Advert
Advert
Advert
Advert

Özbekistan’dan Vize Müjdesi Geldi, Sırada Türkmenistan Var

Özbekistan’dan Vize Müjdesi Geldi, Sırada Türkmenistan Var
Bu içerik 531 kez okundu.

Uluslararası sürücülerin vize alması için gerekli olan davetiye şartı vize temin süresini de bazı ülkelerde 1 aya kadar uzatırken, vize maliyetlerinde de 300 dolara kadar ilave yük getiriyordu. Konuyla ilgili Özbekistan’dan vize müjdesi geldi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, Özbekistan’ın Devlet Başkanı Şavkat Mirziyoyev’in Türk vatandaşları için, Özbekistan vizelerinin 3 günde ve davetiye şartı aranmaksızın verileceğini açıklamış olması, davetiye şartına bağlı vize temin süresi ortalama 10 gün olan sektörümüz için önemli bir müjdedir” dedi ve ekledi: “Yeniden canlandırılmaya çalışılan ve Çin’den Batı’ya gidecek Tarihi İpek Yolu, vize ve bazı geçiş problemleri sebebiyle Rusya güzergahından yapılmak durumunda kalınıyordu. Orta Asya’da sağlanan vize kolaylığı ile Orta Asya güzergahı önündeki önemli bir engel kaldırılmış olacak. Bu önemli adım için Özbekistan’ın Devlet Başkanı Şavkat Mirziyoyev’e sektörümüz adına teşekkür ediyoruz.”

SIRADA TÜRKMENİSTAN VAR!

Yaptığı liman, otoyol, demiryolu, köprü ve havalimanı yatırımları ile ulaştırma ve lojistik alanında altyapısını mükemmele yaklaştıran ve Orta Asya Lojistik Merkezi olma potansiyeline sahip olan Türkmenistan, bu ülkeye gidecek veya bu ülkeden transit geçecek sürücüler için vize alınması açısından zor ülke konumunda olmaya devam ettiğini vurgulayan Fatih Şener, “Sınırlarından giren tüm yabancı araçları ülkeden çıkışına kadar GPS üzerinden takip edebilecek sistemlere sahip olan Türkmen dostlarımızdan da vize kolaylığı sağlanması konusunda gelecek haberleri sektör olarak heyecanla bekliyoruz” dedi

Özbekistas vize Türkmenistan UND Fatih Şener Şavkat Mirziyoyev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
5 farklı firma ve kuruma 22 adet otobüs teslim etti
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…
İşte kış aylarında güvenli sürüş tavsiyeleri…