Goodyear’a dördüncü kez ‘En İyi İşveren Ödülü’

Goodyear’a dördüncü kez ‘En İyi İşveren Ödülü’

Goodyear Türkiye, İnsan Kaynakları alanındaki politikaları ve uygulamalarıyla Top Employers Institute tarafından “En İyi İşveren” ödülüne layık görüldü.

Goodyear, Top Employers Institute (En İyi İşverenler Enstitüsü) tarafından dördüncü kez “En İyi İşveren” sertifikasının sahibi oldu. Bu ödül her yıl bağımsız bir kurum olan Top Employers Institute tarafından, “önce insan” ilkesini temel alan insan kaynakları uygulamaları yoluyla çalışanları için en iyi çalışma ortamını sağlayan firmalara veriliyor. 

Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Polonya, Slovenya, İspanya, İngiltere, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere diğer on bir ülkede de bu ödüle layık görüldü. Şirket ayrıca bir kez daha “Avrupa’nın En İyi İşvereni” sertifikası ile ödüllendirildi.

Bağımsız insan kaynakları belgelendirme kuruluşu olan Top Employers Institute, katılımcıları En İyi İnsan Kaynakları Uygulamaları Anketi aracılığıyla değerlendiriyor. Enstitünün verdiği lisansı alabilmek için firmaların Top Employers Institute tarafından belirlenen minimum standartları karşılaması gerekiyor. Goodyear bu yıl bir kez daha kuruluşun belirlediği kriterlerin üzerine çıkmayı başardı.

Konuyla ilgili olarak Goodyear Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Selda Kalleci “Önceliğimiz her zaman çalışanlarımız olmuştur, böyle olmaya da devam edecektir. Doğru insan kaynakları uygulamaları yetenekli çalışanlarımızın firmamızda çalışmaya devam etmelerini sağlarken yeni yetenekleri de ekibimize kazandırıyor. Top Employers Institute tarafından verilen bu sertifika bizim için çok önemli. Bu sertifika Goodyear’a pazardaki diğer başarılı şirketlerle karşılaştırmalı değerlendirilme imkânı sağlıyor ve mükemmellik konusunda kararlı bir işveren olarak gelişim gösterebileceğimiz alanların belirlenmesine fırsat tanıyor. Ayrıca alanında en yetenekli kişileri şirketimize kazandırma ve mevcut insan gücümüzü koruma adına işveren markamızın güçlenmesine de katkıda bulunuyor” dedi.

Top Employers Institute’ün Hollanda’daki merkez bürosu 1991 yılından itibaren dünya çapındaki en iyi işverenleri ödüllendiriyor. Top Employers Institute CEO’su David Plink bu yıla dair değerlendirmesinde; “2019 “En İyi İşveren” sertifikasına sahip şirketler, çalışanları için üstün standartlarda bir ortam sağladıklarına ve çalışanlarına öncelik vererek en doğru İK uygulamalarının gelişimini teşvik ettiklerine inanıyoruz. Bu firmalar insan kaynakları alanında en iyisini başarmak için üstün çaba göstererek iş dünyasının zenginleşmesine yardımcı oldular ve bu nedenle en iyi işverenler olarak seçildiler” dedi.

Etiketler :