Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ  395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Mercedes12_TIRSAN34_146

Sarp Intermodal iki yıl içinde kağıt kullanımını sıfıra indirmeyi hedefliyor

Sarp Intermodal iki yıl içinde kağıt kullanımını sıfıra indirmeyi hedefliyor

Sarp Intermodal, ekipman ve yurt dışı yatırımlarıyla birlikte dijitalleşmeye sürecini de hızlandırdı. İş akışlarını tam anlamıyla kontrol altına almayı amaçlayan şirket, sahip olduğu verileri en üst seviye güvenlik altında tutmak ve verileri doğru yorumlayabilmek için teknolojik alt yapısını güçlendirdi.

Dijital dönüşüm ile şirketlerin daha etkin işleyen yapılar haline gelebileceğini aktaran Sarp Intermodal Süreç Geliştirme Direktörü İsmet Karaman, dönüşüm sürecinin zamanında ve doğru bir şekilde yapılmasıyla birlikte pazarda büyük bir avantaj sağlanabileceğini de belirtti.

“Dijital dönüşüm süreçlerimizin temelinde, minimum fiziksel çaba ile maksimum verimlilik sağlanabilmesi var. Bu yatırımlar önemli ölçüde zaman kazandırırken, maliyet yönetimi açısından da fırsatlar oluşturmaktadır” diyen Karaman, başta ERP sistemlerinin ve diğer BT altyapılarının bulut ortamına taşınmasıyla her yerden erişilebilir, güvenli bir mimari oluşturduklarını belirtti.

Karaman, veri güvenliği ve yedekleme konusuna da değindi. Verilerinin, 3-2-1 kuralına uygun olarak, endüstri standartlarında şifrelenerek (AES-256bit) saklandığını açıkladı.

Tüm Süreçler Dijitalleşiyor!

Lojistik sektörünün oldukça karmaşık bir yapıya sahip olduğunu, sistemde yaşanabilecek küçük bir aksaklığın tüm teslimatın gecikmesine neden olabileceğine dikkat çeken Karaman, sektörün yalnızca taşımacılıktan ibaret olmadığını, dijital dönüşüm için depolamadan elleçlemeye, barkodlamadan araç, konteyner ve ekipman takibine kadar sistemli bir çalışma gerektiğine vurgu yaptı. 

Akıllı iş zekaları kullanılarak finans ve operasyon süreçlerinin yönetimini mobil cihazlardan takip edip yönetebildiklerini belirten Karaman, kullandıkları takip sistemleri sayesinde sadece çekicilerin değil ekipman havuzlarındaki konteyner ve Swap Bodyleri de dünyanın her yerinde anlık olarak izleyebildiklerini belirtti.

Var olan iş süreçlerini dijital ürünlerle güçlendirdiklerini belirten Karaman, tedarikçi ve müşterilerinin ERP sistemleri ile entegrasyon çalışmalarında da hızla ilerlediklerini ifade etti. Kısa sürede, mümkün olan tüm paydaşlarını dijital dönüşüm süreçlerine dahil edeceklerini söyleyen Karaman, iki yıl içinde kağıt kullanımını da sıfıra indirmeyi hedeflediklerini açıkladı. “İntermodal taşımalarımız ile yılda 320 hektarlık ormanı koruyoruz. Dijitalleşme sürecimizi tamamladığımızda, çevreye daha da az zarar vereceğiz.” 

2019 yılı sonu itibari ile tüm teknik alt yapılarını ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standartlarına uygun hale getirdiklerini açıklayan Karaman, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamındaki çalışmalarını da ISO süreçleri ile birlikte yürüterek başarıyla tamamlandıklarını sözlerine ekledi.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık