Brisa: “Mevsime uygun lastik kullanın!”

Brisa: “Mevsime uygun lastik kullanın!”

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte artmaya başlayan sıcaklıklar, lastik değişim zamanının geldiğine işaret ediyor. Uzmanlar, mevsimine göre lastik kullanmanın emniyetli sürüş için önemine dikkat çekerken; bunun yakıt tasarrufu, performans ve lastik ömrü konusunda önemli katkılar sağlayacağını belirtiyor.

Nisan ayıyla birlikte artan sıcaklıklar, ülkemizde kış lastiğinden yaz lastiğine geçiş sürecinin bir habercisi niteliğinde bulunuyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın halen yürürlükteki yönetmeliğine göre de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların, 1 Aralık 2014'te başlayan kış lastiği takma zorunluluğu, 1 Nisan tarihi itibarıyla sona eriyor.

Mevsimine göre lastik kullanımı, emniyetli bir sürüşün yanı sıra araç sahiplerinin yakıt, performans ve lastik ömrü konusunda önemli avantajlar elde etmelerini sağlıyor.

LEVENT AKPULAT: “YAZIN KIŞ LASTİĞİ KULLANMAK, SÜRÜŞ EMNİYETİNİ TEHDİT EDER”

Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat, kış ve yaz lastiklerinin -tıpkı kıyafetler gibi- mevsimine göre kullanılması gerektiğinin altını çiziyor. Akpulat, lastik kullanımı ve değişimiyle ilgili sürücülere şu uyarılarda bulunuyor: “Hava sıcaklıklarının yükselmeye başladığı dönemlerde, mutlaka kış lastiğinden yaz lastiğine geçmek gerekiyor. Çünkü kış lastiklerinin yazın kullanılması halinde, araçların fren ve yol tutuş gibi sürüş emniyeti açısından kritik olan performanslarında düşüş yaşanabiliyor. Aynı zamanda araçların yakıt tüketiminin de artmasına neden oluyor. Son olarak, yaz ve kış lastiklerini gerekli mevsim aralığında kullanmak, 12 ay boyunca değişmeyen bir takım lastiğe kıyasla daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Dolayısıyla mevsime göre 2 farklı takım lastik kullanarak maliyet bakımından da önemli avantaj elde edersiniz.”

YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEKİ HAVA KOŞULLARINI TAKİP EDİN!

Hava koşullarını yakından takip ederek mevsim dönümlerinde lastik değişimi yapmak gerektiğini belirten Levent Akpulat, kış lastiklerinin yaz aylarında artan sıcaklıklardan olumsuz etkilenmemesi için direkt güneş ışınlarından korunması ve mümkünse araçların gölge alanlara park edilmesi gerektiğini dile getirdi.

LASTİK OTELİ, DEĞİŞİM ZAMANI GELDİĞİNDE SİZE HATIRLATIYOR

Türkiye lastik pazarı lideri Brisa’nın, hayata geçirdiği inovatif hizmetlerden biri olan Lastik Oteli, sürücülere kış lastiklerini kullanmadıkları dönemlerde sigortalı olarak saklama olanağı sunuyor. Lastik Oteli, değişim zamanı geldiğinde size hatırlatıyor ve bu değişim işlemi, yine Brisa’nın uzman ve eğitimli servis personeli tarafından gerçekleştiriliyor. Böylece kullanıcılar için pratik bir depolama çözümü sunulurken, lastikler en ideal şartlarda (kuru, serin, güneş ışığı almayan, asit ve yağ benzeri kimyasallardan uzak bir mekanda) muhafaza edilerek, kullanım ömürleri boyunca aynı şekilde performans göstermeleri sağlanıyor.

Etiketler :