Brisa, ticari ürünlerde müşteriye odaklanıyor

Brisa, ticari ürünlerde müşteriye odaklanıyor

Brisa Ticari Ürünler Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Egemen Atış, geleneksel Ticari Ürünler Değerlendirme Toplantısı’nda Brisa’nın inovasyon şirketine dönüşüm yolculuğunun ticari araç segmentine yönelik hizmetlerine nasıl yansıdığını paylaştı. Egemen Atış “Dijitalleşen dünya ve değişen müşteri beklentileri doğrultusunda müşterilerimize değer katma anlayışla mevcut hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz” dedi.

Brisa Ticari Ürünler Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Egemen Atış, Brisa’nın ticari ürün ve hizmetlerine yönelik gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısında dünya ve Türkiye’deki lastik pazarını ve Brisa’nın ticari ürün segmentinde farklılaştığı noktaları anlattı.

TÜRKİYE LASTİK PAZARI DÜNYA PAZARININ ÜSTÜNDE BÜYÜDÜ

Egemen Atış, son 5 yılda dünya lastik pazarının yüzde 13 büyüdüğünü ifade ederek, Türkiye lastik pazarının 2015 yılında yüzde 9.4 ile dünya pazarının üzerinde bir büyüme gösterdiğine kaydetti. Egemen Atış, “Türkiye araç parkı son 10 yılda yüzde yüzde 75.3 büyüdü. 2016 ilk yarısında ise 15.8 milyon araca ulaştı. Bu da gösteriyor ki Türkiye’de ciddi bir potansiyel var. 2020 yılında öngörülen büyüme yüzde 30. Brisa olarak bu potansiyeli gerçekleştirebilmek adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ticari ürünler tarafı büyük inşaat projeleri ve altyapı çalışmalarından olumlu yönde etkileniyor. Özellikle inşaat, karayolu, demiryolu, denizyolu taşımacılığı ve turizm sektörüne yönelik yeni projeleri göz önünde bulunduracak olursak; orta-uzun vadenin bu anlamda kritik bir dönem olduğuna inanıyoruz” dedi.

"MÜŞTERİLERİMİZE FARK YARATAN BİR ŞEKİLDE DEĞER KATMAYA ODAKLANDIK"

Brisa’nın inovasyon şirketine dönüşüm yolculuğunun ticari ürünler segmentinde de ilkleri hayata geçirme fırsatı sunduğuna dikkat çeken Atış, “Dijitalleşen dünya ve gelişen müşteri beklentileri doğrultusunda ‘müşterilerimize fark yaratan bir şekilde değer katmaya’ odaklandık ve mevcut hizmetlerimizi de bu yönde sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimizin ürünlerimizi kullanmalarıyla başlayan süreci ‘gelişim yolculuğu’ olarak tanımlıyoruz. Bu yolculukta lastik bakımından, mobil hizmetlere, araç takibinden yakıt tasarrufu danışmanlığına kadar gibi geniş bir yelpazede yenilikçi hizmetlerimizle müşterilerimizin yanlarında oluyoruz. Özellikle filo müşterilerimizi yolculuklarında destekleyerek,  proaktif olarak farklılaşan çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz” dedi.

"ARTIK DAHA FAZLA MÜŞTERİ ODAKLIYIZ"

Egemen Atış, toplantıda ticari müşterileri ile ilgilisi uygulamaya geçirdikleri Müşteri Değer Önermesi konusunda ise şu açıklamayı yaptı: “Brisa olarak ticaride neye odaklanıyoruz. Türkiye’deki kamyon ve otobüs müşterileri daha çok filo ağırlıklı. Filo ve araç sahiplerinin önem verdiği en önemli noktada maliyet. Eskiden bizim ürün odaklı bir yaklaşımımız vardı. Artık daha fazla müşteri odaklıyız. Her sektörde müşteri beklentileri değişiyor. Hem yakıt hem de lastik maliyetini minimuma indirmek isteyen müşterilerimiz var. Biz de Müşteri Değer Önermesi ile 5 kilit taşına odaklanıyoruz. Bunlar; ürün, fiyat, lastik bakımı, özel hizmetler, filo yönetimi danışmanlığı.”

KAPLANAN HER 3 LASTİKTEN BİRİ BRISA

2016 yılının ilk yarısında ticari ürünler segmentinde müşterilerine değer sağlayan ürün ve hizmetleri ile pazara paralel bir performansla büyüyen Brisa, kaplama lastikleri segmentinde kayda değer bir artış elde etmeyi başardı. Bugün kaplanan her 3 lastikten birinde Brisa’nın imzası yer alıyor. Bandag markası ile  ticari araçlara lastik kaplama hizmeti vererek lastik atıklarının azaltılmasına katkı sağlayan Brisa,, 2015 yılında 127 bin adet  lastik kapladı. Brisa, 2016 yılının ilk yarısında ise 61 bin lastik kaplayarak müşterileri için toplam lastik ömür maliyetinde yüzde 30 tasarruf, doğa için 18 bin ton varil daha az petrol kullanımı sağlamış oldu.

2015 YILINDA LASTİK MASRAFLARINDA 7.5 MİLYON TL TASARRUF

Brisa, filo müşterilerinin ihtiyaçlarına 360 derece çözüm sunmak amacıyla geliştirdiği Profleet “filo yönetim çözümleri” ile filo müşterilerinin operasyonel maliyetlerinde maksimum tasarruf sağlanmasına yönelik sürdürülebilir hizmetler sunmaya devam ediyor. Profleet kapsamında 2016’nın ilk yarısında 28 bin 372 saha çalışması yapılarak 18 bin 653 araca hizmet verildi ve yaklaşık 300 bin lastiğe dokunuldu.

7.5 MİLYON TL TASARRUF

Filo müşterilerine sağladığı değerlerin yanı sıra ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğe de önemli bir katkı sunan Profleet ile hurda lastiklerde yüzde 20 geri kazanım sağlanıyor. Brisa 2015 yılında Profleet kapsamında yaptığı araç ve lastik bakımları ile yüzde 6 yakıt ve lastik masraflarında 7,5 milyon TL’lik tasarruf sağladı.

ÜÇÜNCÜ HAVAALANI İNŞAATINDAKİ TİCARİ ARAÇLAR  HIZLI VE GÜVENİLİR SERVİSE PROBOX İLE ULAŞIYOR

Brisa’nın,  ticari araç sürücülerinin lastik sökme-takma ve servis ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği ve filo araç parklarında konumlanan hizmet noktası Probox, büyük inşaat sahalarında yer alan ticari araçlar için de hızlı ve pratik çözümler sunuyor. İstanbul’da inşası devam eden 3. Havaalanı’nın şantiyesinde de üç adet Probox aktif olarak çalışıyor ve bu geniş kapsamlı projede araç lastikleri için yerinde bakım servisi sunularak iş süreçlerinin aksamamasına ve operasyonel verimliliğe önemli ölçüde katkı sağlanıyor.

BRISA’DAN DÜNYANIN İLK VE TEK MOBİL TIR BAKIM SERVİSİ

Brisa’nın dünyanın ilk ve tek mobil tır bakım servisi unvanına sahip hizmeti Mobilfix, ağır ticari araçlara yerlerinde bakım ve servis hizmeti sunarak, araç sahipleri ve filoların zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini ve iş sürekliliklerini korumalarını sağlıyor. Brisa’nın hizmet anlayışını ve müşterilerine verdiği değeri kanıtlayan inovatif bir proje olan Mobilfix,  1 Ekim’den itibaren de tüm Türkiye’de filolara hizmet vermeye başlıyor. 

AVRUPA’DA DA TÜRKÇE HİZMET VEREN TEK YOL YARDIM HİZMETİ

Brisa’nın, filo araçlarının lastik ile ilgili olarak seyir esnasında oluşabilecek sorunlarını anında çözmeyi amaçladığı ve 10 yıldır devam eden hizmeti Filofix Avrupa’da Türkçe hizmet veren ilk ve tek yol yardım hizmeti olma özelliğini taşıyor.  

Etiketler :