Advert
Advert

Ekol Lojistik, Europa Multipurpose Terminals’i bünyesine kattı

Ekol Lojistik, Europa Multipurpose Terminals’i bünyesine kattı
Bu içerik 11704 kez okundu.

Yalova’da inşa ettiği bölgedeki en modern Ro-Ro terminalinin yanı sıra Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş., İtalya – Trieste’de Ro-Ro ve blok tren seferleri için kullandığı limanın işletmeciliğini yapan Europa Multipurpose Terminals firmasını bünyesine kattı.

EKOL, EUROPA MULTIPURPOSE TERMINALS’İ BÜNYESİNE KATTI

Çevreye saygılı iş süreçleri ve projeler geliştirerek daima sürdürülebilir kalkınmayı sağlamayı hedefleyen Ekol, 2016 yılında intermodal taşımacılık alanında birçok yatırıma imza attı. Halihazırda Yalova’da inşaatı devam eden Ro-Ro Terminali’ni 2017’nin başında faaliyete alacak Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş., Trieste’deki 6. limanın işletmeciliğini yapan Europa Multipurpose Terminals firmasını 6 Aralık 2016 itibarıyla bünyesine dahil etti.

TREN YÜKLEME KAPASİTESİNİ GÜNDE 10 SEFERE ÇIKARTACAK

Aynı anda 2 farklı Ro-Ro’nun operasyonlarını yürütecek kapasiteye sahip Trieste’deki limanda, yapılacak ilave yatırımlarla birlikte tren yükleme kapasitesi günde 10 sefere çıkartılacak. Mevcutta Türk ve Yunan Ro-Ro’ları’na hizmet veren liman, ileriki dönemlerde İsrail ve Mısır gibi ülkelere de hizmet vermeye başlayacak. 2016 yılı 110 bin Ro-Ro ve 70 bin tren kapasitesi ile kapanacakken, 2017 yılı için hedef 140 bin Ro-Ro ve 100 bin trene hizmet verebilmek.

AHMET MUSUL: “DAHA DA GÜÇLENDİK”

Yapılan yatırıma ilişkin Ekol Lojistik ve Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul; “Trieste Limanı öncülüğünü yapmakta olduğumuz ve müşterilerimize daha kaliteli, sürdürülebilir, düşük maliyetli ve verimli hizmet sunduğumuz intermodal taşımacılık çözümümüz için son derece önemli bir konuma sahip. Burada bugüne kadar hizmet aldığımız Europa Multipurpose Terminals firmasını bünyemize dahil ederek daha da güçlendik. Liman işletmeciliği alanında deneyimli bu ekip ile yol almak bizleri çok daha iyi konuma taşıyacak. Edindiğimiz tecrübeyi 2017 yılında faaliyete alacağımız Yalova Ro-Ro Terminali’ne de aktaracağımıza inanıyorum” dedi. 

Europa Multipurpose Terminals’in sahibi Francesco Parisi ise; “Yeni büyük hissedarımız Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş. ile birlikte şirketimiz sağlıklı bir şekilde büyüyeceği için sabırsızlanıyoruz. Trieste Liman Otoritesi, eski ve yeni hissedarları bir araya getirerek, Akdeniz’in kuzey kıyısının önemli bu limanının Doğu Akdeniz Bölgesi ile deniz ve demiryolu bağlantısını güçlendirmiş oldu” dedi. 

Ekol Lojistik satın alma Ahmet Musul Europa Multipurpose Terminals Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş İtalya Trieste
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zafer tutus     0000-00-00 6 aydır ekol bünyesinde çalışmaktayım bu denli hızlı büyümekte olan ve binlerce kişiye ekmek veren öncelikle patronumuz AHMET MUSUL beyefendi ve tüm yöneticilerime sonsuz teşekürler yeni limanımız hayırlı ve uğurlu olsun
Cevat ihtiyaroğlu     0000-00-00 Ekol camiasına hayırlı uğurlu olsun allah utandırmasın yolunuz daima açık olsun.
Özcan yeniaras     0000-00-00 2008den ekol lojistikte çalışmaktayız şirketimizin büyümesinden gurur duyuyorum ve tüm çalışan Arkadaşlarıma başarılar dilerim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Endüstri 4.0'ın Türkiye Sanayisine Etkisi" Otokar'ın ev sahipliğinde konuşuldu
Sertrans Logistics Ar-Ge ve Bilgi Teknolojileri Müdürü Gürkan Demircan oldu
Sertrans Logistics Ar-Ge ve Bilgi Teknolojileri Müdürü Gürkan Demircan oldu