Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ  395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Mercedes12_TIRSAN34_146

Türkiye’nin ilk dijital denizcilik platformu ShipsGo 3 yaşında

Türkiye’nin ilk dijital denizcilik platformu ShipsGo 3 yaşında

Türkiye’nin ilk dijital denizcilik platformu olan ShipsGo bu hafta itibariyle üçüncü yılını kutluyor. Dış ticaret işletmeleri, freight forwarderlar ve konteyner taşıyıcılarına yönelik hizmet vermek amacıyla kurulan platform 160’dan fazla ülkede kullanılıyor. 11 Mart 2016 yılından bu yana hizmet veren işletme, son 1 yıl içinde hizmetlerinin sayısını ve kalitesini arttırdı. 

Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı ve “Ahtapot” adını koyduğu büyük veri analitiği temelli özgün algoritması sayesinde, kullanıcılarına; daha düşük maliyet, transit süre ve daha az aktarma limanı alternatifleri sunabiliyor. ShipsGo, ayrıca, deniz ulaştırmasında tedarik zinciri görünürlüğü konusunda da hizmet vermekte. 

ShipsGo Genel Müdürü Merdan Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi “ShipsGo sektörün ihtiyacı olan sektör bilgisi ve teknoloji entegrasyonu gerçekleştiriyor. Denizcilik sektörü, teknolojiyi kendi yapısına adapte ederken dinamiklerine ve süreçlerine dikkat etmeli. Biz de sahip olduğumuz, sektör deneyimini teknoloji ile birlikte kullanıcılarımıza sunuyor ve olumlu tepkiler alıyoruz. Üç yılda önemli bir gelişme gösterdik, ama yolculuğumuz daha bitmedi, yüksek hedefleri gerçekleştirmek ve “daha iyiyi” yakalamak tutkumuz devam ediyor

Erdoğan, 2018 yılında geliştirdikleri yenilikçi ürünler sayesinde müşteri sayılarının da arttığını belirtip şunları ekledi: “Delay Alert (Gecikme Bilgisi)”, ShipsGo platformu tarafından takip edilen konteynerin bir gecikme durumu ile karşı karşıya kaldığında anında kullanıcının bilgilendirildiği bir hizmettir. Freight Forwarder işletmeleri, bu hizmet sayesinde müşterilerini bilgilendirerek hizmet kalitelerini arttırabilmektedirler.  “Release alert (Konteyner Limanda)” ve “Gate Out Notification (Limandan Çıkış Yaptı)” bilgilendirmeleri müşterilerimizin iş yapma modellerine değer katan diğer yenilikçi hizmetlerdir. ShipsGo kullanıcıları, konteynerleri free time süresi içinde limandan çıkmaz ise “Release Alert” mesajını alırlar. Buna ek olarak, limandan konteynerlerinin çıkış yapması ile “Gate Out Notification” bilgilendirilmesi yapılır. Bu hizmetler sayesinde, kullanıcılarımız konteyner konumlarıyla ilgili bilgi eksikliğinden kaynaklanan ardiye ve demuraj ücreti gibi beklenmedik maliyetlerden kaçınmaktadırlar.

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık