Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ 395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Mercedes12_TIRSAN34_146

Mercedes-Benz “Teknik Eğitim” almak isteyenlere kapısını açtı

Mercedes-Benz “Teknik Eğitim” almak isteyenlere kapısını açtı

1967 yılında Otomarsan adıyla kurulan Mercedes-Benz Türk nitelikli eleman gücünü artırmak hedefiyle Hoşdere ve Aksaray Teknik Eğitim Merkezleri’ni kurdu. Her iki lokasyonda da 30 yıldır çalışanlarına yüksek kalitede eğitim veren Mercedes-Benz Türk, İstanbul’daki Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda yer alan sektörel gereklere uygun 13 adet eğitim atölyesi, laboratuvarları ve uzman eğitim kadrosu ile eğitim merkezini özel sektöre de açtı. Verilen eğitimlerde doğrudan ihtiyaç noktaları hedef alınarak etkin bir öğretim gerçekleştiriliyor.

Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Müdürü Betül Çorbacıoğlu, Mercedes-Benz Türk olarak hiçbir zaman olanla yetinmedik, her zaman daha fazlasını ve en iyisini istedik. Bu yüzden de teknik eğitim atölyelerimizde çalışanlarımızı sürekli geliştiriyoruz, çalışanlarımız en son seviyedeki bilgilere sahip oluyorlar ve üretimde bu bilgileri kolaylıkla uygulamaya dönüştürme becerisi kazanıyorlar. Hoşdere Teknik Eğitim Merkezi’ndeki eğitim ve gelişim fırsatlarımızı özel sektöre de aktarmaktan gurur duyuyoruz. İlk demo eğitimimizi Türk Hava Yolları’na verdik. İlk ücretli eğitimimizin rezervasyonunu da Temmuz ayında gerçekleştirdik” dedi.

MERCEDES-BENZ TÜRK İLK DEMO EĞİTİMİNİ THY’YE VERDİ

Mercedes-Benz Türk, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve EASA tarafından uçak bakım ve eğitim hizmeti verme onayına sahip Türk Hava Yolları Teknik çalışanlarına üç farklı alanda kısaltılmış deneme eğitimi vererek ilk demo eğitimini gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimler  

 • Teknik Resim Eğitimi
 • Ölçme Tekniği Eğitimi
 • Birleştirme Tekniği ve Torkmetreler Eğitimi
 • Tolerans ve Tolerans Sembolleri Eğitimi
 • Kaynak Sembolleri Eğitimi
 • Koruyucu Gaz Kaynak Teori & Uygulamalı Eğitim
 • Boya Bilgisi ve Uygulamaları Eğitimi
 • Toz Boya Eğitimi
 • Yapıştırma Tekniği ve Prosesleri Eğitimi
 • Temel Mekatronik Eğitimi
 • Temel Pnömatik Eğitimi
 • Temel Hidronik Eğitimi

Mercedes-Benz Türk’ten müşterilerine ihtiyaçlarına uygun özel eğitimler

Daimler AG bünyesinde mesleki eğitim ve gelişim konusunda bir ölçüt haline gelmiş olan ve kısa süre önce bu alanda GAN (Global Apprenticeship Network – Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye birincilik ödülüne de layık görülen Mercedes-Benz Türk Hoşdere Eğitim Merkezi, özel sektörün ihtiyaçlarına göre teknik bilgilerin yoğun uygulama ile pekiştirilmesini sağlıyor.

Mercedes-Benz Türk, hem bireysel olarak başvuranlara hem de farklı şirketlerden çalışanlara yönelik Hoşdere Teknik Eğitim Merkezi’nde genel katılıma açık, eğitim yeri ve tarihi belli olan eğitimler ve “On-Site Trainer” adını verdiği şirketlerin talep ettiği yer ve tarihte gerçekleştirilmesi planlanan, maksimum katılımcı sayısı değişkenlik gösteren, eğitimlerin içerikleri talebe ve ihtiyaca göre şekillendirilebilen ve ücretsiz olarak Eğitim İhtiyaç Analizi (TNA) çalışması ile belirlenen eğitimler veriyor. Katılımcılar, eğitim sonrasında, sınava girip başarılı oldukları takdirde “Mercedes-Benz Türk Katılım Belgesi”ne sahip oluyorlar.  

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık