BKM Lojistik filosunu 23 adet Ford Cargo Midilli çekiciler ile güçlendirdi

BKM Lojistik filosunu 23 adet Ford Cargo Midilli çekiciler ile güçlendirdi

İngiltere-Türkiye hattında uzun yıllardır yük taşımacılığı yapan BKM Lojistik, filosuna 23 adet Ford Cargo Midilli 1846 çekici kattı

BKM Lojistik 23 adet Ford Cargo Midilli 1846 çekici alarak filosunu güçlendirdi. Ford Trucks bayi Çetaş Ticari Ağır Vasıta A.Ş’nin Silivri’deki tesislerinde düzenlenen teslimat törenine BKM Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Edip Bakımcı, BKM Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Bakımcı, Çetaş Ticari Vasıta A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Soner Alperöz, Çetaş Ticari Vasıta A.Ş. Satış Yönetmeni Hayrettin Ertaş ve BKM Lojistik yöneticileri katıldı.  

İNGİLTERE TAŞIMACILIĞI UZMANI 

Teslimat töreninde konuşan BKM Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Edip Bakımcı, 1846 yılında Hatay’da 6-7 araçla nakliye sektöründe hizmet vermeye başladıklarını, 2004’ten bu yana da BKM Lojistik olarak uluslararası nakliye sektöründe faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. Nakliye sektöründe Sudan’da iç taşımacılık dahil bir deneyimden sonra 2001 yılından bu yana İngiltere’ye ve Batı Avrupa ülkelerine taşımacılık yaptıklarını anlatan Edip Bakımcı, İngiltere taşımacılığında en yüksek deneyime ve hizmet kalitesine sahip firmaların başında yer aldıklarını ifade etti. 

EDİP BAKIMCI: “2 FORD ÇEKİCİYİ 9 AY KULLANDIK MEMNUN KALDIK, 23 ADET DAHA ALMAYA KARAR VERDİK”

Son dönemde uluslararası nakliye sektöründe artan maliyetleri de göz önüne alarak tercihlerini Ford Cargo Midilli 1846 çekiciden yana kullandıklarını vurgulayan Bakımcı, Ford çekiciyi neden tercih ettiklerinin hikayesini şöyle anlattı: “Yaklaşık bir yıl önce Çetaş’tan arkadaşlar geldiler ve bize denememiz için iki tane Ford Cargo çekici verdiler. Bilindiği üzere Ford çekici alanların çoğu araçları yurtiçinde kullanıyorlar. Biz araçları yurtdışında çalıştıracağımızı, servis konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamayacağımızı sorduk. Yurtdışında servislerinin olduğunu söylediler. Çetaş olarak ne olursa olsun Ford’un arkasında olacaklarını söylediler. En ufak bir arızada hemen müdahale ederiz dediler ki, bunun örneğini de yaşadık. İlk aldığımız aracını yurtdışında basit bir problemi çıktı. Çok kısa sürede çözdüler. Yaklaşık 9 aydır araçlarını kullanıyoruz. Memnun kaldığımız için 23 adet daha Ford çekici almaya karar verdik. Öte yandan Bakımcı ve Dağlı firmaları da bizimle birlikte 5’er adet Ford Cargo çekici aldılar. Yani toplamda bir paket olarak BKM, Bakımcı ve Dağlı olarak 35 adet çekici aldık.”

“FORD ÇEKİCİYİ GÖREN İNGİLİZ KIZLARI SELFİE ÇEKTİRİYOR”

Ford Cargo’nun “Avrupa Arabası” olmadığına yönelik şoförler arasında bir önyargılarının olduğunu ancak iki aracı 9 ay kullandıklarını ve performansından çok memnun kaldıklarını söyleyen Bakımcı, tercihlerinde az yakıt tüketisi, yedek parça maliyetinin ekonomik olması, servis kalitesi, ilk alım maliyetinin uygun olması, yerli olması, ikinci el değerine yönelik Çetaş’ın sunduğu garanti gibi nedenlerin etkili olduğunu kaydetti.  Bakımcı hatta, İngiltere’de İngiliz kızlarının ‘Ford marka çekicileri ilk defa gördükleri için’ araçların önünde şoförlerimizle selfie çektirdiklerini söyledi.

YENİ ÇEKİCİLER İÇİN 1.5 MİLYON EURO YATIRIM YAPTI

Ford Trucks bayisi olmadan önce de Çetaş ile uzun yıllara dayanan bir işbirliklerinin olduğunu ifade eden Bakımcı, 23 çekiciyi alırken eski araçlarından 19 tanesini peşinat olarak Çetaş’a verdikleri kalanlar için kredi kullandıkları belirtti. Bakımcı, ayrıca, Çetaş’ın 3 yıl sonra araçları geri alım garantisi verdiğini, araçlar için 3 yıl garanti verdiklerini ve 3 yıllık kaskolarını yaptıklarını sözlerine ekledi. 3 yıl sonra araçlardan memnun kaldıkları takdirde Ford çekiciler ile yollarına devam edeceklerini belirten Bakımcı, filolarında şu anda toplam 50 adet çekicilerinin olduğunu, 23 adet yeni araç için yaklaşık 1.5 milyon euro yatırım yaptıklarının altını çizdi. Ford Trucks’ın sunduğu imkanın ve Euro 6’nın gelecek yıl uygulamaya konacak olmasının yatırım yapmanın sıkıntılı olduğu şu dönemde yatırım yapmalarında etkili olduğunu anlatan Bakımcı, yerli üretim olması ve yedek parçanın ucuz olmasının da diğer etkenler arasında yer aldığını kaydetti.

SONER ALPERÖZ: “BKM LOJİSTİK ULUSLARARASI NAKLİYE SEKTÖRÜNDE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR REFERANS OLACAKTIR”

Çetaş Ticani Vasıta A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Soner Alperöz de teslimat töreninde yaptığı konuşmada, BKM Lojistik’in İngiltere’ye yük taşıyan çok önemli bir firma olduğunu ve Ford çekicilerin gerek İngiltere’de gerekse Batı Avrupa’da görünürlüğüne ve bilinirliğine çok büyük katkısı olacağına inandıklarını kaydetti. Çetaş olarak BKM Lojistik ile uzun yıllardır işbirliği içinde olduklarını ancak ilk defa Ford Cargo çekici teslim ettiklerini belirten Soner Alperöz, 23 adet Ford Cargo Midilli 1846 Euro 5 çekicilerin BKM Lojistik’e hayırlı olmasını diledi. “Ford kendisini yurtiçinde ispatlamış bir marka. Uluslararası nakliyede de kendisini ispatladı. Bunu da BKM Lojistik’e sattığımız 23 tane çekici ile bir kez daha kanıtlamış olduk” diyen Alperöz, “BKM Lojistik, İngiltere’ye taşımacılık yapan önemli firmaların başında yer alıyor. İngiltere hattında hakikatten BKM Lojistik bizim için önemli bir referans olacak. Bu referansın bize birçok yolu açacağına inanıyorum. Çünkü BKM Lojistik uluslararası nakliye sektörünün en köklü firmalarından birisi arasında yer alıyor. Böyle bir firma ile çalışmak bizim için gurur kaynağı. Yine tekrar etmem gerekirse BKM Lojistik’in 23 tane Ford Cargo Midilli çekici alması bizim çok iyi bir referans olacaktır ve bu durum Ford Cargo’nun uluslararası ayağında yolunun açılmasında önemli rol üstlenecektir” diye konuştu. 

“ANA FİKRİMİZ LOJİSTİKÇİ ARACI DÜŞÜNMESİN, LOJİSTİK İŞİNE KONSANTRE OLSUN, GERİSİNİ BİZ HALLEDERİZ”

Servis konusunda müşterilerinin hiçbir sıkıntı ile karşılaşmayacağını ifade eden Alperöz, sadece Avrupa’da bir çok noktada anlaşmalı servis noktalarının bulunduğunu belirtti. Alperöz, “Servis ile ilgili bir hiçbir sıkıntımız olmayacaktır. Olsa zaten Avrupa’ya bu kadar çok eğilim göstermeyiz. Çünkü bir kere mahcup olduğumuzda bir daha araç satamayız. Bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Ana fikrimiz lojistikçi aracı düşünmesin, lojistik işine konsantre olsun, gerisini biz hallederiz. Gerisi bizim işimiz” dedi.

Etiketler :