Advert
Advert
Advert
Advert

Lojistik öğrencileri Ekol Lojistik’in Macaristan tesislerini ziyaret etti

Lojistik öğrencileri Ekol Lojistik’in Macaristan tesislerini ziyaret etti
Bu içerik 2764 kez okundu.

Ekol Lojistik, sektörde yaşanan yetişmiş personel sorununa çözüm için İstanbul Harmandere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 2013 yılından bu yana işbirliği yürütüyor. Ekol’ün desteklediği lojistik sınıfı öğrencileri için 29 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye teknik ve kültürel bir gezi gerçekleştirildi.

Staj ve okul başarı puanına göre derecelendirilen ilk 3 öğrenci ile gerçekleşen gezide öğrenciler, Ekol Macaristan’ın Budapeşte Tesisi’nde, Avrupa ülkelerindeki lojistik akışını, depo uygulamalarını ve filo takip işlemlerini inceleme fırsatı buldu. Tesis ziyareti ardından Budapeşte’de şehir turu yapan, yerel yemekleri tadan öğrenciler, hem öğretici hem de keyifli bir 4 gün geçirdi.     

Harmandere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni lojistik sektörünün en etkin meslek lisesi haline getirmeyi amaçlayan Ekol Lojistik, bu proje ile aynı zamanda sürdürülebilirliğin ilham veren isimlerini bir araya getiren TÜSİAD SÜR 2016 konferansında yer aldı. 2 Haziran’da gerçekleşen konferansta, Harmandere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ekol Sınıfı Proje Sorumlusu Eda Gülaçtı ve Ekol sınıfı öğrencilerinden Kübra Ballıkaya “En Değerli Yatırım” başlığı altında bir konuşma yaparak, izleyicilerle eğitim yolculuklarını paylaştı. 

Ekol Lojistik Macaristan İstanbul Harmandere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜSİAD SÜR 2016 konferans lojistik öğrenci ziyaret staj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anadolu Isuzu 4 ile 25 adet otobüs teslim etti
Anadolu Isuzu 4 ile 25 adet otobüs teslim etti
Mercedes-Benz Türk’te önemli atama
Mercedes-Benz Türk’te önemli atama