Continental’in yeni treyler lastiği yakıt tüketimini yüzde 6 azaltıyor

Continental’in yeni treyler lastiği yakıt tüketimini yüzde 6 azaltıyor

Yeni Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 yakıt verimliği ve ıslak zemindeki üstün kavrama özelliğiyle yüzde 20 oranında daha fazla kilometre performansı sağlıyor.

Şehirler arası yollar ve otobanlar için özel olarak geliştirilen Continental Conti Hybrid serisinin yeni treyler lastiği Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5,  testlerde elde ettiği başarılı sonuçlarla kalitesini ortaya koyuyor. Conti Hybrid lastik serisindeki tüm ürünlerin ortak özelliği olan üstün kilometre performansı ve yakıt verimliliğine ilave olarak, Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 ıslak zeminde ideal yol tutuşu sunuyor. Islak yoldaki üstün frenleme özelliği ile elde ettiği güvenilir yol tutuşu sayesinde "B"  derecesini alarak AB etiketini almaya hak kazanan lastik, özel olarak geliştirilen kauçuk hamur bileşimiyle de yakıt tasarrufuna etkili bir şekilde yardımcı oluyor.

YAKIT TÜKETİMİNİ YÜZDE 6 AZALTIYOR

Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 lastiğinin yeni sırt hamuru maksimum kilometre performansı sağlarken sırt bölgesindeki kauçuk hamuru, özel yakıt tasarruflu yanağı ve iyileştirilmiş kanal geometrisinin optimum bileşimi sayesinde yakıt tüketimini yüzde 6 oranında azaltıyor. Tüm Conti Hybrid lastiklerinde olduğu gibi Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 treyler lastiğine sırt kaplaması yapılabiliyor. Sırt profiline yeni eklenen diş açma göstergeleri sayesinde ekstra kilometre performansı sağlıyor ve en düşük yuvarlanma direncine ulaştırıyor. Ayrıca Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 lastiğinin uzun vadedeki yakıt tasarrufu özelliğiyle "Yakıt Verimliliği" kategorisinde elde ettiği "B" derecesiyle AB etiketi ile ödüllendirildi.

Birinci sınıf Alman lastik üreticisi Continental, Conti Hybrid ürün serisi ile dağıtım taşımacılığında sayısı giderek artan araçlar için doğru lastikleri sunmaya devam ediyor. Conti Hybrid serisinin birbirini tamamlayan lastikleri otobanda yapılan şehirlerarası taşımacılık için özel olarak geliştiriliyor. Bu lastik serisinin ürünleri maksimum kilometre performansı, ideal çekiş gücü ve önemli seviyede düşük yakıt tüketimi sağlarken filo işletmecilerinin uzun vadede maliyetlerini optimize ederek maliyet avantajı elde etmelerine olanak tanıyor.

Conti Hybrid lastikleri portföyü, ağır yük taşımacılığı için özel olarak geliştirilen yüksek yük taşıma kapasiteli küçük çaplı treyler lastiklerini de içeriyor. Düşük profilli lastiklerin yakın zamanda çok sayıda ödüle layık görülmesinin yanında üstün tasarım kalitesi ve çığır açan tasarımından dolayı Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 iF Tasarım Ödülü ve dünyaca bilinen “Red Dot” Tasarım Ödülünü de aldı.

Etiketler :