Adapazarı’nda 30 yıldır lastik üretiyor

Adapazarı’nda 30 yıldır lastik üretiyor

Goodyear Lastikleri T.A.Ş, Adapazarı Fabrikası’nın kuruluşunun 30. yıldönümünü 22 Nisan Cuma günü büyük bir törenle kutladı. Törene Goodyear Adapazarı Fabrikası Üretim Direktörü Rick Hindi ve fabrika çalışanlarının yanı sıra Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ve daha birçok konuk ka

Goodyear, Adapazarı’ndaki fabrikasının 30. yıldönümünü. 22 Nisan’da Adapazarı Beşköprü Mevkii’nde faaaliyet gösteren fabrikanın 30. yılı nedeniyle düzenlenen kutlama töreninde açılış konuşmasını yapan Goodyear Adapazarı Fabrikası Üretim Direktörü Rick Hindi,Fabrikamızda üretilen her üründe işini büyük bir özveriyle yapan tüm çalışanlarımızın emeği ve alınteri bulunuyor. Bunun yanı sıra, Adapazarı’nda yer alan fabrikamızın 30. kuruluş yıldönümü, sadece Goodyear ailesini oluşturan çalışanlarımız için değil, bölgenin sosyal ve ekonomik gelişiminde birlikte, el ele  yürüdüğümüz Adapazarı halkı için de çok önemli. Fabrikamız, hem istihdama katkısı hem de sosyo ekonomik yaşama etkileri ile dikkat çekici. 30 yıl. sadece bizlere değil Adapazarı halkımıza da kutlu olsun. Nice 30 yılları hem çalışanlarımız hem de bölge halkımız ile birlikte kutlamayı diliyoruz” diye konuştu.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı konuşmasında; “Goodyear Fabrikası ilimizdeki en önemli sanayi kuruluşlarından birisidir. Temennimiz üretiminin, başarılarının ve istihdamının artması, ilimize ve Türkiye’ye daha büyük katkılar yapmasıdır. Tüm Goodyear çalışanlarını ve emeklilerini katkılarından dolayı kutluyor, nice 30 yıllar diliyorum” dedi. Vali Coş, konuşmasının ardından istihdama yaptığı katkılar nedeniyle Fabrika Direktörü Rick Hindi’ye Teşekkür Plaketi sundu.

Gooodyear Adapazarı Fabrikası video gösterimi ile başlayan törende protokol konuşmalarının ardından, katılımcılar ve çalışanlar mini bir konser ile 30. yıl coşkusunu yaşadı. Beşköprü Mevkiinde 333 dönüm üzerinde kurulu 88.5 dönüm kapalı sahada yer alan Goodyear Adapazarı Fabrikası, 1963 yılından beri faaliyetini sürdürmüş, 1986 yılında Goodyear Lastikleri T.A.Ş. tarafından satın alınmıştı. 1998 yılında büyütülen fabrika, 30 yılda toplamda 6 bin 757 kişiye iş imkanı sağlamıştır.

Binek, hafif ticari lastik üreten Goodyear’ın Adapazarı Fabrikası, BVQI tarafından denetlenmiş ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sertifikasını nı taşımaya hak kazanmıştır. Ayrıca fabrika Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası nın Çevre Ödülü’ne layık görülmüştür.

Goodyear’ın Adapazarı Fabrikası 2 yıl önce Arifiye Meslek Yüksekokulu'nun yapımında önemli miktarda bağış yapmış, bunun yanı sıra şehirdeki ağaçlandırma çalışmaları ile de çevreci atılımlarda bulunmuştur.

Etiketler :