Site sol MERCEDES 299 _339
DAF 366
Renault Trucks (386)

Ulaştırma Lojistik Kongreleri Serisi, 26-27 Ekim’de İÜ Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’nde düzenlenecek

Ulaştırma Lojistik Kongreleri Serisi, 26-27 Ekim’de İÜ Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’nde düzenlenecek

Ulaştırma Lojistik Kongreleri Serisi, 26-27 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek Ulaştırma Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2017) ile başlayacak.

Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri aracılığıyla, bünyesinde akademisyenlerin, bürokratların, sivil toplum kuruluşlarının ve sektör temsilcilerinin bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşabileceği, yerel ve küresel düzeyde ulaştırma ve lojistik alanında problemlere yenilikçi çözümlerin üretilebileceği ve günümüzde hızla gelişen bu alanlarda ortak bir platformun kurulmasını sağlayabilecek bir organizasyon amaçlıyor. Kongreler bünyesinde düzenlenecek özel oturumlar ve paneller ile sektör-üniversite işbirliğinin pekiştirilmesi hedefliyor.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TCDD Taşımacılık A.Ş., İETT, IRU Academy, Deniz Ticaret Odası, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD), Türkiye Nakliyeciler Derneği (TND) ve  Ağır Nakliyeciler Derneği (AND) tarafından desteklenen Ulaştırma Lojistik Kongreleri, alanında öncü akademisyen ve sektör temsilcilerinden oluşturulmuş olan Akademik ve Sektör Danışma Kurulları ile kalıcı bir kongreler serisi olma  ilerliyor.    

Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri, analitik ve yönetsel bakış açısıyla sektörden alınacak geribildirimler ışığında sürdürülebilir çözüm önerilerinin üretilmesi için gerekli fikri ortamın oluşturulmasında kilit rol üstlenecek.

Bu kapsamda, Ulaştırma ve Lojistik Kongrelerinin lojistik sektöründeki stratejik konumu ile büyük avantaja sahip olan ülkemizin küresel lojistik endeksindeki sıralamasını yükseltmek,  ülkemiz ulaştırma alt yapısını çağın gereksinimlerinin üstüne taşımak gibi ana hedeflere ulaşılmasında çok değerli katkılar sağlayacak.

BİLİMSEL ÇALIŞMALARA KATKI

Ulaştırma ve lojistik alanında kalıcı değer oluşturmak üzere ülkemizde bu alanda yapılan bilimsel çalışmalara katkı sağlamak ve paydaşların başvurabileceği bir temel kaynak yaratma Ulaştırma ve Lojistik Kongrelerinin amaçları arasında yer alıyor. Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri hakkında detaylı ve güncel bilgilere http://ulk.ist/ adresinden ulaşılabiliyor. 

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık