderileri 2016 yılında da yüzde 5 artışla büyümeye devam etti. Ve ABD’ye ulaştırılan tüm gönderiler içinde e-ticaret gönderileri yüzde 29’luk bir paya sahip olarak, bu büyümede önemli bir rol oynadı. 

CLAUS LASSEN: “TÜRKİYE’DE E-TİCARET SEKTÖRÜNE TÜM GLOBAL AĞIMIZLA DESTEK OLUYORUZ”

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, DHL’in küresel e-ticaret sektörüne ve ABD pazarına yönelik yatırımlarına ilişkin değerlendirmesinde, “DHL Grubu olarak halihazırda 400 milyar dolar seviyesinde bulunan ve 2020 yılında 1 trilyon dolara ulaşması beklenen küresel e-ticaret pazarını sağlıklı bir şekilde büyütmek için çalışıyoruz. Teknolojiye, çalışanlarımıza ve altyapıya yaptığımız yatırımlarla gönderilerin en hızlı, etkin ve verimli şekilde ulaşması gereken noktaya varmasını sağlıyoruz. Bununla birlikte çevrimiçi perakendeciler için özel gönderi araçlarımız, yerel gümrük uzmanlığımız ve hızlı gümrük çözümlerimiz de özellikle e-ticaret alanındaki genç girişimcilerin işlerini kolaylaştırarak büyümelerine destek oluyor” diye konuştu.

Türkiye’de de en önemli büyüme alanlarından birinin e-ticaret olduğuna inandıklarını ifade eden Claus Lassen, “Perakendenin geleceğini şekillendiren bu sektörün nihai tüketiciye daha iyi hizmet vermesi için tüm global ağımızla destek oluyoruz. Yakın zamanda ABD’de hayata geçirdiğimiz yatırım, Türkiye e-ticaret sektörünün en önemli pazarlarından biri olan bu ülkede e-ticaret gönderi verimliliğini artırarak önemli katkı sağlayacak” dedi.

DHL Express e-ticaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anadolu Isuzu 4 ile 25 adet otobüs teslim etti
Anadolu Isuzu 4 ile 25 adet otobüs teslim etti
Mercedes-Benz Türk’te önemli atama
Mercedes-Benz Türk’te önemli atama