Goodyear lastik zekası teknolojisinde bir işbirliği de TDK ile yaptı

Goodyear lastik zekası teknolojisinde bir işbirliği de TDK ile yaptı

Goodyear, akıllı lastik teknolojisi geliştirme konusunda geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi: TDK. İki şirket, araçlarda ve lastik uygulamalarında kullanılmak üzere bir sensör ve ilgili teknolojiler geliştirmeyi hedefliyor

Goodyear ve TDK Corporation lastiklere ve araç ekosistemlerine entegre akıllı donanım ve yazılımların geliştirilmesini, benimsenmesini hızlandırmak amacıyla yeni nesil lastik çözümlerini ilerletmek için bir iş birliğine gitti. İşbirliğiyle, Goodyear'ın lastik geliştirme, akıllı çözümler ve endüstri trendleri konusundaki bilgi birikiminin, TDK'nın yazılım, sensör ve elektronik bileşen konularındaki uzmanlığıyla birleştirerek pazara gelişmiş bir lastik algılama sistemi sunması hedefleniyor.

Otomotiv endüstrisinin teknolojik olarak gelişmeye devam ettiğinin ve bunun da yoldan lastiğe ve araca kadar tüm bileşenlerinde gerçek zamanlı bilgi toplamaya daha çok ihtiyaç duyulmasını beraberinde getirdiğini söyleyen TDK Corporation Amerika Genel Merkezi Genel Müdürü Jim Tran, “Bu iş birliği, hem teknolojiyi hem de müşterilerin pazardaki en yüksek performanslı sensör teknolojisine erişimini hızlandıracak" diye konuştu. Tran, "Otomotiv sektöründe dünya çapında bir pazar lideri olan Goodyear ile bu işbirliğini dört gözle bekliyoruz” dedi.

İki sektör lideri hali hazırda, araç performansını, güvenliğini ve verimliliğini artıran eyleme geçirilebilir bilgiler sunan ortak bir çözüm için pazar araştırması ve teknik keşif sürecinde.

TDK gibi etkili kuruluşlarla çalışmanın, bilgi toplama alanında daha fazla yenilik yapmak için çok önemli olduğunu söyleyen Goodyear Küresel Operasyonlar ve Teknolojiden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Helsel “TDK'nın sensör ve elektronik alanındaki uzmanlığı, bir lastiğin sağlayabileceği faydayı en üst düzeye çıkarmada etkili olacaktır. Araçların kendilerinin daha akıllı, daha güvenli ve daha sürdürülebilir olduğu bir mobilite geleceğine doğru ilerliyoruz. Bunun gibi işbirlikleri bu hedeflere ulaşmada kritik bir rol oynayacaktır” diye bilgi verdi.

Etiketler :