Continental Lastik Grubu “Vision 2030” hedeflerini açıkladı

Continental Lastik Grubu “Vision 2030” hedeflerini açıkladı

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, Lastik Grubu’nun yeni stratejik programını açıkladı. “Vision 2030” Stratejik Programı, Continental Lastik Grubu’nun tüm faaliyetlerinin odağına müşteri ihtiyaçlarını yerleştirerek büyümeyi işaret ediyor. Lastik Grubu ayrıca hızla değişen pazarda sürdürülebilir ve dijital çözümlerle rekabet avantajı elde etmeyi hedefliyor.

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental Lastik Grubu, “Vision 2030” stratejik programını açıkladı. Buna göre Continental özellikle Asya ve Kuzey Amerika pazarlarında payını artırarak, binek ve hafif ticari lastik segmentinde, elektrikli araçlar için lastikler ve ultra yüksek performanslı lastiklerle pazarda dünya genelinde büyümeye odaklanıyor. Conti360° filo hizmetleri, kamyon ve otobüs lastikleri segmentinde tüm bölgelerde lokomotif rolü üstlenecek. Çok sayıda farklı endüstriyel kullanım alanına ilave olarak bisiklet, motosiklet ve yarış lastiklerini de içeren Continental'in Özel Lastikler iş kolu ise tarım lastikleri pazarında da kayda değer bir büyüme hedefliyor.

Akıllı dijital lastikleri ve sürdürülebilirlik hedefleriyle pazarda fark yaratacak

Lastik Grubu Başkanı ve Continental Yönetim Kurulu Üyesi Christian Kötz, “Mükemmel lastik, bizim DNA'mızda var, öyle de kalacak. Bu sayede dünyada lider lastik üreticileri arasında girdik. Şimdi ‘Vision 2030’ stratejik programımızla güçlü konumumuzu daha da ileriye taşımaya hazırlanıyoruz. Önümüzdeki dönemde akıllı dijital lastik çözümlerimizi ve iddialı sürdürülebilirlik hedeflerimizi hayata geçirmemiz, başarımızda belirleyici olacak, böylece pazarda fark yaratabileceğiz. Yeni ‘Vision 2030’ stratejik programı, organizasyonumuzu sistematik olarak müşteri odaklı çözümler geliştirecek şekilde yapılandırmak ve müşteri ihtiyaçlarını tüm faaliyetlerimizin merkezine yerleştirmek konusundaki kararlılığımızın altını çiziyor” dedi.

Etiketler :