Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ  395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Haber detayı LOGO ALTI 1  KRONE 346
Mercedes12_TIRSAN34_146

Yeni Daily ‘Bizi Kimse Durduramaz’ sloganıyla pazara sunuldu

Yeni Daily ‘Bizi Kimse Durduramaz’ sloganıyla pazara sunuldu

IVECO, Antalya’da düzenlediği bir etkinlikle IVECO S-WAY kamyon ile birlikte Yeni Daily’i de tanıttı. IVECO Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz Yeni Daily ile ilgili yaptığı sunumda şu bilgileri verdi: 

Yeni Daily: “İşe bakış açınızı değiştirecek” ticari araç 

​​​​​​​Yeni Daily kabinde yaşam ve sürüş deneyimi konularında yeni standartlar belirledi ve otonom sürüş ile ileri güvenlik özelliklerine yönelik önemli adımlar attı.

Bugün Yeni Daily, öncüllerinin performans, sürdürülebilirlik, yakıt verimliliği ve düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti gibi müşterilerinin kârlılığını artıran özelliklerinin üzerine inşa edildi. Kapsamlı İleri Sürücü Destek Sistemleri ile gelişmiş güvenlik özellikleri barındıran araç, sınıfındaki en iyi kabinde yaşam ve sürüş deneyimini sunuyor.

Destekli sürüş ve ileri güvenlik ile teknoloji, sürücünün hizmetinde

Yeni Daily sunduğu kapsamlı İleri Sürücü Destek Sistemleri ile sürücünün artan miktarda çoklu görev gerektiren işine odaklanmasını sağlıyor ve güvenliği artırıyor. Bu özellikler geliştirilirken IVECO özel olarak sürücülere kent içi görevlerde yardımcı olmaya odaklandı.

İleri Acil Frenleme Sistemi ve City Brake PRO 50 KM/S altındaki hızlarda çarpışmayı engelliyor ve daha yüksek hızlarda da çarpışmanın etkisini azaltıyor. Otonom olarak potansiyel çarpışmayı öngören sistem, sürücü müdahale etmediği takdirde devreye girerek sürücünün güvenliğini sağlıyor. Yeni Daily, City Brake PRO ile bir adım daha ileri giderek 5 KM/S altındaki hızlarda da kazaları engelliyor. Yeni Daily aynı zamanda sürücünün stres seviyesini düşürecek teknolojiler de kullanıyor. Ağır trafiğin yaşandığı kentsel görevlerde Trafik Kuyruk Yardımı öndeki aracı takip ederken yavaş ilerleyen trafikte dur – kalk stresini ortadan kaldırıyor. Yeni Daily, Trafik Kuyruk Yardımı ile City Brake Pro özelliklerini barındıran ilk 7.2 tonluk araç.

Dahası, Ayarlanabilir Hız Sabitleyici, Trafik Kuyruk Yardımı ile birlikte ayarlanan hız ve öndeki araçla güvenlik mesafesini koruyor, Proaktif Şeritte Kalma Desteği de aktif direksiyon desteğiyle aracın istem dışı olarak şeritten çıkmasını engelliyor. Güçlü yan rüzgârlar durumunda Yandan Esen Rüzgâr Desteği, aracın şeritten çıkmamasına yardımcı oluyor.

Yeni Daily, Elektrikli Park Freniyle araç park ettiğinde aktive olarak ve sürücü yola çıkmaya hazır olduğunda deaktive olarak yorgunluğu azaltırken üretkenliği artırıyor. Paket teslimatları gibi kent içi çok duraklı görevlerde söz konusu özellik koldaki tekrarlayan hareketlerin yarattığı rahatsızlığı azaltıyor ve ayda 5 saate kadar zaman kazandırdığı tahmin ediliyor, sürücünün üretkenliği de artmış oluyor. Bu özellikle, el freni ortadan kalktığından sürücü kabininde daha fazla boş alan yaratılmış oluyor.

Yeni LED ışıklar çok daha keskin huzmesiyle ışığı daha öteye götürüyor, görüşü ve engel algısını yüzde 15 oranında artırarak düşük ışıklı ortamlarda güvenliği daha da yükseltiyor.

Şehir Modu direksiyonu yumuşatarak tekerleği çevirmek için yüzde 70’e kadar daha az güç gerektiriyor ve şehir sokaklarında manevra yapmayı kolaylaştırıyor.

Yeni Daily aynı zamanda zorlu sürüş koşullarında; yokuş aşağı yavaşça ve güvenli bir biçimde inmeye yardımcı olan Yokuştan İniş Kontrolü ve kum, çamur ya da kar gibi kaygan zeminlerde sağlam bir tutuş sağlayan Traction Plus gibi özelliklerle sürücüye yardımcı oluyor.

Yeni Daily her görevde en yüksek performans ve verimliliği sunuyor

Yeni Daily, kazandığı üne sadık kapsamlı ürün gamıyla: Sınıfında her görevde en iyi performansı sunmak üzere optimize edilmiş iki motor sunan tek araç.

-2,3 litrelik F1A motoru şimdi hem hafif hem de ağır homologasyonda 116 beygirden 156 beygire değişen güçlerde mevcut.

-3 litrelik heavy – duty F1C motoru 160 ilâ 210 beygir arasında değişen üç farklı güç oranı sunmakta, motorun, sıkıştırılmış doğal gazla çalışan Natural Power versiyonu da mevcut.

Yeni Daily, bir kere daha sürdürülebilirlikte Euro 6D/Temp (WLTP & RDE) ve Euro VI D salınım standartlarıyla uyumlu olan sınıfındaki ilk araç olarak başı çekiyor.

Kent içi görevlerde yüzde 10’a kadar yakıt tasarrufu ve yüzde 10’a kadar daha az bakım masrafı

Yeni Daily, çeşitli özelliklerinin getirdiği yakıt ekonomisiyle ön plana çıkıyor. Bu özellikler arasında 2,3 litrelik F1A motoru barındıran, Daily Hi – Matic de dahil, tüm modellerde yer alan Dur Kalk sistemi ve yalnız geçici koşullarda daha duyarlı değil, aynı zamanda daha da verimli olan yeni Elektronik Kontrollü Değişken Geometrili Türbin var. Ek olarak Daily için özel olarak tasarlanan özel A Sınıfı Süper Eko lastikler ve yakıt tasarrufuna daha da katkı sağlamak için yeni 220A (12V) alternatör bulunmakta.

Bu özellikler Yeni Daily’de tanıtılan teknik gelişmelerle bir araya geldiğinde yüzde 10’a varan yakıt tasarrufu sağlamakta. Yeni Daily aynı zamanda gerçek zamanlı olarak lastik basıncını takip edip optimal seviyede tutarak yakıt tasarrufunu ve güvenliği geliştiren yeni Lastik Basıncı İzleme Sistemine sahip. Sınıfında hem tekli hem de çiftli teker modelleri için bunu sunan tek araç.

Yeni Daily, bakım masrafları tasarrufunda da öne çıkıyor, ürünün iyileştirilmesi ve daha uzun yağ değişim aralıklarıyla kentsel görevlerde yüzde 10’a kadar tasarruf sağlanabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak yeni, daha büyük ve uzun mesafe görevler için tasarlanan yağ karteri servis aralıklarını 25,000 kilometreye kadar çıkarıyor.

Sınıfının en iyi “kabinde yaşam ve sürüş deneyimi”

Tüm direksiyon sistemi baştan tasarlandı ve sürücü eksensel ve açısal düzenlemeleri mükemmel sürüş pozisyonunda yapabiliyor. Daha küçük, deri kaplamalı, çok fonksiyonlu direksiyon geniş kontrol imkânlarını parmak ucuna getiriyor ve bacaklar için daha fazla boşluk bırakarak genel konforu artırıyor. Daily aynı zamanda, sürücünün girdilerine çok hassas ve reaktif olan, titreşimi azaltan ve kayma ve tekerlek dengesizliklerini telafi eden, yumuşak bir sürüş deneyimi, denge ve kontrol hissi veren yeni Elektrikli Direksiyona sahip. 

Yeni gösterge grubu yüksek çözünürlüklü renkli TFT ekranla kullanıcı dostu, sezgisel bir ara yüzle aracın anahtar ayarları ve özelliklerini barındırıyor.

Fonksiyonel tasarım, konfor, güvenlik ve maliyet avantajları sunuyor

Daily, güçlü kimliğinin bir parçası olan tasarımıyla hemen tanınabilir. En önemlisi, Daily’nin sahip olduğu her bir parçanın tasarımının açık bir amacı vardır: Yük kapasitesini optimize eden yeni hafif alaşım jantlardan güvenliği artıran ve aracın ömrü boyunca değişmesi gerekmeyerek maliyetleri azaltan LED farlara. Yeni ön ızgara, motoru ve radyatörü korurken havalandırmayı artırmak için genişletildi. Aynı zamanda sıcak damgalama yöntemiyle üretildiğinden son derece sağlam ve dayanıklı.

Tasarım unsurları da Yeni Daily’nin düşük Toplam Sahiplik Maliyetine katkı sunuyor: Yeni tampon üç kısımdan oluşuyor, böylece özellikle kent içi görevlerde meydana gelebilecek ufak kazalarda tüm tampon yerine yalnız hasar gören ufak parça değiştirilebiliyor. 

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık