Advert
Advert

Lastik devi, 2015’te 1 milyar 163 milyon euro net gelir elde ettiğini açıkladı

Lastik devi Michelin, 2015 yılını bir önceki yıla göre gelirlerinde artışla kapatarak net gelirini 1 milyar 163 milyon euroya ulaştırdı.

Lastik devi, 2015’te 1 milyar 163 milyon euro net gelir elde ettiğini açıkladı
Bu içerik 926 kez okundu.

Michelin, 2015 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Özellikle binek ve hafif ticari araç lastikleri segmentleri faaliyet karında 2014 yılına kıyasla yüzde 12.2 artış gösteren Michelin, kamyon lastikleri segmentinde ise yüzde 11.1 artış gösterdi.

Yılı 1 milyar 163 milyon euro net gelir ile kapatan Michelin, 2015 yılında Türkiye de dahil olmak üzere tüm iş kollarında pazarın üzerinde büyüdü. Michelin’in 2015 yılsonu itibariyle elde etmiş olduğu sonuçlara göre faaliyet geliri yüzde 12.2 ile 407 milyon euro artarak 2 milyar 577 milyon euroya ulaştı.

NET SATIŞLAR YÜZDE 8.4 ARTIŞLA 21 MİLYAR 199 MİLYON EURO

Yıl bazında büyüme rakamlarına en büyük katkı, binek ve hafif ticari araç lastikleri segmentinden gelirken; bu segmentte Avrupa’da orijinal ekipmanda yüzde 4, değişim pazarında ise yüzde 3 büyüme yaşandı. Net satışlar ise geçtiğimiz yıla göre yüzde 8.4 artarak 21 milyar 199 milyon euro olarak gerçekleşti.

BÜTÜN SEGMENTLERDE  PAZARIN ÜZERİNDE BÜYÜDÜ

Michelin Grup CEO’su Jean-Dominique Senard, Michelin Grup olarak, 2015 yılında güçlü bir büyüme kaydettiklerini belirterek, “Michelin Global olarak, başta Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa pazarı olmak üzere bütün pazarlarda rekabette ön plana çıkmamızı sağlayan önemli projeler geliştirdik ve yeniden yapılanma sürecine girdik. Başta binek ve kamyonet olmak üzere bütün segmentlerde pazarın üzerinde büyüyerek yılı 1 milyar 163 milyon net gelirle kapadık” dedi.

Dünyanın ilk kış sertifikalı yaz lastiği olan CrossClimate’ın beklentilerinin çok daha üzerinde bir satış performansı gösterdiğini belirten Senard, “2015 yılında rakiplerimizden daha yüksek bir büyüme oranı ile tüm faaliyet alanlarımızda pazar payını geri kazandık. Başarılı satış, fiyatlandırma politikamız, geliştirdiğimiz yüksek teknoloji ve Michelin markasının gücü sayesinde elde ettiğimiz sonuçtan çok büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Michelin kamyon lastik gelir Jean-Dominique Senard
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı