DAF 366
Renault Trucks (386)
Haber detayı LOGO ALTI 1 (THERMO KİNG 241)
spot altı (IVECO 47)

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası ile daha da güçlendi, 150 milyon dolar ihracat hedefliyor

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası ile daha da güçlendi, 150 milyon dolar ihracat hedefliyor

Tırsan ihracat taşımalarında gümrüklerdeki beklemeyi ortan kaldıran Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasının sahibi oldu. Sertifika, Tırsan Adapazarı Fabrikası’nda yapılan törenle, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir tarafından Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu’na teslim edildi.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, törende yaptığı konuşmada, “Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Şubat ayında 108 ülke tarafından Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması’nın imzalanması ile küresel ticarette yeni bir hamle başlattı. Burada en önemli hedef ticaretin kolaylaştırılmasıdır. Birçok ülke yetkilendirilmiş yükümlü ve izinli gönderici sayısını artırmak için önemli çalışmalar başlattı. Ülkemiz de bu konuda büyük çalışmalar yapılıyor,  bu anlamda basta Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci ve Müsteşarlığımızın değerli bürokratlarına teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

Çetin Nuhoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Hepimiz biliyoruz ki ülkeler arasındaki ticari rekabet artık değer zinciri üzerinden sürdürülmektedir. Burada da en önemli avantaj hızlı ve zamanın da teslimattır. Bu belgeye sahip olan, ihracatçı ve taşımacı firmalarımız teslimat surelerin de çok büyük avantaj sağlayacaktır. İhracat yüklemesini kendi fabrikasında yapabilecek, gümrüğe uğramadan çıkış kapılarında özel peronlardan yurtdışına çıkabileceklerdir. Bugün burada gerçekleşen bu törende, başta Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir’e, Sakarya Gümrük Müdürü Ayşe Savaş’a ve bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen tüm bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

150 MİLYON DOLAR İHRACAT CİROSUNA ULAŞMAYI HEDEFLİYOR

2017 yılında Türkiye treyler sektöründe, ihracatın da lideri olan Tırsan, TİM tarafından açıklanan 2016 yılı ilk 1000 İhracatçı Firma listesinde, bir önceki yıla oranla ihracatını yüzde 81 oranında artırarak 111. sırada yer aldı. 2012 yılında TİM İhracatçı listesinde ise 900. sıralarda yer alan Tırsan, 4 sene içerisinde toplam ihracatını 6 kat arttırarak 120 milyon 907 bin 500 dolar ihracat gerçekleştirdi. Ayrıca otomotiv sektörünün sıralandığı ilk 1000 ihracatçı firma arasında ise Tırsan 21. sıraya yükselerek, 2016 yılında otomobil grubunda ihracatını en çok artıran markalar arasında 2’ci oldu. 2017 yılında toplam ihracatını 2016 yılına göre yüzde 25 artırma hedefi olan Tırsan, 150 milyon dolar ihracat cirosu yapmayı amaçlıyor.

YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ SERTİFİKASI İLE FABRİKADA GÜMRÜKLEME İMKANI OLACAK

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından, “En Kolay, En Güvenli Ticaret” misyonu doğrultusunda; “Kolay Ticaret, Büyük Türkiye” projesi kapsamında veriliyor. Bu sertifika ile Adapazarı Fabrikasında gümrükleme imkânına sahip olacak olan Tırsan, Avrupa ülkelerine daha hızlı teslimatlar gerçekleştirebilecek ve ihracata konu olan ürünlerin gümrük işlemlerini kendi tesislerinde yapabilecek.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık