11 şehirde 4 bin kamyon ve TIR şoförü ile buluştu

11 şehirde 4 bin kamyon ve TIR şoförü ile buluştu

Yeni nesil taşımacılık modeli olarak 4 yıl önce pazara hızlı bir giriş yapan eTA, 11 Şehir ve 12 farklı noktada düzenlediği “Yol Arkadaşım eTA” etkinlikleriyle 4.000 kamyon ve tır şoförüne ulaşmayı başardı. eTA sisteminin tanıtıldığı etkinliklerde yarışma ve çeşitli aktiviteler de gerçekleştirildi.

Borusan Holding şirketlerinden, yeni nesil taşımacılık modeli Elektronik Taşımacılık Ağı (eTA), 11 Şehir ve 12 farklı noktada düzenlediği “Yol Arkadaşım eTA” etkinlikleriyle 4.000 kamyon ve tır şoförüne ulaşmayı başardı. “Hayatı Yollarda Geçenler İçin Yollardayız” sloganıyla Ağustos ve Eylül aylarında yollara çıkarak kamyon ve tır şoförleri ile buluştuklarını belirten eTA Genel Müdürü Hamdi Erçelik, “Etkinliklerimizde bir yandan eTA sisteminin nasıl çalıştığına ilişkin tanıtımlar yaparken, diğer yandan ise içerisinde yarışmaların yer aldığı çeşitli aktiviteler gerçekleştirdik. Kocaeli, İstanbul, Adapazarı, Bolu, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Afyon, İzmir, Manisa, Bursa’da düzenlediğimiz etkinliklerimiz kapsamında ayrıca, spor eğitmenleri, şoförlere araç kullanırken doğru beden duruşlarını ve uzun yol sonrası yorgunluk, uykusuzluk hallerinde yapabilecekleri pratik spor hareketlerini anlattı” dedi.

“KOBİ’LERİ VE KAMYONCU ESNAFINI AYNI PLATFORMDA BULUŞTURUYORUZ”

eTA’nın taşımacılık sektöründeki yeri ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde da bulunan Hamdi Erçelik, “Aşamalı bir büyüme hedefledik. İlk aşamada kamyoncularımıza kendimizi anlatarak onları etaşımacılık.com’a üye yaptık ve düzenli iş fırsatları sağladık. Şu an 35 binin üzerinde kamyoncu üyemiz bulunuyor ve bu rakam her geçen gün artıyor” diye konuştu. Taşımacılık sektöründe 300 bin ticari aracın yanı sıra 60 bin civarı da yük ihtiyacı olan KOBİ bulunduğuna vurgu yapan Hamdi Erçelik, “35 bini aşkın kamyoncu esnafının yanı sıra 6 binin üzerinde KOBİ’ye hizmet veriyoruz. eTA’yı büyütürken aynı zamanda hem kamyoncu hem de KOBİ alanımızı genişletiyoruz” dedi.

“AYLIK ORTALAMA YÜZDE 15 BÜYÜYORUZ”

Türkiye’nin nakliye anlamında çok büyük bir pazar olduğunu söyleyen Hamdi Erçelik, “800 bin araç parkı olan bir ülkeyiz. Bu araçların 300 bini ticari faaliyet yapıyor. Rakamlar bize sektörün önünün ne kadar açık olduğunu gösteriyor” dedi. eTA olarak günlük 200 araç çıkışı yaptıklarını açıklayan Hamdi Erçelik, aylık ortalama yüzde 15 büyüme ile yola devam edecekleri bildirdi. Günlük 500 ile 1000 araç çıkışına ulaştıklarında, belirledikleri hedefe de ulaşmış olacaklarını kaydeden Hamdi Erçelik, “Bu yılsonu için 20 milyon dolar ciro öngörüyoruz. Bu rakam geçen yılki ciromuzun neredeyse 3 katı kadar. Aylık yüzde 15 büyümemiz hedefimizin tutacağı ile ilgili de bize olumlu sinyaller verebiliyor” dedi.

Etiketler :