Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Medlog Lojistik bir ilki gerçekleştirdi!

MSC Grubu iştiraki şirketlerinden Medlog Lojistik Gemicilik ve Turizm A.Ş, Türkiye’de “Yetkilendirilmiş Yükümlü” kapsamında “İzinli Gönderici” ve “İzinli Alıcı” belgesine ve yetkilerine bir arada sahip olan ilk güvenilir ve yetkili taşıyıcı oldu.

Medlog Lojistik bir ilki gerçekleştirdi!
Bu içerik 4227 kez okundu.

Haziran 2011’de Türkiye’de faaliyete başlayan, müşteri memnuniyetini artırmak ve müşterilerin lojistik ihtiyaçlarına çözümler sunmak amacıyla MSC’nin (Mediterranean Shipping Company) bir iştiraki olarak kurulan Medlog Lojistik “İzinli Gönderici” ve “İzinli Alıcı” yetkilerine bir arada sahip olan ilk ve tek lojistik firması oldu. Medlog Lojistik Gemicilik ve Turizm A.Ş. adına sertifikayı Genel Müdür İsmail Görgün teslim aldı.

4 farklı yetkiyle Türkiye’de sadece 25 firmada bulunan İthalat ve ihracatta gümrük işlemlerini ve maliyetlerini büyük oranda düşüren Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü, “İhracatta Yerinde Gümrükleme”, “İthalatta Yerinde Gümrükleme”, “İzinli Gönderici” ve “İzinli Alıcı” yetkilerinden oluşuyor.

 “İzinli Alıcı” ve “İzinli Gönderci” yetkilerine sahip olunmasıyla ithalatçı ve ihracatçı firmalara gümrük işlemlerinde önemli oranda zaman kazancı ve maliyet düşüşü sağlanıyor. Bu yetkiyle İthalatta ve ihracatta eşya muayenesi ve belge kontrolünün olmadığı hat olan yeşil hatta işlem görebilmenin yanı sıra İzinli alıcı yetkisiyle, transit eşyasını varış gümrük idaresine sunmadan kendi tesislerine sevk edebilme; izinli gönderici yetkisiyle, transit eşyasını hareket gümrük idaresine sunmadan kendi tesislerinden sevk edebilme kolaylıkları sunuluyor.

MSC (Mediterranean Shipping Company) Metlog Lojistik İzin Alıcı İzin Gönderici İhracatta Yerinde Gümrükleme İthalatta Yerinde Gümrükleme İsmail Görgün Türkiye'de bir ilk lojistik
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Doğan Yörük     0000-00-00 Öncelikle böyle önemli bir işe imza attığınız için çok teşekkür ederim. Yalnız izmir deki konteynır yükleme sahanız çokmu çok kötü yolu var saha içersinde ben tır şöförüyüm devamlı mermer getiriyorum depoya ama biz ordaki yetkililere durumdan dolayı rahatsızlığımızı dile getirdik ama sonuç aynı sizden bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz çok teşekkürler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni Nesil Scania’nın Türkiye satışları başladı!
Yeni Nesil Scania’nın Türkiye satışları başladı!
Treyler üreticileri hurda teşviki ve KDV'nin yüzde 8'e düşürülmesini istiyor!
Treyler üreticileri hurda teşviki ve KDV'nin yüzde 8'e düşürülmesini istiyor!