Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ  395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Haber detayı LOGO ALTI 1  KRONE 346
Mercedes12_TIRSAN34_146

PVH Avrupa'nın dev lojistik merkezinin güneş enerjili çatısı tamamlandı

PVH Avrupa'nın dev lojistik merkezinin güneş enerjili çatısı tamamlandı

PVH Avrupa, Hollanda’nın Venlo kentinde bulunan, en ileri teknolojilerle donatılmış Depo ve Lojistik Merkezinde, halen çalışır durumda olan ve dünyanın en güçlüsü* olduğu tahmin edilen güneş enerjili çatısının kurulumunun tamamlandığını duyurdu. 

PVH Avrupa, PVH Corp. şirketlerinden Tommy Hilfiger’ın küresel merkezi olmanın yanı sıra Calvin Klein’in Avrupa ofislerinin genel merkezini de bünyesinde barındırıyor. Toplamda 48.000’den fazla güneş panelinden oluşan çatı, Depo ve Lojistik Merkezinin elektrik ayak izini kapsamanın yanı sıra Hollanda enerji ağı üzerinden PVH Avrupa’nın Hollanda’daki depo, ofis ve mağazalarının tüm elektrik ihtiyacını da dolaylı olarak karşılıyor. 

PVH Avrupa’nın enerji ortağı Eneco, bu binaların ihtiyaç duyduğu enerjinin tamamının bu yeni güneş enerjili çatı tarafından üretildiğini belgeledi. Belçikalı lojistik ve gayrimenkul şirketi Heylen Warehouses’un sahibi olduğu Venlo Depo ve Lojistik Merkezindeki teknik kurulum işleri IZEN tarafından üstlenildi. 

Bu proje, PVH’in 2030 yılına kadar tüm ofis, depo ve mağazalarının ihtiyacı olan elektriğin yüzde 100'ünü yenilenebilir kaynaklardan sağlama ve tedarik zinciri genelinde karbon emisyonlarını yüzde 30 azaltma yolculuğunda yeni bir kilometre taşını oluşturuyor. Bu çalışma, ayrıca PVH’in Paris Sözleşmesi’nde belirtilen en iddialı karbon sıfırlama seviyeleriyle uyumlu bilimsel temelli emisyon hedefleriyle de bağlantılı. Aynı zamanda, şirketin negatif çevresel etkisini sıfıra indirgemeyi, pozitif çevresel etkisini yüzde 100’e çıkarmayı ve değer zincirinin etkilediği 1 milyondan fazla insanın hayatını iyileştirmeyi amaçlayan Forward Fashion kurumsal sorumluluk stratejisindeki öncelikler arasında yer alıyor. 

Başlıca Veriler:

-Venlo’daki 110.000 m2'lik depo, PVH Avrupa'nın ana dağıtım merkezi

-Bina, BREEAM (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) tarafından sürdürülebilirlikte “Çok İyi” derecelendirmesine sahip

-18 MWp (Mega Watt tepe noktası) üretme kapasitesiyle dünyanın en güçlü güneş enerjili çatısı

-48.000’den fazla yüksek performanslı güneş paneli

-PVH Avrupa’nın Hollanda'da sahip olduğu tüm mağaza, depo ve ofislerin enerji ihtiyacını karşılıyor  

Tommy Hilfiger Global and PVH Avrupa CEO’su Martijn Hagman konuyla ilgili; “Bu projenin tamamlanması, hem Venlo'daki Depo ve Lojistik Merkezimiz hem PVH Avrupa'nın sürdürülebilirlik yolculuğu açısından inanılmaz bir kilometre taşı oldu. Halen tamamıyla çalışır durumda olan ve dünyanın en güçlü güneş enerjili çatısı olduğuna inandığımız bu çatının kurulumuna biz de katıldık. Bu 

proje, 2030 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir elektriğe geçme ve tedarik zinciri genelinde emisyonları yüzde 30 azaltma taahhüdümüzde büyük bir adımı temsil ediyor. Bu başarıyı müthiş yetenekli, tutkulu ve kararlı PVH çalışanlarından oluşan, alanlarının en iyisi bir ekip sayesinde elde ettik.” 

PVH Avrupa’nın Venlo’daki Depo ve Lojistik Merkezinden her gün 600.000 adede kadar TOMMY HILFIGER ve CALVIN KLEIN ürünü Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki kendi mağazaları ve bayiler dahil satış noktalarına ve doğrudan müşterilere sevk ediliyor. Deponun BREEAM tarafından “Çok İyi” derecelendirmesine layık bulunması da enerji, su, taşıma, malzeme, atık, kirlilik, ekoloji, sağlık ve sağlıklı yaşam için örnek standartlara sahip olması anlamına geliyor. Tesisin tamamında enerji verimli aydınlatma armatürleri ve yüzde 100 FSC (Forest Stewardship Council – Orman Koruyuculuğu Konseyi) sertifikalı ambalaj kullanılması, ayrıca tüm karton, plastik ve basılı malzemenin yüzde 100 geri dönüştürülmesi, sürdürülebilir uygulamaların ne kadar kapsamlı olduğunu ortaya koyuyor.

Climate Group liderliğindeki kurumsal yenilenebilir enerji girişimi RE100’ün bir üyesi olan PVH, 2030 yılına kadar elektriğinin yüzde 100’ünü yenilenebilir kaynaklardan sağlamayı RE100’e taahhüt ediyor. 

Climate Group liderliğindeki RE100 girişiminin yöneticisi Sam Kimmins, şöyle konuştu: “Venlo’daki güneş enerjili çatının kurulumunu tamamladığı için PVH’i kutluyorum. PVH’in küresel ölçekli çalışmalarında ve 2025 RE100 hedeflerine bağlılığında heyecan verici bir adım niteliğindeki bu proje, yerinde yenilenebilir enerji uygulamalarının çıtasını bir kez daha yükseltiyor.”

Heylen Warehouses CEO’su Philippe Deschilder de şunları söyledi: Lojistik tesislerin güneş enerjisi santrallerinin yeni nesli olacağına inanıyoruz. Güneş enerjili çatı projesi için PVH Avrupa ile birlikte çalışmak, yenilenebilir enerjiye yatırım yapma hedefimizi desteklemenin yanı sıra müşterilerimizin karbon ayak izini azaltmalarını sağlayarak katma değer yaratıyor.”

*PVH, “dünyanın en güçlü güneş enerjili çatısını” halen çalışır durumda ve tek bir yapıda kurulu olan en güçlü güneş enerjili çatı olarak tanımlamaktadır. 

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık