Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ  395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Mercedes12_TIRSAN34_146

Continental'in Güç Aktarma Organları, Vitesco Technologies olarak faaliyet gösterecek

Continental'in Güç Aktarma Organları, Vitesco Technologies olarak faaliyet gösterecek

Teknoloji şirketi Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, artık Vitesco Technologies olarak faaliyet gösterecek. 2019 Ocak ayından beri bağımsız olarak faaliyet gösteren şirket, küresel çaptaki yaklaşık 50 lokasyonda artık yeni marka kimliği ile faaliyet gösterecek. Başlangıç noktasını Regensurg Siemensstrasse'de Vitesco Technologies şirketinin merkezi oluşturuyor. Tanınma değeri yüksek olan yeni şirket logosu, binanın çatısından kolaylıkla görünebiliyor. Bu dış görünümü, yeni ve modern bir web sayfası ile tüm dünyada farklı platformlarda sunulan sosyal medya içerikleri tamamlıyor.

Vitesco Technologies CEO’su Andreas Wolf, "Hedefimiz temiz ve sürdürülebilir bir mobilite. Bu yüzden her aracın kalbi olan güç aktarmayı, akıllı bir hale getirip elektrikle çalışır duruma getiriyoruz. Bu yeni dinamik marka kimliğimizden çok memnunum. Bu, günümüzde ve gelecekte temiz sürücüler pazarına liderlik etme iddiamızın altını çiziyor." dedi.

Vitesco Technologies şirketinin bağımsız olarak faaliyet göstermesiyle, Continental araç sürücülerinin hızla değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek. Emisyonlarda sert düşüş tüm dünyada siyasi ve sosyal gündemin başında yer alıyor. Ancak ilerleme sürecinin hızı, bölgeden bölgeye farklılık gösterebiliyor.

Wolf açıklamasının devamında şunları söyledi: "Günümüzde esneklik çok aranan bir özellik haline geldi. Global bir açıdan baktığımızda, her türden güç aktarmaya talep var. Misyonumuz tüm motorları temiz, verimli ve uygun maliyetli hale getirmek. Bu, tutarlı bir elektrifikasyon ile sağlanabilir. Bağımsız bir şirket olarak, artık sektörün taleplerine daha hızlı ve etkili bir şekilde cevap verebilir ve güçlü yönlerimizi daha da fazla geliştirebiliriz. Güç aktarma elektrifikasyonunda lider rol üstlenmek istiyoruz."

Yeni ismin anlamı

Latince "vita" (hayat) kökünden türetilen "Vitesco" kelimesi enerji, hız ve çevikliği temsil ediyor. “Technologies” ifadesi ise inovatif ve öncü teknolojiler, sistemler ve hizmetler sunma iddiasını güçlendiriyor. Akıcı şekliyle "Vitesco" logosu tutku, dinamizm ve hareketi simgeliyor. Böylece, "Technologies" eki ile birbirini tamamlıyorlar.

Arka plan

Günümüzde şu ana kadarki en büyük değişimi yaşayan güç aktarma işi, 2030 yılında elektrikli ve hibrit araçların pazar payının P'ye ulaşması beklentisiyle elektromobilite alanında büyük fırsatlar sunuyor. Özellikle de yanmalı motorların hibrit hale getirilmesi, önümüzdeki yıllarda çok önemli hale gelecek.

Vitesco Technologies, sürücüler pazarında on yıllara dayanan geniş ve kapsamlı bir bilgi birikimine de sahip. Bu bilgi birikimi, hızla gelişen elektromobilite pazarı için de geçerli. Vitesco Technologies, tek bir kaynaktan komple elektrifikasyon sunabilen birkaç sistem sağlayıcısından biri. Ürün portföyünde 48-volt elektrifikasyon için inovatif ve verimli teknolojiler ile elektrikli motorların yanı sıra hibrit ve tamamen aküyle çalışan araçlar için performans elektronik sistemleri yer alıyor. On yıllar boyunca geliştirilen yetkinlikler, ana faaliyet alanı olan elektronik sistemler, sensörler ve aktüatörlerin bir parçası olmaya devam etmekte olup güç aktarma ile ilgili tüm gelecek senaryolarında vazgeçilmez olmaya devam edecekler.

Andreas Wolf, 2018 yılı ekim ayında günümüzde Vitesco Technologies adını alan Güç Aktarma Organları Bölümü’nün başına geçti. Wolf bu görevinden önce Continental’in Şasi ve Güvenlik Bölümü'nü yönetiyordu. Bu bölüm Wolf'ün liderliğinde cirosunu üç katına ve karlılığını iki katına çıkardı. Vitesco Technologies'in diğer iki yöneticisi olan Finans Direktörü Werner Volz (CFO) ve İnsan Kaynakları Direktörü Ingo Holstein (CHRO) de Continental'de uzun yıllar yöneticilik yapmıştır.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık