500 milyon TL ciro hedefine yeni unvanı ile ulaşacak!

500 milyon TL ciro hedefine yeni unvanı ile ulaşacak!

Hıdırusta Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Rıza Şahin[/caption] Otomotiv aftermarket piyasasının güçlü dağıtım firmaları arasında yer alan Hıdırusta, 2020 hedefleri kapsamında önemli bir dönüşüme daha imza attı. Şirket, Temmuz 2015 itibariyle Hıdır Usta Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti. olan unvanını Hıdırusta Otomotiv A.Ş. olarak değiştirdi. Yedek parça sektörüne girdikleri ilk günden bu yana ‘yenilikçiliği’ ve ‘liderliği’ temel stratejileri...

Hıdırusta Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Rıza Şahin[/caption] Otomotiv aftermarket piyasasının güçlü dağıtım firmaları arasında yer alan Hıdırusta, 2020 hedefleri kapsamında önemli bir dönüşüme daha imza attı. Şirket, Temmuz 2015 itibariyle Hıdır Usta Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti. olan unvanını Hıdırusta Otomotiv A.Ş. olarak değiştirdi. Yedek parça sektörüne girdikleri ilk günden bu yana ‘yenilikçiliği’ ve ‘liderliği’ temel stratejileri haline getirdiklerini söyleyen Hıdırusta Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Rıza Şahin, “Köklü bir geçmişin ve sektör deneyiminin ardından aldığımız bu kararı sadece unvan değişikliğinden ibaret olarak görmemek gerekiyor. Uzun vadeli hedeflerimiz kapsamında, büyüme planlarımızın ilk adımlarından birini teşkil ediyor” şeklinde konuşuyor. Kurulduğu günden bu yana MAN ve Mercedes-Benz marka ağır vasıtaların yedek parça temininde çözüm ortağı olan Hıdırusta’nın ürün yelpazesini genişletmeye devam ettiğini açıklayan Şahin, “Bu yıl içinde müşterilerimizi her biri alanında lider olan Contitech, SKF, Nissens, V.Reinz, INA ve FAG markalarının ürünlerini müşterilerimizle buluşturduk. Bunlara ek olarak 2015 itibariyle DAF, Volvo, Renault ve Scania marka araçların da yedek parçalarını tedarik etmeye başladık” diyor.

2020’DE 500 MİLYON TL CİRO HEDEFLİYOR

Bugün İstanbul merkez olmak üzere Gaziantep, Ankara, Samsun ve İzmir şubeleriyle Türkiye genelinde 2000 farklı lokasyonda bulunan müşterilerine hizmet veren Hıdırusta, 2020’de 500 milyon TL ciroya ulaşarak, tüm ticari araçların lider yedek parça dağıtıcısı olmayı hedefliyor. Bu kapsamda şube zincirlerini de büyütmeyi planladıklarını açıklayan Şahin, sözlerini şöyle sürdürüyor: “5 yıl içinde Türkiye’nin 5 farklı lokasyonunda daha Hıdırusta bayrağını dalgalandırmayı, merkez de dahil olmak üzere 10 noktadan hizmet verir konuma ulaşmayı amaçlıyoruz. Ağır vasıtada hizmet yelpazemizi genişletmenin ardından bir sonraki durağımız hafif ticari araçlar olacak. Sektörde ismimize de taşıdığımız ‘usta’ misyonunun hakkını fazlasıyla vererek, faaliyet gösterdiğimiz tüm segmentlerde pazar lideri olma vizyonuyla yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Etiketler :