“KOBİ’lerin nakliyesini finanse ediyoruz!”

“KOBİ’lerin nakliyesini finanse ediyoruz!”

“Nakliyefinans.com benim ustalık dönemi eserim” diyen Nakliyefinans.com sahibi Oğuzhan Karaca, “Yükün sahibi ile kamyoncu arasındaki ilişkiyi hem finanse ediyor hem de regüle ediyoruz” diyor ve ekliyor: “Daha çok KOBİ’nin nakliyesini finanse etmek ve daha çok kamyoncuya zamanında ödeme yapmak istiyoruz. Bunun için büyümemiz gerekiyor. Büyümek için de yeni iş ortaklıklarına açığız” diyor.

nakliyefinans-logo.jpgLojistik sektörünün yatırımcı-girişimcilerinden Oğuzhan Karaca, sektörle ilgili yeni bir platformu devre aldı. Sektörde üst düzey yöneticilik yapma tecrübesinin kendisine önemli bir deneyim kazandırdığını ifade eden Oğuzhan Karaca, sektörün oyuncularının ne istediğini çok iyi bildiğini ve projelerini her zaman bu doğrultuda geliştirdiğini söylüyor. Kendisini “Lojistik Girişimcisi”, “Lojistiğe Verimlilik Kazandırmaya Çalışan Yatırımcı-Girişimci” olarak isimlendiren Oğuzhan Karaca, yatırım yaparken sahadaki talepleri ve teknolojiyi birlikte kullandığını vurguluyor.

SEKTÖRDE NAKLİYE VE FİNANSI AYNI CÜMLEDEN KULLANAN YOK”

Lojistik Girişimcisi Oğuzhan Karaca’nın son projesinin adı: Nakliyefinans.com. Nakliyefinans.com'un “Taşımacılık Yönetim ve Finansman” platformu olduğunu belirten Nakliyefinans.com sahibi Oğuzhan Karaca, “Sektörde nakliye ve finansı terimlerini aynı cümlede kullanan maalesef yok. Dijital platformlarda da yok. Nakliyefinans.com, yükün sahibi ile kamyoncu arasındaki tahsilat sürecine müdahil olarak taşın altına elini koyuyor. Platform, bu sürecin organizatörlüğü de H1 yetki belgeli nakliye komisyoncusuna yani işin ehline veriyor” diyor.

Bu yılın başında hizmet vermeye başlayan nakliyefinans.com'un avantajlarından şu an 80 KOBİ’nin yararlandığını ve ilk dönüşlerin çok olumlu olduğunu belirten Karaca, “Kullanacılar sistem koşuyor diyor” diye açıklama yapıyor.

YENİ ANGAJMANLARA AÇIĞIZ!”

“Nakliyefinans.com benim ustalık dönemi eserim. İlk yatırımı yaptık. Şimdi kamyoncuya dokunmak ve müşteriye gerçek zamanlı veri akışını sağlamak için mobil yatırımına başladık. Bu hizmeti de 2 ay içerisinde yük sahibinin hizmetine sunacağız” diyen Oğuzhan Karaca şu bilgileri veriyor: “Platform aynı zamanda bir finansman projesi. Bu nedenle yeni angajmanlara da açığız. Ama projeyi sahiplenmeliler. Projemize inanan ve bizimle yürümek isteyenlerle platformda çok daha önemli işlere imza atacağımıza inanıyorum. Çünkü daha çok KOBİ’nin nakliyesini finanse etmeliyiz ve daha çok kamyoncuya zamanında ödeme yapmalıyız ki çark dönsün ve çark döndükçe de büyüyelim. Yani bir nevi sektör odaklı olmalıyız, elbette para da kazanacağız ama şimdilik para kazanmak bizim için ikinci planda yer alıyor.”

NAKLİYE KOMİSYONCUSUNUMÜŞTERİ TEMSİLCİSİ’NE DÖNÜŞTÜREN YAPIYA SAHİBİZ”

Platformun üye H1 yetki belgeli nakliye komisyoncusunu ‘Müşteri Temsilcisi’ne dönüştüren bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Karaca, Nakliyefinans.com olarak nakliye komisyoncusunu sahiplenen ve onlara yeni dijital dünya düzeninde yerlerini korumalarını sağlayan bir platform olduklarını söyledi.

SPOT TAŞIMALARA ODAKLANDIK”

Nakliyefinans.com’un spot taşımalara odaklandığını ve kontrat lojistiğinden uzak durduğunu belirten Karaca, “Yükün sahibi ile kamyoncu arasındaki ilişkiyi finanse ve regüle ediyoruz. Yükün sahibi her taşıma için 500 bin TL teminat güvencesinden yararlanıyor ve spot taşımada 30 gün vade kazanıyor. Normalde spot taşımalar peşin dönen bir yapıya sahip olmasına rağmen yükün sahibi 30 gün vade ile kontrat lojistiği kimliği kazanıyor. Belki hepsinden öte artık her ay onlarca kamyoncu carisi aç, takip et, peşin ödeme yap derdi yok. Hem bireysel nakliyeci (kamyoncu) konsepti avantajlarından yararlanacaksın hem de hepsini tek caride toplayacaksın. Bu büyük avantaj. Bir çeşit herkesi altında toplayan bir şemsiye. Bu şemsiye yağmurdan da doludan da koruyor.”

TESLİM EVRAKI TOPLAMA DERDİNE SON VERDİK”

Teslim evrakı sorununu da çözdüklerini, mal teslim edilince teslim evrakının yük sahibine anında platform tarafından otomatik olarak mail ile gönderildiğini vurgulayan Karaca, teslim evrakı toplama derdine de son verdiklerini sözlerine ekliyor. Kamyoncunun mobilinin devreye girmesi ile beraber yükün gerçek zamanlı izlenebilmesi hizmetini de hem yükün sahibine hemde alıcıya sunacağını anlatan Karaca, böylece hizmetin tam olarak ete kemiğe bürüneceğini kaydediyor.

KAMYONCU TAHSİLAT GECİKMELERİ SORUNU İLE BOĞUŞMUYOR”

Platform sayesinde kamyoncunun yükün sahibinden tahsilat gecikmeleri sorunları ile boğuşmadığını ve haftanın 3 günü ödemenin olduğunu belirten Karaca, “Cuma teslim edilen evrak Pazartesi ödemesini alıyor. Salı teslim edilen Çarşamba, Perşembe teslim edilen de Cuma günü ödemesini alıyor. Şu an sistemimizi kullanan KOBİ sayısı 80 kadar. Platformdan herkes memnun. Biz de bu işin merkezinde nakliye komisyoncusu olmalı dedik ve buna göre bir dijital sistem geliştirdik. Nakliye komisyonusu, yükün sahibi ile kamyoncu arasında ki anlaşmada organizatörlük yapmalı ve bunu tarafların hakkını koruyacak şekilde gerçekleştirmeli. Bunun içinde işin standartları tanımlanmalı ve regüle edilmeli. İşte nakliyefinans.com'da bunu sağlıyor. Bizim bu girişimimizin sektör için çok önemli olduğunu hep birlikte göreceğiz. nakliyefinans.com gelecekte kendisinden çok daha fazla söz ettirecektir” diyor.

Etiketler :