Advert
Advert

Karsan'a en çevreci tesis ödülü

BOSİAD’ın bu yıl ikincisini düzenlediği “Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması” kapsamında Karsan, 52 firma içinden seçilerek ödül almaya hak kazandı.

Karsan'a en çevreci tesis ödülü
Bu içerik 1314 kez okundu.

Türk otomotiv sanayinde 50’inci yılını kutlayan Karsan, Hasanağa fabrikasıyla Bursa’nın en çevreci tesisi ödülünü aldı. Bursa Valiliği’nin desteğiyle Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması’ kapsamında Karsan, 52 firma içinden seçilerek ödül almaya hak kazandı. Ödül töreni; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa Vali Vekili İbrahim Avcı’nın katılımıyla 1 Haziran'da Bursa Hilton’da düzenlendi. Törende Karsan’ı Mühendislik ve Teknoloji Müdürü Tayyar Tuğutlu temsil etti.

Yarışma; OSB bünyesindeki firmaların hem mevzuat gereği, hem de gönüllü olarak yaptıkları çalışmaları duyurmaları ve çevreye katkılarını beyan ederek bu konuda bir farkındalık yaratmaları amacıyla düzenlendi. Bursa’daki OSB’lerin tamamının katılabileceği bu yarışmayla; çevre altyapısını kurmuş, üretim ve hizmet faaliyetlerinde hem mevzuat hem de uygulamada gerçek bir çevreci yaklaşım sergileyen sanayi tesisleri arasından en duyarlı olanların seçilmesi amaçlandı. ‘Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği’ kapsamında üç ayrı kategoriden oluşan yarışmaya; Bursa genelinde toplam 52 firma katılım gösterdi ve sadece yedi firma değerlendirme komisyonu tarafından saha ziyaretine değer görüldü.

Toplamda yedi temiz üretim uygulama örneği sunan Karsan’ın, bu uygulamalar içerisinden TNV (boyahane enerji geri kazanım sistemi) ve atık mastik geri kullanım uygulamaları komisyon tarafından öncelikli olarak değerlendirildi. Yapılan değerlendirme neticesinde Karsan, Kategori-1 ‘Çevreye Kirletici Etkisi Yüksek Olan Tesisler’ kapsamında ödüle layık bulundu. Plaketin yanısıra ödül alan üç firma, mini elektrikli araç ve bir yıl boyunca tesislerinde yer alacak ‘Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi’ flamasının da sahibi oldu.

MURAT SELEK: "BURSA'NIN EN ÇEVRECİ TESİSİ SEÇİLMİŞ OLMAMIZ BİZLER İÇİN BÜYÜK GURUR KAYNAĞI"

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Karsan CEO’su Murat Selek, “Bugün Karsan, üretim kalitesiyle, gücü dünya devleri tarafından kabul görmüş, Türk otomotiv sanayiinin en köklü firmalarından biri konumunda. İnovasyon, teknoloji ve çevre odaklı yaklaşımımız doğrultusunda geliştirdiğimiz araçlarımızla her zaman sektörde fark yaratmayı amaç edindik. Bursa’nın en çevreci tesisi seçilmiş olmamız bizler için büyük bir gurur kaynağı. Çevre dostu tesisimiz ile her zaman daha iyi bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı