Pirelli’den Şehiriçi Yolcu Taşımacılığına Yeni Lastik

Pirelli’den Şehiriçi Yolcu Taşımacılığına Yeni Lastik

Şehiriçi yolcu taşımacılığında verimlilik, konfor ve güvenlik sağlayan yeni Pirelli deseni MC:01 piyasaya sunuldu. 275/70 R 22.5 ölçüsünde üretilen, “01 Series” ailesine mensup yeni MC:01, şehiriçi yolcu taşımacılığında, bütün temel kriterlerde yüksek performans gösteriyor.

Pirelli’nin yeni ürünü MC:01, 275/70 R 22.5 ölçüsünde piyasaya sunuldu. Bir önceki seriler olan MC85 ve MC88 desenlerine göre, tüm ana kriterlerde daha da artırılmış performans gösteren MC:01 hem ön hem de arka aksta kullanılabiliyor.

AZALTIŞMIŞ GÜRÜLTÜ, KAPLANILABİLİRLİK VE GÜVENLİK

Pirelli patentli yeni yanak geometrisiyle darbelere karşı yüksek direnç sağlayan MC:01, düşük dönme direnci ve artırılmış kilometre performansıyla verimliliği ön planda tutuyor, 3 db azaltılmış gürültü seviyesiyle de daha konforlu yolculuğu garanti ediyor. Kaplanabilirlik ve güvenliğin de ön planda tutulduğu MC:01, ekstra yük kapasitesiyle teknolojik gelişimin en üst seviyesini temsil ediyor.

MC:01 ile Pirelli, şehiriçi ulaşımda öncelikli ve sürdürülebilir hizmet için yatırım yapan ve sürekli genişlemekte olan şehiriçi ulaşım sektörüne ideal bir çözüm sunuyor. MC:01, yüksek kilometre performansı ve düşük dönme direnci sayesinde düşük kilometre maliyeti ve azaltılmış yakıt sarfiyatıyla günlük kullanım için yüksek verimli bir yatırımı garanti ediyor. Artırılmış yük kapasitesi, iyileştirilmiş darbe emme kabiliyeti (yan darbeler dahil) ve uzun ömür, MC:01’in başlıca özellikleri arasında yer almaktadır. Şehiriçi kullanımın başlıca ihtiyaçlarına göre geliştirilen MC:01, Pirelli’nin gelişmiş patentli teknolojileri kullanılarak, kaplanmayı mümkün kılacak şekilde dizayn edildi. MC:01, “M+S” (Mud+Snow - Çamur+Kar) ve 3PMSF (kar tanesi ve 3 tepeli dağ) markalamalarına sahip.

KESKİN HATLAR

Pirelli mühendislerinin MC:01’e getirdiği yenilikler arasında iki özel patentin konusu olan keskin hatların uygulandığı, en yeni malzemeler ve üretim tekniklerinin kullanıldığı sırt desen tasarımı ve omuzlar bulunuyor. MC88 ile karşılaştırıldığında lastik ömründen dönme direncine, ıslak ve kuru zeminlerdeki konfordan kaplanabilirliğe kadar birçok özelliklerde iyileştirmeler gerçekleştirildi.

MC:01, Pirelli’nin diğer “01 Series” ürünlerinde olduğu gibi, SATT (Spiral Advanced Technology for Truck) ve 3SB (Three Sandwich Belts) teknolojilerine sahip. Geliştirilmiş Spiral ve Üçlü Sandviç Kuşaklar olarak adlandırılan bu teknolojiler sayesinde, MC:01, çok düzgün aşınma, uzun lastik ömrü, kaplanabilirlik ve sürüş hassasiyeti sağlıyor. Pirelli’nin 01 serisi lastiklerinde kullanılan teknolojilerle üretilen MC:01, mükemmel yol tutuş, kısaltılmış fren mesafesi, düşük dönme direnci, uzun karkas ömrü sağlıyor.

MC:01, “C” segmenti, ortalama hızın düşük olduğu, yol yüzeyinin sıkça değişiklik gösterdiği (asfalt, beton, parketaşı), aşındırma seviyesi yüksek olan dur-kalk tipi trafik koşullarında şehirçi ve banliyö yolcu taşımacılığı yapan araçlar için dizayn ediliyor.

MC:01 TEMEL ÖZELLİKLERİ

•          Derin Lameller:

- Lastiğin ömrü boyunca devam eden çekiş.

- Islak ve kaygan zeminlerde artırılmış tutunma.

- Tüm yol koşullarında daha kısa fren mesafesi.

•          Birbirine yakın taban blokları:

- Azaltılmış dönme direnci.

- Yüksek kilometreyi garanti eden daha fazla dolu-boş oranı.

- Düşük gürültü oluşumu.

•          Yeni Yanak Geometrisi (Pirelli Patenti):

- Darbelere karşı yüksek direnç.

- Artırılmış yanak dayanımı.

- Yanaktaki aşınma göstergesi (ISW) sayesinde yanak aşınmasının ölçülmesinde aşırı kolaylık.

•          Yenilikçi merkez kanal geometrisi (Pirelli Patenti) sayesinde lastik malzemenin hareketi sınırlandırılmıştır.

- Düşük dönme direnci.

- Artırılmış kilometre performansı.

•          Blok aralarına giren taşların atılmasını kolaylaştırarak karkas hasarlanmalarını önleyen özel kanal geometrisi.

Etiketler :