Petrol Ofisi Grubu, Büyük Taarruz ruhuna anlamlı bir filmle dokunuyor

Petrol Ofisi Grubu, Büyük Taarruz ruhuna anlamlı bir filmle dokunuyor

Petrol Ofisi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümüne özel olarak hazırladığı filmde, vatanı işgal edilince veteriner hekim olmak için gittiği okulunu yarıda bırakan Yıldırım Kemal’in hayatını gözler önüne seriyor.

Petrol Ofisi Grubu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılına özel duygu yüklü bir animasyon video yayınladı. Büyük Taarruz’da savaşan Yıldırım Kemal isimli askerin hayatından yola çıkılarak hazırlanan filmde Türk milletinin vatan savunması için verdikleri cansiperane mücadele aktarılıyor.

Çağımızın meddahı Sunay Akın tarafından seslendirilen filmde, vatanı işgal edilince veteriner hekim olmak için gittiği okulunu yarıda bırakan Yıldırım Kemal, Ege dağlarındaki savaşta yaralanır ve hastaneye gönderilir. Tedavisi sırasında Büyük Taarruz'un başladığını öğrenen Yıldırım Kemal, doktorlar izin vermese de hastaneden kaçarak orduya katılır.”

Büyük Taarruz'un kazanılmasının ardından 9 Eylül günü İzmir'e giren süvarilerimiz sevinç gözyaşlarıyla karşılanırken kalabalığın arasından bir adam at üstündeki her askere sorar: “Oğlumu gördünüz mü? Yıldırım Kemal derler ona”. Askerler şu yanıtı verir: “Ne fark eder baba? Üzülme. Hepimiz Yıldırım Kemaliz.”

KÜNYE:

Senaryo/Seslendirme: Sunay Akın

Yaratıcı Yapımcı: Ali Ozan Akın

Yönetmen/Animasyon: Öner Binerkökü

Sanat Yönetmeni/İllüstratör: Dinç Onur Aydın

İçerik Editörü: Samet Karahasanoğlu

Renklendirme: Burcu Kınran

Müzik: Yıldıray Gürgen

 

Etiketler :