Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ  395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Mercedes12_TIRSAN34_146

Frigo satışlarında son 3 yılı üst üste pazar lider kapattık

Frigo satışlarında son 3 yılı üst üste pazar lider kapattık

2017 yılında Adapazarı’nda üretime başlayan Schmitz Cargobull, perdeli treyler pazarındaki yükselişini sürdürürken, frigorifik treylerde üçüncü yıldır üst üste pazar lideri konumunda. Schmitz Cargobull Türkiye Satış ve SSH Direktörü Nihat Ö. Ayhan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Öncelikle tüm taşımacı iş ortaklarımıza teşekkür etmeliyim. Schmitz Cargobull Türkiye’ye onların davetiyle geldi. Ne mutlu ki bu buluşma keyifli bir yolculuğa dönüşüyor. Pazardaki gelişmeler hacim olarak arzu ettiğimiz büyümeyi yakalamamıza engel olsa da, diğer tüm parametrelerde ciddi mesafeler kat ettik. İş ortaklarımızın teveccühüne müteşekkirim.

SON 3 YILDIR ÜST ÜSTE LİDER KAPATTIK

Evet, frigo satışlarında son 3 yılı üst üste pazar lideri olarak kapattık. 2019’da, satışlarımızı 2018 yılına oranla yüzde 28 artırdık. Daha fazla ve yeni kullanıcıya ulaştıkça kıvanç duyuyoruz. Ancak daha yolun başındayız. Unutmamak gerekir ki Schmitz Cargobull grubunun 36 ülkeden oluşan coğrafyadaki pazar payı yüzde 55. Biz ise daha yeni yüzde 40 barajına ulaştık. Büyük bir şevkle daha fazla kullanıcıya hizmet etmek istiyoruz. 

Globaldeki yüzde 55’lik pazar payı birçok şeyi açıklayan bir oran. Stoka değil, tamamen müşteri siparişine üretim yapan bir firmanın kalitesi, performansı, kullanım ömrü ve yüksek ikinci el değeriyle bu denli rağbet görmesi çok kıymetli. Biz de Türkiye’de aynı yoldan ilerleyerek daha fazla kullanıcıya ulaşmaya çalışıyoruz. Ne mutlu ki bu yolda başarıyla yürüyoruz. Türkiye’deki taşımacı iş ortaklarımız ürünlerimizi kullandıkça saydığım farklara alışıyor ve bu yüksek standardları arıyorlar. İnanıyorum ki yeni kullanıcılara ulaştıkça farkımız dilden dile dolaşarak pazardaki ağırlığımızı grup ortalamamızın üzerine taşıyacak.

ÜRETİM KAPASİTEMİZİ ARTIRIYORUZ

Türkiye frigorifik treyler pazarındaki başarımızın ve yüzde 28’lik artışın nedenlerini özetlemek gerekirse;

-Adapazarı üretiminin ciddi katkısını görüyoruz. Kalite, teslimat tarihi ve pazarın neredeyse tüm ihtiyaçlarına cevap veren ürün gamı ile müşterilerimize arzu ettiğimiz hizmeti ulaştırıyoruz.

-Belirttiğim gibi; taşımacı iş ortaklarımızın davetiyle Türkiye’ye geldik, şimdi onların teveccühü ve talebiyle hedeflerimiz doğrultusunda 2020’de üretim kapasitemizi artırıyoruz. Taşımacı iş ortaklarımıza kulak veriyoruz.

-Ayrıca 2019’da üretimine başladığımız Yeni Nesil Frigorifik treylerlerimiz de oldukça ilgi çekti ve beğenildi. Daha iyi izolasyona sahip ve daha hafif olan araçlarımız multi fonksiyonel tabanı standart olarak sunuyor.

-Satış ağımızın etkinliği ve yetkinliği de önemli bir değişken oldu gelişimimizde. Direkt satış ekibimizin yükselen performansı ve bölgesel iş ortaklıkları derinliğimize katkı sağladı.

-Kendi soğutucu ünitemiz olan S.CU’yu da 2020 yılından itibaren piyasaya sunacağız. Kuşkusuz bu ürünümüz de frigo satışlarımıza önemli bir katkı sağlayacak.

Sonuç olarak; zor bir dönemi geride bıraktık. Bu dönemi geçirirken, 3 yaşında bir şirket olarak daima kendimizi nasıl geliştirebileceğimize odaklandık. Bu çabanın güzel sonuçlar getirdiğini görmek Türkiye’de görev alan ekibimiz için umut ve mutluluk verici.

FRİGORİFİK PAZARININ 2020’DE YÜZDE 40 BÜYÜYECEĞİNE İNANIYORUM

Frigorifik treyler pazarının 2020’de yüzde 40 büyüyeceğine inanıyorum. Bizim hedefimiz de bu oranda satışlarımızı artırmak. Dilerim öncelikle taşımacı iş ortaklarımızın işleri yolunda gider ve yıllardır yaşadıkları sıkıntıları üzerlerinden attıkları bir yıl olur. Neticesinde umarım Ağır ticari araç pazarı da kendi ortalamalarına yaklaşır ve sektörümüz hak ettiği pozisyonu yeniden kazanır.”

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık