2 yıl üst üste “En İyi İşveren” seçildi

2 yıl üst üste “En İyi İşveren” seçildi

DHL Express Türkiye, insan kaynakları alanında gösterdiği performans ve çalışan memnuniyeti konusundaki yaklaşımıyla bu yıl da “En İyi İşveren” unvanına layık görüldü. Top Employers Enstitüsü tarafından verilen “En İyi İşveren” sertifikası, bu yıl çalışan memnuniyeti alanında en yüksek standartları yakalayan 8 şirkete verildi. Münferit olarak tam 43 ülkede sertifikayla ödüllendirilen DHL geçtiğimiz yıldan sonra bu yıl da her kıtada sertifika alan...

DHL Express Türkiye, insan kaynakları alanında gösterdiği performans ve çalışan memnuniyeti konusundaki yaklaşımıyla bu yıl da “En İyi İşveren” unvanına layık görüldü. Top Employers Enstitüsü tarafından verilen “En İyi İşveren” sertifikası, bu yıl çalışan memnuniyeti alanında en yüksek standartları yakalayan 8 şirkete verildi. Münferit olarak tam 43 ülkede sertifikayla ödüllendirilen DHL geçtiğimiz yıldan sonra bu yıl da her kıtada sertifika alan tek global şirket oldu. Yetenek yönetimi, liderlik gelişimi, performans yönetimi, ve eğitim ile gelişim öne çıkan başarı alanları oldu.

MARKUS RECKLING: “İKİ YIL ÜST ÜSTE ALMAMIZ, BU ALANDAKİ ÇABALARIMIZIN ÖNEMLİ BİR GÖSTERGESİ”

DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling konuyla ilgili şöyle konuştu: “Top Employers Institute tarafından 2016’nın En İyi İşvereni unvanına layık görüldüğümüz için gurur duyuyoruz. DHL Express olarak, uluslararası hızlı taşımacılık alanının en yetenekli uzmanlarını kadromuza dahil etmeye, eğitmeye ve elimizde tutmaya özen gösteriyoruz. Uluslararası alanda kabul gören bu belgeyi iki yıl üst üste almamız, bu alandaki çabalarımızın önemli bir göstergesidir. Aynı zamanda En İyi İşveren sertifikasyon süreci sayesinde, her yıl kendimizi İK dünyasındaki en iyi uygulamalarla karşılaştırabiliyor, kendi organizasyonlarımızda gelişime açık alanları belirleyerek yeni aksiyonlar alıyoruz.”

AYLA ÇETİNBORA: “SÜREKLİ GELİŞİM VE İYİLEŞTİRME İYİDEN MÜKEMMELE DOĞRU YOLCULUĞUMUZDA SON DERECE ÖNEMLİ BİR ROL OYNUYOR”

Çalışan bağlılığının başarı için en önemli faktörlerden biri olduğuna inandıklarını belirten DHL Express Türkiye İK ve Kalite Direktörü Ayla Çetinbora şöyle konuştu: “İşimizde ve çalışma koşullarımızda ortaya koyduğumuz sürekli gelişim ve iyileştirme, DHL olarak iyiden mükemmele doğru yolculuğumuzda son derece önemli bir rol oynuyor. Şirketimizde en iyi çalışma koşullarını sağlamanın, müşterilerimize sunduğumuz üstün hizmet kalitesi üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğuna inanıyoruz. Biliyoruz ki, mutlu ve motive çalışanlarımız sayesinde müşterilerimize yüksek kaliteli hizmet sunuyor, böylece sadık müşteriler yaratarak şirketimizin kârlılığını daha da artırıyoruz. İK yönetimi olarak, DHL'i tercih edilen işveren yapmak için ortaya koyduğumuz başarılı çalışmaların takdir edildiğini görmekten gurur duyuyoruz.”

“EN İYİ İŞVEREN” ÖDÜLÜ NASIL DÜZENLENİYOR

“En İyi İşveren” ödülüne hak kazanabilmek için organizasyonlar, Top Employers Enstitüsü tarafından her yıl güncellenen ve organizasyon içerisindeki İK etkisini detaylı biçimde analiz eden bir ankete katılıyor. Bunu takip eden bağımsız dış denetim süreci de yine uluslararası standartlarda gerçekleşen bir puanlama ve değerlendirme sürecinin ardından tamamlanıyor. Ödül kapsamında şirketler, iç iletişim kanalları, eğitim ve gelişim fırsatları, ücretlendirme ve yan haklar, esnek çalışma koşulları, sosyal aktiviteler, işe alım ve şirket kültürüne uyum, kariyer yönetimi, ek menfaatler ve çalışan sağlığına yönelik programlar alanlarında değerlendiriliyor.