DAF 366
Renault Trucks (386)
Haber detayı LOGO ALTI 1 (THERMO KİNG 241)
spot altı (IVECO 47)

P&G “2015 Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayınladı

P&G “2015 Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayınladı

Marka ve hizmetleriyle insanların gündelik hayatlarını iyileştirmeye odaklanan P&G, ürün performansını ve yararlarını yenilikçilikle birleştirerek insanların daha sürdürülebilir bir yaşam sürmesine katkıda bulunuyor.

SU SIKINTISI ÇEKEN BÖLGELERE 15 MİLYAR LİTRE SU ULAŞTIRMAYI PLANLIYOR

Çocuklar İçin İçme Suyu (CSDW) Programı ile temiz su sıkıntısı yaşayan çocuk ve ailelere 8 milyar litreden fazla temiz su sağlayan P&G, tüm dünyadaki insani yardım kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek 2020 yılı itibariyle su sıkıntısı çeken bölgelere 15 milyar litre su ulaştırmayı planlıyor. P&G aynı zamanda yaşanan 25 doğal afetten etkilenen afetzedelere yönelik yürüttüğü yardım faaliyetleri kapsamında ihtiyaç maddesi ve maddi yardım ile katkı sağladı.

“YAPTIĞIMIZ HER İŞTE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE ÖNEM VERİYORUZ”

Grup Başkanı ve P&G Sürdürülebilirlik Yönetici Sponsoru Martin Riant, "Şu ana kadar P&G'de çevre ayak izimizi azaltan ve içinde yaşadığımız ve çalışmalarımızı sürdürdüğümüz coğrafyaları daha ileri taşıyan birçok yeniliğe imza attık. Yaptığımız her işte sürdürülebilirliğe önem veriyoruz. Bu rapor kaynakların muhafaza edilmesi, çevre duyarlılığı ve ihtiyaç sahibi insanların yaşam standartlarını yükseltme gibi alanlarda attığımız adımları yansıtıyor. Yenilenebilir enerji kullanımımızı ciddi oranda arttırıyor, bizim gibi iklim değişikliğine odaklı yenilikler ve uygun maliyetli çözümler üreten şirketlerle ortaklıklar kuruyoruz" dedi.

"Sürdürülebilirlik bir sorumluluk olmanın yanında bir iş fırsatıdır. 2007 yılından bu yana atık geri dönüşümü ve enerji tasarrufu sayesinde yaklaşık 2 milyar dolar maliyet tasarrufu sağlayarak çevre ayak izimizi azalttık" diyen P&G Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Len Sauers ise "Operasyonlarımızda yaptığımız değişiklikleri, işimiz için doğan fırsatları ve sürdürülebilirlik hedeflerimizi tamamlamaya ne kadar yaklaştığımızı görmek bize heyecan veriyor” açıklamasında bulundu.

RAPORDA P&G'NİN YÜRÜTTÜĞÜ ŞU ÇALIŞMALARA YER VERİLİYOR:

 • İklim:
  • Yeni Hedef: Sera gazı emisyonlarını 2020 yılına kadar %30 azaltma kararı alındı. P&G sera gazı emisyonlarını 2010 yılından beri %4 oranında azalttı.
  • Nakliye: P&G nakliye araçlarının karayolunda birim üretim başına kat ettiği yolu 2010 yılından bu yana %25 azaltarak, %20 şeklinde belirlediği hedefe ulaşmış oldu. Ayrıca Kuzey Amerika'da 2016 yılına kadar karayoluyla yapılan nakliyatın %20'sini doğal gazlı araçlarla gerçekleştirdi. Bu oran doğal gazlı nakliye araçlarıyla 22,5 milyon kilometre yol kat edilerek milyonlarca dolar tasarruf edilmesini sağladı.
  • Ağaç Hamuru: Şirket, kağıt havlu ve emici hijyen ürünlerinde kullanılan işlenmemiş elyafın %100'ünü sertifikalı tedarikçilerden sağlama hedefine ulaştı.
 • Su: Üretimde kullanılan su miktarı 2010 yılından bu yana %21 azaltılarak hedeflenen tasarruftan fazlası elde edildi.
 • Atık:
  • Sıfır Üretim Atığı: Son üç yıl içerisinde Sıfır Üretim Atığı politikası uygulanan tesislerin oranı dünya genelinde %10'dan neredeyse %50'ye çıkartıldı.
  • Ambalaj: Prima’nın kutu değil paket halinde ambalajlanması gibi çabalara Batı Avrupa'nın büyük bölümünde devam edildi. Bu girişim sayesinde çocuk bezlerinin ambalaj ağırlığı %80 azaltıldı, 6.000 tondan fazla ambalaj malzemesi tasarrufu sağlandı.
 • Toplumsal programlar: Şirket, 2020 yılı itibariyle Çocuklar İçin İçme Suyu Programı kapsamında 15 milyar litre su sağlama hedefine emin adımlarla yürüdü. Ayrıca markalarıyla genç ve yetişkin kadınlar başta olmak üzere yaklaşık 50 milyon insanın yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı oldu.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık