Advert
Advert

GÜLER SABANCI: “TEMSA YAKINDA ELEKTRİKLİ OTOBÜSÜ PAZARA SUNACAK”

[caption id="attachment_8694" align="alignright" width="500"] abancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul[/caption] Sabancı Holding’in 2014 yılı sonuçlarını açıkladığı ve 2015 yılı hedeflerini paylaştığı Yıllık Paylaşım Toplantısı, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul’un katılımıyla Sabancı Center’da gerçekleştirildi

GÜLER SABANCI: “TEMSA YAKINDA ELEKTRİKLİ OTOBÜSÜ PAZARA SUNACAK”
Bu içerik 662 kez okundu.
[caption id="attachment_8694" align="alignright" width="500"] abancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul[/caption] Sabancı Holding’in 2014 yılı sonuçlarını açıkladığı ve 2015 yılı hedeflerini paylaştığı Yıllık Paylaşım Toplantısı, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul’un katılımıyla Sabancı Center’da gerçekleştirildi. GÜLER SABANCI: “ATTIĞIMIZ HER ADIMDA; UYGULAMALARIMIZIN ÇEVRESEL, EKONOMİK VE TOPLUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İLKELERİNE UYGUNLUĞUNU TİTİZLİKLE DEĞERLENDİRİYORUZ” Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı toplantıda yaptığı ‘Sürdürülebilirlik’ ile ilgili çalışmaları hakkında şunları söyledi: “İnsana verdiğimiz değer, bizi inovasyon ve sürdürülebilirlik gibi alanlarda da daha aktif olmaya teşvik ediyor. İnsanı odağına alan bir Topluluk olmanın getirdiği sorumlulukla, bugün sürdürülebilirlik kavramını tüm üretim ve iş süreçlerimizin merkezine yerleştirmiş durumdayız. Attığımız her adımda; uygulamalarımızın çevresel, ekonomik ve toplumsal sürdürülebilirlik ilkelerine uygunluğunu titizlikle değerlendiriyoruz.  “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA TARİH YAZACAK SOLAR IMPULSE’A TÜRKİYE’DEN TEK DESTEKÇİ BRİSA”  Ayrıca, 2015 Paris Toplantısı’nın da tüm dünyada iklim değişikliği ile ilgili, dolayısıyla sürdürebilirlik açısından bir milat olmasını bekliyoruz. Bu çerçevede  şirketlerimiz, gerek sürdürülebilirlik alanındaki son derece başarılı uygulamalarıyla, gerekse ses getiren kurumsal sosyal sorumluluk projeleri bize gurur veriyor. Örneğin; tek damla yakıt kullanmadan, sadece güneş enerjisiyle dünya turu atacak dünyanın ilk uçağı Solar Impulse, bu hafta Abu Dhabi’de havalanıyor. Sürdürülebilirlik alanında tarih yazacak Solar Impulse’a Türkiye’den tek destekçi ise, Brisa. TEMSA YAKINDA ELEKTRİKLİ OTOBÜSÜ PAZARA SUNACAK Diğer yanda, Türkiye’de otobüs ve midibüs pazarında liderliğe oynayan Temsa, önümüzdeki dönemde kendi üretimi olan elektrikli otobüsünü yakında pazara sunacak.  İNOVASYON KÜLTÜRÜMÜZ ÖNEMLİ BİR ARACIMIZ Sürdürülebilirlik hedeflerini hayata geçirme aşamasında ise inovasyon devreye giriyor. Sabancı olarak, son 10 yıldır içselleştirdiğimiz inovasyon kültürümüz önemli bir aracımızdır.  Sabancı Topluluğu’ndaki arkadaşlarım değişime açık, müşteriyi odağına alan bir anlayışla iş süreçlerine farklı ve etkin yaklaşımlar geliştiriyorlar.  Diğer yanda, dönem başkanlığını Türkiye’nin devraldığı G20 zirvesi, hem Türkiye ekonomisinin küresel rekabet gücünü, hem de büyümenin çevresel ve sosyal yönden sürdürülebilirliğini artıracaktır. Ticaret Grubu Başkanlığı’nı yürüttüğüm B20 toplantıları da, ülkemizin liderliğini ortaya koyacağı platformlar olarak son derece önemlidir. G-20 sürecinin başında da ifade ettiğim gibi, burada bize düşen en önemli görev, uygulamalara odaklanmak ve harekete geçmektir.  Sayın Babacan’ın da söylediği gibi, fark yaratacağımız nokta bu olacaktır.”
Türkiye sürdürülebilirlik Brisa elektrikli otobüs Sosyal sorumluluk Sabancı Holding Temsa inovasyon Güler Sabancı Solar Impulsa Zafer Kurtul Yıllık Paylaşım Toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı