Lojistik sektörü Continental’in dijital çözümleriyle verimliliğini artırıyor

Lojistik sektörü Continental’in dijital çözümleriyle verimliliğini artırıyor

Lojistik, nakliye, inşaat gibi sektörlerin en büyük gider kalemlerinden birini lastik kayıpları oluşturuyor. Continental’in ticari filolar için geliştirdiği lastik basıncı izleme sistemi ContiConnect Yard Reader ile bir yılda lastik kayıplarını %12 azalttıklarını söyleyen Gökbil Lojistik Filo Yöneticisi Can Aldırmaz, yakıt masrafı dahil olmak üzere 15 ayda yaklaşık 15.000 euro tasarruf ettiklerini belirtti.

1996 yılından bu yana kombine tank konteyner taşıma alanında  Avrupa’dan Sahraaltı Afrika’ya kimyasal ürün taşıyan Gökbil Lojistik, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamak ve uluslararası standartlardaki kalitesini korumak için Continental’in lastik basıncı izleme sistemini kullanıyor.

’15 ayda yaklaşık  15 bin euro tasarruf elde ettik‘

Gökbil Lojistik Filo Yöneticisi Can Aldırmaz, taşımacılıkta global kalite standartları olan SQAS standartlarına uygun hizmet verdikleri için dijital çözümlerin vizyonlarına da katkı sağladığını söylüyor. Continental’in lastik basınç ve sıcaklık izleme sistemi ContiConnect Yard Reader ile büyük maliyet kalemlerinden biri olan lastik kaybının önüne geçtiklerini söyleyen Aldırmaz, “ContiConnect Yard, filo parkına girer girmez lastikle ilgili oluşan ve/veya oluşabilecek sorunları tespit edebiliyoruz. Continental’in dijital çözümleriyle işimize özel ihtiyaçlarımızı karşılayarak toplam sürüş maliyetlerinde avantaj sağlıyoruz. Örnek vermek gerekirse, bu sistemle birlkte yarı römorklarımız stepne olmadan çalışıyor. Böylece faydalı yük miktarını artırdık. Dünyanın dört bir yanına tehlikeli kimyasal ürün taşıdığımız için araçlarımızın güvenliği, bakımı ve lastikleri bizim için çok önemli. ContiConnect sayesinde lastikte oluşan yabancı cisim batması, sibop kaynaklı veya jant kaynaklı lastik basınç kayıplarını tespit edip anında müdahale etme şansımız oluyor.” dedi.

 

Etiketler :