DAF
Renault Trucks
Haber detayı LOGO ALTI 1 (Krone 86)

FIATA Başkanı Babar Badat, FIATA Diploma Eğitimi mezuniyet törenine katıldı

FIATA Başkanı Babar Badat, FIATA Diploma Eğitimi mezuniyet törenine katıldı

150 ülkeden yaklaşık 10 milyon kişinin istihdam edildiği, 40 bine yakın taşıma işleri organizatörü ve lojistik firmasını temsil eden Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu FIATA tarafından dünyanın birçok ülkesinde uygulanan FIATA Diploma Eğitimi Türkiye'de UTİKAD çatısı altında yeni mezunlarını verdi. UTİKAD tarafından İTÜSEM desteği ile düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi'ni tamamlayan 20 katılımcı 28 Haziran’da InterContinental Otel Taksim'de düzenlenen mezuniyet töreninde diplomalarını aldı.

FIATA Diploma Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan 20 katılımcının diploma aldığı mezuniyet törenine, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin, UTİKAD Yönetim Kurulu Eski Başkanı ve FIATA Onur Üyesi Kosta Sandalcı, UTİKAD Eski Başkanı Ayşe Nur Esin, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizyolu Çalışma Grubu Başkanı Cihan Yusufi, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Gümrük ve Antrepo Çalışma Grubu Başkanı Rıdvan Haliloğlu, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Karayolu Çalışma Grubu Başkanı Ekin Tırman, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Eren, UTİKAD Yönetim Kurulu Eski Üyesi ve Eski Genel Sekreteri Arif Davran, UTİKAD Yönetim Kurulu Eski Üyesi Dr. Kayıhan Özdemir Turan, UTİKAD Yönetim Kurulu Eski Üyesi Dr. Mehmet Ali Emekli, UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, UTİKAD Eski Genel Müdürü Müjdat Mandal, İTÜ İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve FIATA Diploma Eğitimi Koordinatörü Doç. Dr. Murat Baskak ve FIATA Diploma Eğitimi eğitmenlerinin yanı sıra FIATA Başkanı Babar Badat ve FIATA Genel Müdürü Hans Günther Kersten katıldı. İş dünyasının da önem verdiği FIATA Diploma Eğitimi mezuniyet törenini İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, THY Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen ve THY Kargo Pazarlama Başkanı Fatih Cığal da katılımlarıyla onurlandırdı.

EMRE ELDENER: “PARANIN SATIN ALABİLECEĞİ EN KALİTELİ LOJİSTİK EĞİTİMİ”

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, “Eğitimden mezun olan 20 arkadaş, gerçekten kendi özel zamanlarından neredeyse bir yıl boyunca her cumartesi gününü feda ederek bu derslere geldiler. Devam zorunluluğu vardı, belli bir not ortalaması tutturma zorunluluğu vardı. Gerçekten kendi işleri dışında geri kalan zamanlarını burada değerlendirdiler. Ben master düzeyindeki FIATA Diploma Eğitimi programını aynı zamanda iş dünyasındaki eksiklerimizi kapatma noktası ve gerçekten sektörde aranan birer profesyonel olarak kariyerimizde çok daha üst noktaya gelmek için bir zıplama tahtası olarak görüyorum. Hep söylediğim gibi paranın satın alabileceği en kaliteli lojistik eğitimi katılan öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

UTİKAD Başkanı Eldener'in ardından söz alan İTÜ İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve FIATA Diploma Eğitimi Koordinatörü Doç. Dr. Murat Baskak, bu kapsamlı eğitimi Türkiye'deki lojistik sektörü ile buluşturmayı başaran UTİKAD'a teşekkürlerini sundu. Zorlu ve uzun süreli eğitim programını tamamlayan katılımcıları tebrik eden Doç. Dr. Murat Baskak, “2015-2016 yılında hepimiz için çok önemli ve değerli bir süreç başladı. Üçüncü dönem mezunlarımızı verdiğimiz bu yıl eğitimimizi daha verimli kılma şansımız oldu. Umuyorum ki önümüzdeki yıl daha da iyi olacak. Katılımcılarımız FIATA Diploması ile birlikte İTÜ Lojistik Uzmanlık Sertifikası almaya hak kazandı” dedi.

Diploma Töreni'ne Türk Havayollarını temsilen katılan THY Kargo Pazarlama Başkanı Fatih Cığal, “Sadece lojistik sektörü değil tüm sektörlerimizin dünya çapında rekabet edebilir olması hepimiz için büyük önem taşıyor. Global bir iş yaparken sektörlerimizdeki firmalarımızın ve sektör temsilcilerimizin kurumsallaşması ve eğitim alması, küresel ölçekte dünya çapında rekabet ortamında bir adım öne çıkması bizim içinde çok önemli ve çok kıymetli. Ben bu programı organize eden, bu program için emek harcayan herkesi tebrik ediyorum ve programı tamamlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasına mesleki eğitimlerin profesyonel iş hayatındaki önemine değinerek başlayan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin ise, “UTİKAD olarak uzun yıllardır akademik eğitimin önemine vurgu yaparken bir yandan da mesleki eğitimin profesyonel hayattaki yeri konusunu gündemimizde tuttuk. Bildiğiniz üzere FIATA Diploma Eğitimi, derneğimizin ilk mesleki eğitim programı değil. Uzun yıllardır UTİKAD'ın Türkiye'de lojistik kültürün geliştirilmesi hedeflerine paralel olarak mesleki eğitim seminerlerimizle lojistik sektörüne hizmet veriyoruz. Aynı zamanda üniversitelerde ders kitabı olarak kullanılan yayınlarımız ile de eğitimi destekliyoruz. Her geçen gün daha da geliştirdiğimiz eğitim programımızın şu an Türkiye'de alınabilecek en kaliteli lojistik eğitimi olduğunu büyük bir güvenle söyleyebiliyoruz” diye konuştu.

Diploma Eğitimi'nin önümüzdeki günlerde yayınlanacak Taşıma İşleri Organizatörleri Yönetmeliği'nde de yer alabileceğini söyleyen Erkeskin, “FIATA Diplomalarınızın ODY ve ÜDY belgeleri yerine geçebilmesi için de önemli adımlar kat ettik. Yakın bir zamanda bu konuyla ilgili olarak güzel haberler alacağımızı umuyoruz” dedi.

Eğitimin saha ziyaretleri kapsamında destek veren UTİKAD üyeleri MNG Havayolları, Ekol Lojistik, OMSAN Lojistik ve U.N. Ro-Ro'ya teşekkür eden Erkeskin, sözlerini “Lojistik sektöründeki faaliyetlerimizi her zaman destekleyen İstanbul Ticaret Odası da bizim için büyük önem taşıyor. İTO'nun hem sektörümüze hem de derneğimize destekleri için kendilerine ayrıca teşekkür ederken mezunlarımıza 'sektöre hoş geldiniz' demiyorum. Çünkü halihazırda lojistik sektörünün birer profesyoneli olan mezunlarımıza kariyerinizde hızla yükseleceğiniz dönemece hoş geldiniz demek istiyorum” diye tamamladı.

UTİKAD önceki Başkanlarından ve FIATA Onur Üyesi Kosta Sandalcı da törenin açılışında düşüncelerini katılımcılar ile paylaştı. Uzun yıllardır FIATA'da görev aldığını belirten Sandalcı, “Bu eğitimin Türkiye'de UTİKAD çatısı altında veriliyor olması benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Bu değerli eğitimin tüm katılımcılara büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Biz tam dört kuşak UTİKAD Başkanları olarak bugün buradayız. Başta Sayın Babar Badat olmak üzere herkese tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün hepimiz için çok güzel bir gün” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç de diploma töreninde konuklara hitap etti. Değişen dünyada lojistikçilere her geçen gün çok daha fazla görev düştüğünü belirten Avdagiç, “Lojistikçilerden beklentiler, geçmişten çok daha farklı artık. Bu beklentiler önümüzdeki dönemlerde daha da artacak. Üretici ve sanayici olarak da bizi öne çıkaracak, rekabetimiz de arttıracak, rakiplerimiz karşısında bizi bir adım öne çıkaracak bütün sürecin en halkası lojistik olacaktır. Ve doğal olarak lojistik firmaları ile yapacağımız iş birliği olacaktır. Ben hem sizi tebrik ediyor hem de dünya çağındaki rakiplerinizle aranızda fark yaratabilmek adına eğitimlere devam etmenizi temenni ve tavsiye ediyorum” dedi.

UTİKAD tarafından düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi üçüncü dönem mezuniyet töreni için seyahat rotasını değiştiren FIATA Başkanı Badar Badat da törenin açılışında bir konuşma yaptı. FIATA Başkanı Badat, “FIATA bildiğiniz gibi yüzlerce üyesi olan çok büyük bir yapı. Lojistiğin her noktasına dokunan küresel bir yapılanma. FIATA olarak değerlendirdiğimizde UTİKAD'ın ve Türk lojistik sektörünün ne kadar gelişmiş olduğunu görebiliyoruz. Her geçen yıl daha da gelişerek dünya çapındaki sektör paydaşlarını geride bıraktığını da söyleyebiliriz” dedi.

UTİKAD'ın eğitime verdiği önemi yakından takip ettiklerini belirten Badat, “Tabii ki hepimizin farklı ülkelerden, milletlerden ve kuruluşlardan öğreneceğimiz birçok şey var. Ancak Turgut Bey'in İstanbul'da gerçekleşen FIATA Dünya Kongresi ve validasyon sürecini anlatırken dediği gibi gelişerek ilerliyoruz. Ve biz UTİKAD'ın ne kadar ilerlediğini özellikle eğitim konusunda attığı adımları hem takip hem de takdir ediyoruz. Sizleri de bu eğitimi başarıyla tamamladığınız için tebrik ediyor ve daha büyük başarılara imza atmanızı temenni ediyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarını ardından UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, törene katılım sağlayan FIATA Diploma Eğitimi eğitmenleri, UTİKAD Yönetim Kurulu Eski Üyesi Dr. Kayıhan Özdemir Turan, Planet Lojistik Genel Müdürü Dr. Mehmet Ali Emekli, MSC Forwarder İlişkileri Müdürü Ahmet Aytoğan, UTİKAD Yönetim Kurulu Eski Üyesi ve Eski Genel Sekreteri Arif Davran, UTİKAD Risk Yönetimi ve Sigorta Müdürü Pınar Kapkın, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve MUNDOIMEX Genel Müdürü Rıdvan Haliloğlu, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve MNG Havayolları Yer İşletme Başkanı Serkan Eren, DB Schenker Arkas Hava Kargo Şube Müdürü Mahfi Kızılkaya'ya ‘Teşekkür Belgeleri'ni verdi. FIATA Diploma Eğitimi'ne eğitimci olarak da katkı sağlayan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener ise ‘Teşekkür Belgesi'ni, Kosta Sandalcı'dan aldı.

Mezunlara ise diplomalarını FIATA Başkanı Babar Badat, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, THY Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, UTİKAD Eski Başkanları Kosta Sandalcı ve Ayşe Nur Esin, UTİKAD Eski Genel Müdürü Müjdat Mandal ve UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur verdi.

Diplomaların sahiplerini bulmasının ardından duygularını dile getiren FIATA Diploma Eğitimi'ni birincilikle tamamlayan iki isimden biri olan Ender Atat, “Bu diploma benim açımdan büyük önem taşıyor. Hem profesyonel anlamda büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum hem de işimizi aşkla yaptığımızın bir belgesi. Çünkü ben bu programa aynı zamanda meslektaşım olan nişanlımla birlikte katıldım. Ve ikimiz de programı birincilikle tamamladık. Başta FIATA, UTİKAD ve İTÜSEM olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi. Mezuniyet kutlaması, törenin ardından gerçekleşen kokteyl ile son buldu.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık