Advert
Advert
Advert
Advert

Scania Euro 6’lar yakıtta yüzde 3 tasarruf ediyor

Scania Euro 6, sağladığı yakıt ekonomisi, yüzde 100 SCR ve yüksek teknolojiler ile ağır ticari araç pazarının geleceğine yön veriyor.

Scania Euro 6’lar yakıtta yüzde 3 tasarruf ediyor
Bu içerik 1908 kez okundu.

Scania, ağır yük taşımacılığından uzun yol taşımacılığına kadar tüm projelere uygun üçüncü nesil Euro 6’larını, beş yıl önce geliştirdi. Avrupa’da gücünü kanıtlayarak Scania Euro 6 araçlar artık Türkiye pazarında.

ÜÇÜNCÜ NESİL MOTORLARDA SADECE SCR

Scania, 320 ve 360 beygir gücündeki 9 litrelik, 410 ve 450 beygir gücüne sahip 13 litrelik Euro 6 motorlarında sadece seçici katalitik dönüştürücü (SCR) sistemini kullanıyor. 2011 yılından itibaren yapılan geliştirmeler ile üçüncü nesil motorlarda SCR ile düşük emisyon değerleri sağlanmaktadır. Scania sahip olduğu yüzde 100 SCR ile bir önceki versiyon motorlara kıyasla yüzde 3’e varan yakıt tasarrufu sunuyor.

AYRILABİLEN RETARDER VE SCANIA OPTICRUISE SİSTEMİ

Scania R4100D hidrolik retarder, şanzımana entegre edilmiş harici frenleme sistemi ile 4100 Nm frenleme tork değerine ulaşıyor. Retarder aktif kullanılmadığı durumlarda şanzımandan serbest dönerek direnç kayıplarını ortadan kaldırıyor.

Scania’nın İsveç fabrikasında tasarlayıp ürettiği ve geliştirmeye devam ettiği tam otomatik debriyajlı opticruise sistemi ile, yüksek sürüş kabiliyeti ve yakıt ekonomisi sunuyor. Scania sahip olduğu performans modları ile sürücülerin konfor ve sürüş kalitesini artırıp aracın verimliliğini en üst düzeye çıkarıyor. Sürücünün kullanım isteğine göre standart, ekonomik, güç ve arazi modu seçenekleri ile Scania araçları her koşulda en ideal sürüş imkânı sağlıyor.

YÜKSEK TEKNOLOJİ

Scania, 2016 model Euro 6’larında zorlu koşullarda gerçekleştirilen testler sonucu sorunsuz çalışan üstün sürüş teknolojileri mevcuttur. Şerit takip sistemi (LDW), gelişmiş acil durum frenleme sistemi (AEB), hız sabitleme sistemi (ACC) ve filo yönetim sistemi teknolojileri gibi daha birçok yeni teknolojiyi Euro 6’larında müşterilerine sunuyor.

ALTERNATİF TEMİZ YAKITLARDA ÖNCÜ

Scania, doğa dostu temiz alternatif yakıtlar konusunda da öncülüğünü koruyor. Alternatif yakıtlarla karbondioksit salınımını en aza indirirken maksimum sürdürülebilirlik ve verimli kullanım koşulları sağlıyor.

9 litrelik 280 ve 340 beygir gücündeki doğalgaz-CNG ve sıvılaştırılmış doğalgaz-LNG yakıtlı Scania araçlar 2011 yılından beri emisyon standartlarını Euro 6‘nın ötesine taşıyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için? http://bs.serving-sys.com/BurstingPipe/adServer.bs?cn=tf&c=20&mc=click&pli=17955260&PluID=0&ord=[timestamp] linkine tıklayabilirsiniz. 

Scania Euro 6 yakıt tasarruf SCR düşük emisyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…