Stockholm’de düzenlenen UITP Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi’nde Gaziulaş ve İSBAK’a ödül

Stockholm’de düzenlenen UITP Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi’nde Gaziulaş ve İSBAK’a ödül

Dünyanın toplu taşımacılık alanındaki en büyük etkinliği olan ve her iki senede bir gerçekleşen UITP Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi ve Fuarı bu yıl İsveç’in başkenti Stockholm’de 9-12 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlendi. Dünyanın farklı ülkelerinden günlük 15,000 katılımcının ziyaret ettiği ve 46 farklı ülkeden 400’den fazla firma en son yeniliklerini sergiledi. Bu sene 63.’sü düzenlenen etkinlikde, sektörde faaliyet gösteren tüm aktörleri bir...

Dünyanın toplu taşımacılık alanındaki en büyük etkinliği olan ve her iki senede bir gerçekleşen UITP Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi ve Fuarı bu yıl İsveç’in başkenti Stockholm’de 9-12 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlendi. Dünyanın farklı ülkelerinden günlük 15,000 katılımcının ziyaret ettiği ve 46 farklı ülkeden 400’den fazla firma en son yeniliklerini sergiledi. Bu sene 63.’sü düzenlenen etkinlikde, sektörde faaliyet gösteren tüm aktörleri bir araya getirdi. 

Zirve kapsamında düzenlenen UITP Türkiye Bölgesel Ödüllerini; “Bisiklet ve toplu taşıma entegrasyonu projesi” ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziulaş ve “Sıfır atık için akıllı geri dönüşüm konteyneri” projesiyle,  İSBAK - Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. kazandı. 10 Haziran 2019 tarihinde UITP Başkan Yardımcısı Ian Dobbs ve Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt taktim ettiği ödül töreninde Türkiye’den İsveç’deki zirveye üst düzey katılım gerçekleşti.

Etiketler :