Kaan Yıldızgöz, UITP Global Operasyonlar Kıdemli Direktörü oldu

Kaan Yıldızgöz, UITP Global Operasyonlar Kıdemli Direktörü oldu

Kaan Yıldızgöz, UITP Global Operasyonlar Kıdemli Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu

100'den fazla ülkede 1900'den fazla üyesi olan uluslararası bir dernek olan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nde (UITP), önemli bir atama oldu. UITP Üyelik, Pazarlama ve Hizmetler Kıdemli Direktörü Kaan Yıldızgöz, UITP Global Operasyonlar Kıdemli Direktörü  ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 

1 Ekim 2022'den itibaren Dr Kaan Yıldızgöz, UITP Global Operasyonlar Kıdemli Direktörü  ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak olarak göreve başladı. Dr. Kaan Yıldızgöz, Avrupa dışındaki tüm UITP faaliyetlerini yönetecek ve koordine edecek ve Avrupa dahil olmak üzere tüm dünyada üyelik geliştirme ve elde tutma sorumluluğunu üstlenecek. Kaan, UITP Yönetim Kurulu bünyesinde bölümü temsil edecek.

UITP Genel Sekreteri Muhammed Mezghani konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kaan Yıldızgöz’ün hem toplu taşıma sektörü hem de UITP'nin dünya çapındaki faaliyetleri hakkındaki kapsamlı bilgisi, uluslararası varlığımıza katma değer sağlayacaktır. Büyüme için net bir strateji belirleme ve işbirliğimizi ve üyelerimizin ihtiyaçlarına yanıt vermemizi kolaylaştırma, geliştirme ve iyileştirme yeteneğine inanıyorum” dedi.

Kaan Yıldızgöz kimdir?

Kaan Yıldızgöz halihazırda Brüksel’de UITP’nin dünya genelindeki tüm üyelik, konferans, fuar, eğitim, pazarlama ve diğer hizmetlerinden sorumlu olarak görev yapmaktadır. Kaan Yıldızgöz daha önce Brüksel’de UITP Eğitim Direktörü, Dubai’de UITP Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ulaşım Mükemmeliyet Merkezi Direktörü, Türk Hava Yolları’nda Miles&Smiles Müşteri Sadakat Programı Müdürü, Metro İstanbul’da Kalite & Kurumsal Gelişim Müdürü ve Genel Müdür Danışmanı olarak görev yapmıştır. Star Alliance Loyalty Strateji Komitesi üyeliği, Uluslararası Yol Birliği IRU Eğitim Akademisi Danışma Kurulu üyeliği, Uluslararası Ulaşım İdareleri Birliği IATR Danışma Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Kaan Yıldızgöz İstanbul Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinde part-time öğretim görevlisi olarak, Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne’da misafir eğitmen olarak yer aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nü 2.5 yılda tamamlayarak mezun olan Kaan Yıldızgöz, yüksek lisansını Marmara Üniversitesinde Uluslararası İşletmecilik alanında yaptı. ABD Harvard Üniversitesinde Altyapı Yatırımlarının Yönetimi Üst Düzey Yönetici eğitim programını bitirdi. Kaan Yıldızgöz’ün doktora çalışmaları  Yeni Ulaşım Hizmetleri üzerinedir. Kaan Yıldızgöz, 2018 yılında yayınlanan ‘Dijitalleşme Çağında Taksiler’ kitabının da yazarıdır. 

 

Etiketler :