Sağlık Lojistik filosunu 500 adet Scania Super ile güçlendirdi

Sağlık Lojistik filosunu 500 adet Scania Super ile güçlendirdi

Sağlık Lojistik filosunu 500 adet Scania Super ile güçlendirdi

Scania, Sağlık Lojistik’e 500 adet çekici teslim etti. “Çevre Dostu Lojistik” sloganı ile yola çıkan Sağlık Lojistik, filosuna kattığı 500 adet Scania çekici için Galataport Terminal Binası’nda teslimat töreni düzenlendi.

Teslimat törenine Doğuş Otomotiv CEO’su Emir Ali BilaloğluDoğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, Scania Türkiye Ülke Müdürü Per Stümer, Sağlık Lojistik İcra Kurulu Başkanı Ramis Sağlık, Scania Satış Müdürü Bayazıt Canbulat, Scania Türkiye Pazarlama Müdürü Ömer Madazlıoğlu, Scania Pazarlama Yönetecisi Özge Akyıldız Yakan ve Scania Tuzla Satış ve SSH Müdürü Volkan Kahya katıldı.

Törende bir konuşma yapan Doğuş Otomotiv CEO’su Emir Ali Bilaloğlu, “2023 yılı Türkiye için çok önemli bir yıldı. Kuruluşumuzun 100. yılımızı kutladık. Bu yıl da Doğuş Otomotiv için çok özel. Çünkü Doğuş Otomotiv olarak 30. yılımızı kutluyoruz. Bugün Türkiye’de Scania’nın bu zamana kadar yapmış olduğu en büyük filo teslimatını gerçekleştiriyoruz. Bu büyük teslimat, Türkiye lojistik sektörünün gelmiş olduğu noktayı da gösteriyor. Araçların Sağlık Lojistik’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sağlık Lojistik İcra Kurulu Başkanı Ramis Sağlık, “Sağlık Lojistik olarak intermodal ve multimodal lojistik çözümler sunuyoruz. Yarım asrı aşan ve nesillere aktarılan tecrübemizle yaşamın tedarik zinciriyiz. Sürdürülebilirliğe çok önem veriyoruz. Bu yıl yeşil lojistik sertifikası almayı hak kazandık. Scania’dan aldığımız Super araçları filomuza katmaktan mutululuk duyuyoruz. Bugün 500 adetlik aracın 250 adedini teslim alacağız. Kalan 250 adedi de daha sonra teslim alacağız. Filo yatırımı dışında depo yatırımlarımızla da faaliyetlerimize devam ediyor” dedi.

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Sağlık Lojistik yaklaşık 50 yıllık bir firma, ben de 25 yıldır Scania mensubuyum. Bu büyük teslimatı Sağlık Lojistik’e teslim etmekten dolayı çok mutluyuz. Scania, düşük yakıt tüketimi, düşük bakım maliyeti ve yüksek ikinci el değeri ile öne çıkıyor. Bu yeni araçlardan Sağlık Lojistik çok memnun kalacaktır. Bu işbirliğinin devam etmesini diliyorum” dedi.

Scania Tuzla Satış ve SSH Müdürü Volkan Kahya da yaptığı konuşmada Sağlık Lojistik’e yapılan 500 adetlik Scania Super’in teslimat sürecini anlattı.

Scania Türkiye Ülke Müdürü Per Stümer de yaptığı konuşmada Scania araçların filolara sağladığı faydadan bahsetti. Per Stümer, Sağlık Lojistik ile işbirliğinin devam etmesini diledi.