“Kamyon Yarışları” için lastik tedarikine 3 yıl daha devam edecek

“Kamyon Yarışları” için lastik tedarikine 3 yıl daha devam edecek

Goodyear, önümüzdeki üç yıl boyunca FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın kamyon lastiği tedarikçisi oldu.

Goodyear, Federation Internationale de l’Automobile (FIA) tarafından önümüzdeki üç yıl için FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın lastik ortağı olarak seçildi. Bu ortaklık sayesinde 2004 yılından beri yarış kamyonu lastikleri üreten Goodyear’ın yarışlara katılımı daha da artmış olacak.

Üstün ve yüksek performansa sahip yarış kamyonu lastikleri üreticisi Goodyear, FIA’ nın Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası için açtığı lastik ihalesini kazanarak, yeni kurulan ETRA Promotion GmbH (ETRA) ile de ortaklık gerçekleştirmiş oldu. ETRA’nın hedefleri arasında,  şampiyonanın görünürlüğünü artırmanın yanı sıra yanı sıra şampiyonaya katılımcı sayısını da artırması yer alıyor. FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonasının bu yeni oluşumu, Goodyear’ın kamyon lastikleri üretimindeki yenilikçi liderliğini göstermesi ve yarışlardaki zorlu ve rekabetçi koşullar altında geleceğin kamyon lastiklerini geliştirmesi açısından da eşsiz bir fırsat sunuyor.

12 YIL OLACAK

Goodyear Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Benjamin Willot konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “FIA tarafından ETRA’ nın önümüzdeki üç yıl boyunca özel lastik tedarikçisi olarak seçilmiş olmaktan dolayı son derece mutluyuz. 2016 yılı Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’na özel kamyon lastikleri üretmeye başladığımız 12. yıl olacak. Bu ortaklık bize ürünlerimizin yüksek performanslarını göstermemiz ve gelecekte standart kamyon lastiklerimizde kullanabileceğimiz yeni teknolojileri test edebilmemiz için eşsiz bir fırsat sunacak. Bunun yanı sıra bu ortaklık sayesinde Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nda daha etkin bir rol oynayarak markamızı, lastiklerimizi ve hizmetlerimizi daha da ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

KAMYON YARIŞLARINA ÖZEL LASTİK

Goodyear, önümüzdeki üç yıl boyunca şampiyonaya katılan tüm takımlara, özel olarak ürettiği 315/70R22.5 ebadında yarış kamyonu lastiklerini sunacak. Bu kamyon lastikleri, Goodyear’ın standart kamyon lastikleriyle benzer gövde yapılarına sahip. Performansı artırmak ve aşırı derecede ısı oluşumunu ve yanal sertliği önlemek için gövde birçok yönden geliştirildi. Ancak yarışlar esnasında asıl yük yarıştaki rekabetin artması ile birlikte yüksek yol tutuşu sağlamak için ısının artmasından dolayı lastik sırtına biniyor. Goodyear’ın yarış kamyonu lastikleri özel olarak tasarlanmış sırt yapısıyla kuru ve ıslak yarış koşullarında mükemmel yol tutuşu sağlıyor. Lastikte bir arada bulunan asimetrik omuz deseni ve çevresel oluklar, Goodyear yarış kamyonu lastiklerini tüm yol koşullarında, tüm sürücülerin kullanımına uygun hale getirdi.

Etiketler :