Ring Paket Dağıtım Genel Müdürü Cafer Salcan Oldu

Ring Paket Dağıtım Genel Müdürü Cafer Salcan Oldu

Cafer Salcan, YK Holding'in parlayan yıldızı Ring Paket Dağıtım A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak atandı.

Cafer Salcan, 1974 yılında Türkiye'de doğdu ve YILDIZ Teknik Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Kariyer yolculuğuna otomotiv yedek parça sektöründe ve demir çelik sektöründe başlayan Cafer Salcan,  Amerika'da MBA eğitimi aldıktan sonra, Türkiye'de TNT-Cargotech Logistics'te ve DHL Express’te satış, proje ve iş geliştirme müdürü olarak çalıştı. Sektör tecrübelerini firmalara aktarmak için kendi danışmanlık şirketini kuran Cafer Salcan, bu süreçte birçok büyük markaya, rekabette ihtiyacı olan tedarik zinciri ve lojistik stratejilerinin belirlenmesinde danışmanlık desteği verdi.

Tedarik zinciri ve lojistik konularındaki tecrübelerini GTT Tarım Tedarik, Haspak Tarım Paketleme , FSL Logistics, Çekok, E- 1v1y.com, Ekol Lojistik, Baştaş Çimento ve Konya Çimento ( Vicat Group ) gibi büyük markaların operasyon, dijital dönüşüm, filo yönetimi, uluslarası lojistik ve intermodal alt yapılarının modellenmesinde kullanmıştır. Bu markaların altında başarılı çalışmalara imza atmış, büyük dönüşüm projelerini yönetmiş, hayata geçirmiş olan Cafer Salcan firmaların yönetim kadrolarında ve icra kurullarında COO, GMY olarak görev yapmıştır.

Hali hazırda Ticari Direktörlük görevini yürüttüğü YK Holding çatısı altında faaliyet gösteren Ring Paket Dağıtım A.Ş. şirketine Ağustos 2023’den itibaren Genel Müdür olarak atanmıştır.

cafer-salcan-ring-dagitim.jpg

RİNG PAKET DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. hakkında;

“Sürdürülebilir Verimlilik ve Finansal Çözümlerimiz ile Yanınızdayız!” mottosuyla, YK Holding bünyesinde 2019 yılından beri faaliyet gösteren RING A.Ş, Türkiye’nin lojistik sektöründeki yerini aldı.

Firmaların rekabet için ihtiyaç duydukları çözüm ihtiyaçlarına uygun olarak; entegre lojistik hizmetleri kapsamında dağıtım, depolama, tedarik ve iade lojistiği yönetimi hizmetlerini, firmaların dağıtım araç parkı ihtiyacına göre ticari filo yatırımı, kiralama ve operasyon yönetimi hizmetlerini, Express dağıtım noktasında kurye dağıtım hizmetlerini bütünleşik ve teknolojik tek bir platformda sunuyor.

Lojistik sektöründe sürekli ilkleri yapan firma olma misyonu ile bir yanda özellikle ağır ticari/zırhlı araçların (askeri zırhlı araçlar, kamyon/römork, otobüs vb.) taşımacılığında butik çözümler üretirken, diğer yandan da moto kurye dağıtım, filo kiralama hizmeti ile dedike araç parkı kurarak paket ve kargo dağıtımında özellikle lojistik, perakende, e-ticaret, gıda firmalarına esnek modeller geliştiriyor.

 

Etiketler :