Advert
Advert

TOPLANAN ATIK YAĞLAR AMACINA ULAŞTI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlatmış olduğu “Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi’ kapsamında atık yağların toplanması ile elde edilen gelirle alınan 20 akülü sandalye ve 100 görme engelli bastonu düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi

TOPLANAN ATIK YAĞLAR AMACINA ULAŞTI
Bu içerik 626 kez okundu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlatmış olduğu “Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi’ kapsamında atık yağların toplanması ile elde edilen gelirle alınan 20 akülü sandalye ve 100 görme engelli bastonu düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi. Evlerde ve işyerlerinde oluşan bitkisel atık yağların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla başlatılan  “Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi ”ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Proje ile yurdun dört bir yanındaki okul, cami, muhtarlık ve toplu konut sitelerinin de bulunduğu 30 bin noktaya atık yağ bidonları yerleştirildi. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun destek verdiği projeye ile tonlarca atık yağ toplandı. Toplanan yağlar kampanya ile birlikte engellilerin bağımsızca yaşamalarına imkan verecek, bedensel engelliler için akülü tekerlekli sandalyelere ve görme engelliler için bastonlara dönüştü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İlbank sosyal tesislerinde bugün düzenlenen törende alınan 20 adet akülü tekerlekli sandalye ve 100 adet görme engelli bastonu engelli vatandaşlara teslim edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da katıldığı programda engelli vatandaşların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi İdris Güllüce atık yağ akülü tekerlekli sandelye görme engelliler için baston
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
“Son 10 gündür ordinonun dünyanın hiçbir yerinde olmadığı söylendi, internette ordinonun kimin kullandığı kimin kullanmadığı belli”
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı
Lüks Artvin Seyahat filosuna 6 adet Tourismo kattı