Komatsu, GHH Group GmbH’nin Devralma Sürecini Tamamladı

Komatsu, GHH Group GmbH’nin Devralma Sürecini Tamamladı

Komatsu, GHH Group GmbH’nin Devralma Sürecini Tamamladı

Komatsu, Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde yerleşik olan madencilik ve tünel açma sektörlerinin önde gelen makine üreticisi GHH Group GmbH’nin (GHH) devralma sürecini tamamladı. Komatsu’nun büyüyen yeraltı madenciliği ürün yelpazesi, GHH’ın yükleyiciler (LHD'ler) ve belden kırmalı damperli kamyonlar üzerine odaklanan geniş ekipman yelpazesiyle güçlendiriliyor. Anlaşmanın kapsamı, ekipmanların tüm kullanım ömrü boyunca yedek parça ve satış sonrası hizmet desteğini de içeriyor.

Komatsu Madencilik İş Birimi Başkanı Peter Salditt, “Deneyimli GHH personelinin Komatsu bünyesine katılmasıyla hem yeni bölgelerdeki ürünlere müşteri erişimini artırmak hem de sunulan hizmetleri genişletmek için birlikte çalışmaya başlıyoruz. Müşterilerimizin operasyonlarına değer katmak için iş birliği yapmaya başladığımız için heyecanlıyız” dedi.

Stratejik yatırım ile Komatsu daha da güçleniyor

Dünyanın önde gelen iş ve maden makinası üreticisi Komatsu, küresel müşterileri için yeraltı madenciliği tekliflerini genişletme konusunda kararlığını sürdürüyor. Bünyesinde GHH’ın Avrupa, Güney Afrika, Hindistan ve Şili’deki fabrikalarına ek olarak revizyon merkezlerini de ekleyen Komatsu, üretim ve hizmet ağını güçlendiriyor. Bu stratejik yatırım, Komatsu’nun yeraltı madenciliği alanındaki konumunu daha da güçlendirmesine yardımcı olacak, hem yeni hem de mevcut müşteri operasyonlarını destekleyecek.

Etiketler :